Büyüme pazarlaması (growth marketing) alanında ajans hizmeti, eğitim ve danışmanlık sunan G4A Studio Korona Virüs nedeniyle uzaktan çalışma modeline geçti.

COVID-19 (Korona Virüs) vakalarının Türkiye’de görülmesiyle birlikte gerek kamuda gerekse özel sektörde sosyal izolasyonu destekleyici bir takım önlemler alındı. Okulların tatil edilmesi, uzaktan eğitime geçilmesi, eğlence mekanlarının kapatılması, teknopark şirketlerinin uzaktan çalışma modeline geçmesi, cemaatle namaza ara verilmesi gibi kamu yararına tediblerin başlamasıyla bazı özel sektör firmaları da kurumsal sorumluluk gereği uzaktan çalışma modelini uygulamaya başladı.

Home Office Çalışma Sistemi

Geçtiğimiz gece yarısı Türkiye’deki ilk Korona Virüs vakasının resmi olarak açıklanmasıyla birlikte Türkiye’deki Korona Virüs tedbirleri artırıldı. En üst seviyede alınan kararlarla sosyal izolasyona yönelik önlemler hız kazanırken kurumsal sorumluğa sahip bazı firmalar da hiç vakit kaybetmeden uzaktan çalışma modeline geçti. Bu sistemi uygulayan firmalardan biri de G4A Studio oldu.

G4A Studio Uzaktan Çalışma Modeline Geçti

Büyüme pazarlaması, performans pazarlama, veri odaklı pazarlama, UX analitiği, dijital pazarlama ve internet reklamcılığı gibi alanlarda ulusal ve uluslararası düzeyde hizmet veren G4A Studio & Workshops, Türkiye’deki Kovid-19 (Korona Virüs) vakalarının salgına dönüşmemesi için üzerine düşeni yaparak home office çalışma sistemine geçti. Bu sürece dair görüşlerini bizlerle paylaşan G4A Studio & Workshops’ın kurucu ortakları Hasan Yasin Türkyılmaz ile Sercan Yılmaz, home office sisteminin gerekliliğine dair yorumlarda bulunurken Korona Virüs salgını süresince bu sistemin niye önemli olduğuna da değindiler.

G4A Studio

Konuya dair görüşlerini aktarırken ekip olarak hızlı bir aksiyon aldıklarını belirten Hasan Yasin Türkyılmaz, adaptasyonla ilgili herhangi bir sorun yaşamadıklarını belirtti. İşte Türkyılmaz’ın konuya ilişkin açıklaması;

“Korona Virüs sürecinde çalışma stilimizi yeniden ayarlayarak uzaktan çalışma sistemine hızlı bir şekilde adapte olduk diyebilirim. Uzaktan ve sorumlu olarak çalışmaya, hizmetlerimize ve eğitimlere devam ediyoruz. Ekibimiz bilinçli arkadaşlardan oluşuyor. Arkadaşlarımıza yetkilileri takip ederek sürece adapte olmalarını ve salgına karşı önlem almalarını sürekli telkin ediyoruz. Ayrıca, bir süre home office sistemine geçmiş olsak da ajans içi iletişimimiz ve koordinasyonumuz hala çok yüksek. Özetle; ajans ve eğitim faaliyetlerimizi online’a taşıyarak hem KOBİ’lere hem de evinde 14 gün kuralını uygulayan dostlarımıza uzaktan çalışma sistemiyle faydalı çalışmalar sunmayı sürdüreceğiz.”

Sercan Yılmaz’ın konuya dair sorumluluk ve sürdürülebilirlik vurgusu yaptığı açıklaması ise şöyle;

“Korona Virüs salgını, hali hazırda birçok sorumluluğu beraberinde getirdi. Uzaktan çalışma sistemi de bunlardan biri… Home office çalışarak; hem kendimiz için ve hem de çevremizdeki insanlar için mümkün mertebe yalıtılmış bir şekilde hayatımıza ve işlerimize devam edebileceğiz. Buna ek olarak hem hijyene dikkat etmek, hem bünyeyi güçlendirecek şekilde beslenmek ve hem de yalıtılmış bir hayata devam ederek G4A Studio & Workshops olarak üzerimize düşeni yapmak önceliklerimiz arasında yer alıyor.”

Sosyal farkındalık için paylaşıyoruz;

#ElleriniYıka #EvdenÇıkma #UzaktanÇalış

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.