Bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye, Corona Virüs (Covid-19) vakalarının Türkiye’de görüldüğü açıklandıktan hemen sonra evden çalışma modeline geçmeye karar verdi.

Dijital dünyanın marka mecrası mottosuna sahip Branding Türkiye, Corona Virüs vakalarının Türkiye’de görülmeye başlamasıyla birlikte, tedbiren evden çalışma modeline geçti.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca‘nın geçen gece yarısı yaptığı açıklamanın üzerinden 24 saat geçmeden home office çalışma kararı alan Branding Türkiye, editöryal ekip başta olmak üzere kurumsal iletişim ve dijital markalaşma departmanındaki tüm ekibin uzaktan çalışma modeline geçmesine karar verdi.

Home Office Çalışma Modeli

Sağlık Bakanı’nın Corona Virüs Türkiye’de açıklamasının ardından başta Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere tüm bakanlıklar kendi sorumluluk alanlarını kapsayacak şekilde bir takım önlemler almaya başladılar. Zaten ancak bu şekilde hızlı aksiyonlar alındığı müddetçe, vaka seviyesinde ilerleyen Corona Virüsü’nün Türkiye’de bir salgına dönüşmesi engellenebilir.

Branding Türkiye Logo Hikayesi

Kurumsal duyarlılığa sahip markalar da bu süreçte home office çalışma modeline geçmek gibi bazı önlemler alarak kamuya dair sorumluluklarını yerine getirmeye çalışıyorlar.

Branding Türkiye Uzaktan Çalışma Modeline Geçti

Birçok firma dün itibariyle evden çalışma modeline geçtiğini duyurdu. Bunları Branding Türkiye’den takip edebilirsiniz. Anlık bilgi paylaşımı içinse Telegram kanalına katılmanızı öneririz.

Evet, birçok firma evden çalışma sistemine geçmeye hazırlanırken, bu süreçte Branding Türkiye de şimdilik Nisan ayının sonuna kadar home office çalışmaya karar verdi.

Türkiye’de şimdilik vaka seviyesinde seyreden Korona Virüsü’nün bir salgına dönüşmemesi için üzerine düşeni yapan ve kurumsal sorumluluk gereği böyle bir karar alan Branding Türkiye, zaten home office çalışma modelinin verimliliğine inanan ve bunu savunan bir kurumsal yapıya sahip.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Branding Türkiye’nin Sahibi Ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam, şirketin home office çalışma kararıyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Korona Virüsü, henüz Türkiye’de salgın seviyesine ulaşmadı. Ulaşmaması bizlerin elinde. Kısacası; kişisel temizlik ve sosyal mesafe kurallarını etkin bir şekilde uygularsak bu süreci en az zararla atlatabiliriz. Öte yandan Sağlık Bakanımızın, Corona Virüs Türkiye’de şeklindeki yaptığı ilk açıklamadan sonra biz hemen uzaktan çalışma modeline geçmeye karar verdik. Zira altyapımız ve yaptığımız iş bunun için çok uygun. Zaten bünyesinde 20’den fazla Jr. Yazar ve stajyer barındıran ve 100’e yakın üniversitede marka elçisi bulunan Branding Türkiye bu insan kaynağı organizasyonunu etkili bir şekilde yönetmek için freelance çalışma sisteminin avantajlarından kurulduğu günden beri yararlanmaktadır. Kısacası bizler için home office sistemine geçiş yapmak zor olmadı. Şu an editöryal ekibimiz, kurumsal iletişim ve dijital markalaşma departmanlarımızdaki tüm arkadaşlarımız evden çalışıyor. Nisan sonuna kadar da bu şekilde devam edeceğiz. Tüm firmalara bu noktada aynı sistemi uygulamalarını tavsiye ediyorum. Bu konuya ilişkin yapabileceğimiz bir şey olursa yardımcı olmaya da hazırız.”

Sosyal farkındalık için paylaşıyoruz;

#ElleriniYıka #EvdenÇıkma #UzaktanÇalış

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.