Dünya ve Türkiye gündeminden derleyerek hazırladığımız “Teknoloji Haberleri”nde bu hafta teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişmeye yer verdik. İşte Eylül (2019) ayının dördüncü haftasını kapsayan Haftanın Teknoloji Haberleri (22 – 30 Eylül 2019)

Eylül ayının dördüncü ve son haftasını bitirdik. Yine teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişme yaşandı. Diğer bir deyişle bu hafta da her zamanki gibi gerek yerel gerekse global markaların gündemi belirleyen aksiyonlarına şahit olduk. Bu arada Branding Türkiye’nin YouTube özelinde faaliyet gösteren alt markası Branding Türkiye Tv, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayınlarını sürdürüyor.

Bütün bunlarla birlikte işte, Eylül’ün 4. haftasını kapsayan “Haftanın Teknoloji Haberleri (22 – 30 Eylül 2019)”

22 – 30 Eylül 2019 Teknoloji Gündemi

Bu haftanın (22 – 30 Eylül 2019) öne çıkan dijital ve teknoloji odaklı haberleri arasında şu başlıklar yer alıyor; 

 • Facebook Beğenileri Gizleyecek
 • Facebook Horizon Duyuruldu
 • League of Legends Logosunu Değiştirdi
 • E-Bay’ın CEO’su İstifa Etti
 • Teknofest 1.7 Milyon Kişi ile Rekor Kırdı
 • Stratejik Marka Yönetimi %40 İndirimde
 • E-Belediye Sistemi 2020’de Geliyor
 • Yahoo Logosunu Değiştirdi
 • SendPulse İle Branding Türkiye İşbirliği Devam Ediyor
 • Depremde Tüm Operatörler Çöktü
 • #AdamsınTelekom Bot Hesaplarla TT Yapıldı
 • Pinterest’e Video Yükleme Özelliği Geldi
 • StarShip İle Uzay Yolculuğu Başlıyor

Evet, geride bıraktığımız hafta; teknoloji odaklı yenilikler, uygulamaların yeni sürüm güncellemeleri, yeni uygulamaların piyasaya çıkması, hisse senetlerindeki düşüşler / yükselişler ile dijital dünyadaki gelişmelerle birlikte oldukça hareketli geçti.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan haftanın öne çıkan teknoloji haberlerine şimdi daha detaylı bir şekilde hep birlikte göz atalım.

Teknoloji Haberleri (22 - 30 Eylül 2019) - Facebook Beğenileri Gizleyecek

Facebook Beğenileri Gizleyecek

Facebook, gönderilerdeki beğeni, yorum ve tepki sayılarını gizlemeye hazırlanıyor. Şirket, sosyal medyanın insanlar üzerindeki olumsuz psikolojik etkisini ortadan kaldırmak ve kullanıcıların etkileşim kaygısı olmadan paylaşım yapmasını sağlamak  için bu yöntemi uygulayacağını açıkladı.

Teknoloji Haberleri (22 - 30 Eylül 2019) - Facebook Horizon

Facebook Horizon Duyuruldu

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Oculus Connect 6 etkinliğinde Facebook Horizon’u duyurdu. Genç Ceo, 2020 yılında Facebook Horizon’un tüm kullanıcılara sunulacağını açıkladı. Facebook Horizon ile kullanıcılar hem sosyalleşecek hem de gerçeklik içeren bir oyun deneyimi yaşayacak. Facebook Horizon için şimdiden kayıtlar açılmış durumda. Beta sürümü ise bu yıl bitmeden kullanıcılara sunulabilir.

Teknoloji Haberleri (22 - 30 Eylül 2019) - League Of Legends Yeni Logo

League of Legends Logosunu Değiştirdi

10. yılını kutlayacak olan Riot Games, League of Legends’in logosunu değiştirdi. Tam 10 yıldır ilgiyle oynanan League of Legends, 10. yılına yönelik ilk hamlesini logosunu güncelleyerek gerçekleştirdi. Ancak yeni logo gamerlar tarafından çok beğenilmedi. Yeni logonun eskisine nazaran daha büyük ve arka plan içermiyor oluşu hoş karşılanmadı. Çoğu Reddit kullanıcısı logo değişir değişmez logoya karşı cephe aldı desek yeridir.

Teknoloji Haberleri (22 - 30 Eylül 2019) - eBay'de İstifa

E-Bay’ın CEO’su İstifa Etti

eBay’ın CEO’su Devin Wenig görevinden istifa ettiğini açıkladı. Ebay tarafından 25 Eylül 2019 tarihinde yapılan açıklamaya göre 8 yıldır eBay bünyesinde çalışan Devin Wenig’in istifa ettiğini duyurdu.

