Elon Musk İnsanları Starship İle Mars’a Götürecek

Tesla Motors ve SpaceX gibi çığır açan markaların yöneticisi dünyaca ünlü girişimci Elon Musk, insanları Mars’a götürecek olan Starship uzay gemisini tanıttı. 

Büyük hayaller kuran ve bunları gerçekleştirmek için var gücüyle çalışan Elon Musk‘ın sahibi olduğu SpaceX, insanları Ay’a ve Mars’a götürmeye hazırlanıyor. Şirket bu proje kapsamında ürettiği Starship adlı uzay gemisini nihayet geçtiğimiz günlerde kamuoyuyla paylaştı. Teksas’ta gerçekleştirilen etkinlikte Starship’in fantastik bir filmden fırlamışçasına etkileyici bir görünüme sahip olması herkesi büyüledi desek yanlış olmaz.

Starship Uzay AracıElon Musk Starship İle Sınırları Zorlayacak

İnsan ırkı, keşfin sınırlarını zorlamaya hazırlanıyor. Evet, artık gezegenler arası seyahat yakın gelecekte normal bir faaliyet olarak hayatımızın bir parçası olabilir. Elon Musk, bu projenin mimarı olarak tüm enerjisini ve servetini SpaceX’e harcıyor. Görünen o ki emeklerinin karşılığını alıyor. Zira insanları Ay’a ve Mars’a götürecek olan Starship uzay gemisi kamuoyuna tanıtıldı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletindeki Boca-Chica bölgesinde bulunan Cape Canaveral uzay üssünde gerçekleştirilen etkinlikte Starship tanıtıldı. Buna ek olarak etkinlikte Starship’in ilk yörüngesel uçuşunu önümüzdeki 6 ay içerisinde gerçekleştireceği ifade edildi. MK1 olarak tanıtılan test prototipin ise 1-2 ay içinde test kapsamında fırlatılacağı söylendi. 2021 yılına geldiğimizde ise mürettebatlı uzay seyahatinin başlayabileceği bu etkinliğin gündem konularından biriydi.

Starship Nedir?

Starship adlı bu uzay aracı SpaceX’e 5 milyar dolara mal olmuş bir proje. Starship’in 5350 ton itiş gücüne sahip olduğunu belirtmekte yarar var. Ayrıca bu devasa aracın içerisinde onlarca kişi aynı anda uzaya seyahat edebilecek. Araçta 40 kabin, 1 mutfak ve 1 de barınak bulunuyor. Bu arada Starship için düzenlenen etkinliğe dair detayları merak ediyorsanız aşağıdaki videoda ayrıntılı bilgi mevcut. İyi seyirler.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir