Üniversite Temsilciliği Nedir?

Branding Türkiye Üniversite Temsilciliği, Branding Türkiye’nin üniversite odaklı tüm proje ve faaliyetlerine katkıda bulunmak üzere her üniversiteden 1 temsilci, 1 temsilci yardımcısı ve 3 yönetim kurulu üyesinden oluşan, ekip ruhunu ve gönüllülüğü esas alan etkileşim odaklı bir projedir. Bir nevi marka elçiliğidir. Diğer bir ifadeyle üniversite temsilcisi, Branding Türkiye’nin kampüsteki yüzüdür. Üniversite temsilcileri; hem organizasyon (zirve / etkinlik) hem de tanıtım – duyurum faaliyetlerine katkıda bulunurlar. En önemlisi de üniversite temsilcileri, profesyonel iş ekosisteminin içerisine bu şekilde giriş yaparak kariyer yolculuklarına erken başlamış olurlar. Özetle, Branding Türkiye Üniversite Temsilciliği, bir üniversite öğrencisinin CV’sinde artı değer olarak daima yer alır.

Üniversite Temsilcisi Ne Kazanır?

 KENDİNİ GELİŞTİRİR

KARİYERİNE YÖN VERİR

NETWORK İMKANI YAKALAR

EKİBİN PARÇASI OLUR

ETKİNLİKLERE ÜCRETSİZ KATILIR

KAZANÇ SAĞLAR

Üniversite Temsilcisi Olma Şartları

Branding Türkiye Üniversite Temsilciliği başvurusu yapabilmek için üniversite öğrencisi olmanız gerekmektedir. Hazırlık okuyor olabilirsiniz veya 4. sınıf öğrencisi olabilirsiniz. Hiç fark etmez. Önlisans, lisans veya lisansüstü (yüksek lisans, doktora) öğrencisi olmanız da sorun değil. Üniversite öğrencisiyseniz ve Branding Türkiye’nin bir parçası olmak istiyorsanız Branding Türkiye Üniversite Temsilcisi olabilirsiniz.

Evet, hazırlık okuyor olmanız ya da 4. sınıfta olmanız sorun değil. Hatta önlisans ya da lisansüstü öğrencisi olmanız da sorun değil. Açıkçası bizim için asıl önemli olan aktif bir üniversite öğrencisi olmanız.

Branding Türkiye, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahiptir. Dolayısıyla Branding Türkiye’yi üniversitesinde temsil edecek olan marka elçilerinin en az 3 sosyal ağı aktif biçimde kullanıyor olması gerekmektedir. Buna ek olarak üniversite temsilcisi, kullandığı sosyal ağların en az birinde iş bilgilerini “Branding Türkiye – Gönüllü Üniversite Temsilcisi” olarak güncellemek zorundadır. Kısacası üniversiteler odağında gerçekleştirilen proje ve etkinliklerin daha geniş bir kitleye duyurulması için üniversite temsilcilerinin aktif biçimde sosyal medyayı kullanıyor olması gerekmektedir.

Branding Türkiye’de akademik ve sektörel makalelerin yanı sıra sektörün duayen isimleriyle gerçekleştirilen röportajlar, profesyoneller için kitap tavsiyeleri ve iş dünyasına yönelik haber, duyuru ve gelişmeler de yer alıyor. Dolayısıyla odağımızda bilgi var. Ve bu yüzden Branding Türkiye Üniversite Temsilcisi olmak için bilgiyi önemsiyor ve paylaşıyor olmanız gerekiyor.

Branding Türkiye’nin alt markası olan “Branding Türkiye I Etkinlik” her ay farklı bir üniversitede etkinlik düzenlemektedir. Üniversite temsilcisi, “Branding Türkiye I Etkinlik” organizasyonlarıyla ilgili süreçte ekip çalışmasına uyum sağlaması ve kendisine verilen sorumlulukları (etkinlik için iletişime geçilmesi gereken kişilerle bağlantı vs.) yerine getirmesi gerekmektedir.

Üniversite temsilcisi, kendi üniversitesinde yılda en az 1 kez “Branding Türkiye I Etkinlik” faaliyeti (zirve, konferans, seminer vs.) düzenlemekle sorumludur. Dolayısıyla üniversitede düzenlenecek olan etkinlikle ilgili alınması gereken izinler başta olmak üzere üniversite içerisindeki tüm süreç üniversite temsilcisinin sorumluluğundadır. Bu nedenle üniversite temsilcisinin, organizasyon yeteneğine ve girişimci bir ruha sahip olması gerekmektedir.

Üniversite Temsilciliği Başvuru Formu

powered by Typeform

DİPNOT

Üniversite temsilcileri Branding Türkiye’nin jr. yazar kadrosuna katılma ve sektörün en prestijli mecrasında kariyer yapma hakkına sahiptir. Bunun için yanda yer alan başvuru butonuna tıklayıp yazarlık başvurusunda bulunabilirsiniz.