Teknoloji Haberleri (22 - 30 Eylül 2019) - Teknofest 1,7 Milyon Zİyaretçi

Teknofest 1.7 Milyon Kişi ile Rekor Kırdı

Türkiye’nin en büyük teknoloji festivali olarak betimlenen Teknofest, 1.7 milyon ziyaretçi ile rekor kırdı. Havacılık, uzay ve teknoloji odağındaki birçok çalışmayı tanıtan, bu konulara dair gelişmeleri aktaran Teknofest ziyaretçi akımına uğradı. Türkiye Teknoloji Takımı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile ortaklaşa gerçekleştirilen Teknofest’te konserler, atölyeler, uçuş gösterileri, yarışmalar başta olmak üzere birçok faaliyet vardı. Etkinlikte ayrıca Akıncı İnsansız Hava Aracı, milli uçan araba Cezeri, TF-X Milli Muharip Uçağı prototipi gibi birçok milli teknolojinin de tanıtımı yapıldı. Tüm bu gelişmeleri bizzat görmek isteyen 1.7 milyon kişi, Teknofest’i ziyaret etti.

Stratejik Marka Yönetimi Yüzde 40 İndirimde

Stratejik Marka Yönetimi %40 İndirimde

Dijital Markalaşma Uzmanı Mürsel Ferhat Sağlam tarafından kaleme alınan ve Dikeyeksen Yayıncılık etiketiyle yayınlanan Stratejik Marka Yönetimi kitabı şimdi yüzde 40 indirimde. Branding Türkiye okurlarıyla paylaşmak istediğimiz bu haberin içerisinde bir de indirim kodu var. Sipariş detayları ve indirim kodu için ilgili haberi okumanızı tavsiye ederiz.

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

E-Belediye Sistemi

E-Belediye Sistemi 2020’de Geliyor

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı tarafından duyurulan habere göre E-Devlet sisteminin ardından şimdi de E-Belediye sistemi geliyor. Tüm belediyelerin bu sisteme geçmesi için son tarihse 2020 yılı.

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

Yahoo Logosunu Değiştirdi

Yahoo Logosunu Değiştirdi

1995 yılında kurulan ve bir dönemin en popüler internet ve teknoloji şirketlerinden biri olan arama motoru Yahoo logosunu değiştirdi. Böylece Yahoo, kuruluşundan bu güne logosunu ikinci kez değiştirmiş oldu.

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

SendPulse İle Branding Türkiye İşbirliği

SendPulse İle Branding Türkiye İşbirliği Devam Ediyor

“Haftanın Teknoloji Haberleri”ne bizden bir gelişmeyle devam ediyoruz. Bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’nin “Mailing Sponsoru” olarak ilk andan itibaren Branding Türkiye’ye katkı sağlayan SendPulse ile Branding Türkiye arasındaki işbirliği 2. senesinde!

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

Depremde Tüm Gsm Firmaları Çöktü

Depremde Tüm Operatörler Çöktü

17 Ağustos 1999 depreminden sonra İstanbulluları korkutan en büyük deprem dün (26 Eylül 2019) yaşandı. Saat 13:59 sularında gerçekleşen şiddetli depremde tüm gsm operatörlerinin çökmesiyse deprem nedeniyle panik ve korkuya kapılan vatandaşları daha da korkuttu. Bu durum aynı zamanda gsm firmalarının teknoloji yatırımı anlamında yerinde saydığını da göstermiş oldu.

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

#AdamsınTelekom

#AdamsınTelekom Bot Hesaplarla TT Yapıldı

Dünkü depremden sonra yaşanan haberleşme sıkıntısı nedeniyle tepki çeken teknoloji ve gsm markası Türk Telekom, bugün Twitter gündemindeydi. #AdamsınTelekom etiketiyle gündem olan Türk Telekom’un bunu bot hesaplarla yapmış olması olgukça dikkat çekti.

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

Pinterest'e Video Yükleme

Pinterest’e Video Yükleme Özelliği Geldi

“Haftanın Teknoloji Haberleri”ne popüler sosyal ağ Pinterest’teki bir gelişmeyle devam ediyoruz. Türkiye’de pek kullanılmasa da Avrupa ve Amerika başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde popüler bir sosyal ağ olan Pinterest’e video yükleme özelliği geldi.

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

Elon Musk Starship

StarShip İle Uzay Yolculuğu Başlıyor

Tesla Motors ve SpaceX gibi çığır açan teknoloji markalarının yöneticisi olan dünyaca ünlü girişimci Elon Musk, geçtiğimiz günlerde insanları Mars’a götürecek olan Starship uzay gemisini tanıttı.

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

Teknoloji Haberleri (22 – 30 Eylül 2019) Gündemini Değerlendirdik

Dijital ve teknoloji dünyasında gerçekleşen hareketli bir haftayı daha bitirdik. Aynı zamanda Eylül  (2019) ayının dördüncü ve son haftasını da (22 – 30 Eylül 2019) geride bıraktık. Şunu söyleyebiliriz ki Eylül’ün 4. haftası teknoloji odaklı gelişmeler adına epey hareketli geçti. Ayrıca yeni teknolojilerin ve girişimlerin olduğu bir haftaydı. Buna ek olarak Branding Türkiye’de de dikkate değer gelişmeler oldu. Ve hepsini bu köşeden sizlere aktardık.

Markaların teknoloji / dijital odağında sundukları güncellemeleri, değişimleri gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdürüyoruz. Bir sonraki hafta Ekim 2019’daki gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz. Yeni haftada, haftanın teknoloji haberleri köşemizde görüşmek üzere.


💡 Teknoloji Haberleri (1 – 7 Ekim 2019)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.