Kişi ve kurumlara marka tescil, patent, fikri mülkiyet ve tasarım tescili odağında danışmanlık ve hizmet veren Üstün Patent’ten Kaygısız Çalışma Modeli.

Türkiye’deki ilk Korona Virüs vakasının açıklanmasından sonra hızlı bir şekilde aksiyon alan kamu kurumlarına ek olarak, özel sektörde de evden çalışma modeline geçen firma sayısı arttı. Hafta başından itibaren birçok firma gibi home office çalışma sistemine geçen Üstün Patent bu süreci Kaygısız Çalışma Modeli olarak adlandırıyor.

Home Office Çalışma Modeli

Türkiye’deki ilk vakanın açıklanmasının akabinde hemen her gün vaka sayısının artış göstermesi ve ilk ölümün gerçekleşmesi nedeniyle sosyal izolasyona yönelik önlemler hız kazandı.

Bu süreçte bazı özel sektör firmaları da (Örn; Alastyr, Teknopark Şirketleri, Ajans Paradise, G4A Studio & Workshop, Starbucks, Branding Türkiye Yayınları, Dijital Markalaşma Eğitimi I DMEBranding Türkiye) kurumsal sorumluluk gereği hızlı bir aksiyonla uzaktan çalışma modeline geçtiklerini duyurdular. Bu duyarlılığa sahip firmalardan biri de Üstün Patent oldu.

Üstün Patent’ten Kaygısız Çalışma Modeli

Kişi ve kurumlara marka tescil ve patent odağında 360 derece hizmet sunan Üstün Patent, şimdilik vaka seviyesinde seyreden Korona Virüsü’nün Türkiye’de bir salgına dönüşmemesi adına üzerine düşeni yaptı ve uzaktan çalışma modeline geçti.

Üstün Patent

Home office olarak da bilinen bu çalışma sistemini “Kaygısız Çalışma Modeli” olarak tanımlayan ve bir nevi kavramsallaştırma yapan Üstün Patent Kurucusu Özlem Arslan Kart, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Üstün Patent olarak, Fikri Sınai Mülkiyet Hakları konusunda bizimle çalışan her müvekkilimiz bilir ki, biz sadece çalışma saatlerinde değil, ihtiyaç duyulan her anda hizmet ve bilgi vermeye, destek olmaya hazırız. Bu durumda bugüne kadar hiçbir değişiklik olmadı. Bundan sonra da olmayacak. Bilindiği üzere küresel bir salgın olan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi statüsünde değerlendirilen Corona Virüsü ülkemizi de içine alarak hızla büyümeye devam ediyor. Bizden önce diğer ülkelerde yaşanan olumsuz durumları da göz önüne aldığımızda bireysel katkının kitlesel bir harekete dönüşerek virüsle ciddi bir savaş aracı haline geldiğini görebiliyoruz.”

Bu açıklama ek olarak evden çalışma modelinin hiçbir işlemi aksatmayacağının altını çizen Üstün Patent Ceo’su Özlem Arslan Kart, bu süreçte kaygısız çalışma modeline geçtiklerini vurgulayarak açıklamasını sürdürdü.

“Hepimiz kaygılıyız. Hepimiz yakın gelecekle ilgili yaşanacak olaylardan korunmaya çalışıyoruz. Bu süreçte bizler de üzerimize düşeni yaparak kaygısız çalışma modeline geçtiğimizi duyurmak istiyoruz. İletişimimizde asla değişen birşey yok! Skype var. Whatsapp var. Ayrıca birlikte yürüteceğimiz daha onlarca proje ve alacağımız binlerce tescil var. Sadece, kaygı yok… İstiyoruz ki, hep birlikte evde kalalım. Ancak boş vermeden ve günlük rutinimiz neyse devam ederek ülkemize katkıda bulunalım. Kaygısız çalışma modeli ile birlikte Üstün Patent olarak, hiçbir işlemin aksamayacağının sizlere taahhüdünü rahatlıkla verebiliyoruz. Sadece kısa süreliğine süreçlerimizin yöntemini değiştiriyoruz. Çünkü biz her şeyden önce sağlığınıza ve geleceğe değer veriyoruz. Sizler için Üstün Patent olarak üzerimize düşeni layıkıyla yapmaya hazırız. Sağlıkla kalın.”

Sosyal farkındalık için paylaşıyoruz;

#ElleriniYıka #EvdenÇıkma #UzaktanÇalış

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.