Tesla Motors ve SpaceX gibi çığır açan markaların yöneticisi olan dünyaca ünlü girişimci Elon Musk, Starship ile insanları Mars’a götürmeye hazırlanıyor.

Büyük hayaller kuran ve bunları gerçekleştirmek için var gücüyle çalışan Elon Musk‘ın sahibi olduğu SpaceX, insanları Ay’a ve Mars’a götürmeye hazırlanıyor. Kurduğu hayalleri yüz milyonlarca insanın hayali haline getirmeyi beceren başarılı iş insanı, geçtiğimiz günlerde Mars misyonu için önemli bir role sahip olan uzay gemisini (Starship) kamuoyuna tanıttı.

Elon Musk Starship İle Sınırları Zorlamaya Hazırlanıyor

Şirket, bu misyon (gezegenler arası seyahat) kapsamında ürettiği Starship adlı uzay gemisine dair detayları nihayet geçtiğimiz günlerde kamuoyuyla paylaştı. Teksas’ta gerçekleştirilen etkinlikte gösterilen Starship’in, fantastik bir filmden fırlamışçasına etkileyici bir görünüme sahip olduğunu belirtelim. Hatta Starship’i görür görmez dedim ki insanoğlu gerçekten de isteyince her şeyi başarabiliyor!

Starship Uzay Aracı

Gezegenler Arası Seyahat Başlıyor

İnsan ırkı, keşfin sınırlarını zorlamaya hazırlanıyor. Evet, artık gezegenler arası seyahat çok yakın bir gelecekte normal bir faaliyet olarak hayatımıza girebilir. Zira insanları Ay’a ve Mars’a götürecek olan Starship uzay gemisi geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir etkinlikle tüm dünyaya tanıtıldı.

SpaceX’in kurucusu Elon Musk, insan ırkını başka bir gezegene taşıma misyonu doğrultusunda kurduğu hayali gerçekleştirmek üzere. Yani tüm enerjisini ve servetini harcadığı proje çok yakında gerçek olacak. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Starship buna en güzel kanıt.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletindeki Boca-Chica bölgesinde bulunan Cape Canaveral uzay üssünde gerçekleştirilen etkinlikte Starship tanıtıldı. Buna ek olarak etkinlikte Starship’in ilk yörüngesel uçuşunu önümüzdeki 6 ay içerisinde gerçekleştireceği ifade edildi. MK1 olarak tanıtılan test prototipin ise 1-2 ay içinde test kapsamında fırlatılacağı söylendi. 2021 yılına geldiğimizde ise mürettebatlı uzay seyahatinin başlayabileceği vurgulandı.


Starship I Hakkında

Starship adlı bu uzay aracı SpaceX’e 5 milyar dolara mal olmuş bir projedir. Starship’in 5350 ton itiş gücüne sahip olduğunu belirtmekte yarar var. Ayrıca bu devasa aracın içerisinde onlarca kişi aynı anda uzaya seyahat edebilecek. Araçta 40 kabin, 1 mutfak ve 1 de barınak bulunuyor.

Bu arada Starship için düzenlenen etkinliğe dair detayları merak ediyorsanız aşağıdaki videoda ayrıntılı bilgi mevcut. İyi seyirler.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.