Sosyal medya takibi, dijital pazarlamanın olmazsa olmazıdır. Bu realitenin farkında olan markalar dijital stratejilerine katkı sağlamak için sosyal medya verilerini analiz ediyorlar. Bu yazıda sigorta firmaları özelinde durumu değerlendirerek sigorta firmaları sosyal medya analizi ile nasıl güçleniyor sorusuna yanıt arayacağız.

Kullanıcısı her geçen gün hızla artan ve dünya nüfusunun yarıdan fazlasının kullandığı sosyal medya platformlarında, doğal olarak her an milyonlarca içerik paylaşılıyor. Sosyal medya iletişiminin sürdürülebilirliği için önem arz eden her bir paylaşımın hiç şüphesiz birden fazla hedefi olabiliyor. Diğer bir ifadeyle sosyal medya içerikleri sadece “eğlence” amaçlı değil, aynı zamanda bilgi, haber, farkındalık, pazarlama gibi amaçlar için de olabiliyor.

Kurumsal sosyal medya yönetimi söz konusu olduğunda ise markaların tek sorumluluğu içerik üretmek ya da paylaşım yapmakla sınırlı olmuyor. Markalar artık içerik üretimi ve yönetimi kadar bu içeriklerin analiz, takip ve raporlamasını da yapmak zorundalar. Peki ama niye?

Sosyal Medya Takibi Niye Önemli?

Sosyal medya takibi, günümüzde artık dijital pazarlama için bir lüks veya ayrıcalık olmaktan çıkıp bir zorunluluk halini almıştır. Bu gerçekliğin farkında olan kamusal ve kurumsal işletmeler, dijital stratejilerini sürdürülebilir kılmak için sosyal medya verilerini analiz ediyorlar. Böylece dijital konumlamalarını etkin, etkili ve kalıcı hale getirebiliyorlar. Bu yazıda sigorta firmaları özelinde bir durum değerlendirmesi yaparak sigorta firmaları sosyal medya analizi ile nasıl güçleniyor? sorusunu yanıtlayacağız!

Sigorta Firmaları Sosyal Medya Analizi İle Güçleniyor

Günümüzde bambaşka bir boyut kazanan ve farklı bir misyona sahip olan dijital pazarlama gün geçtikçe önemini artırıyor. Dijital pazarlamanın bir öğesi olan sosyal medya takibi odağındaki teknik gelişmeler de aynı doğrultuda ve hız kesmeden sürüyor. Bu arada sosyal medya verilerinin hacmi ve ölçümleme metrikleri, sosyal ağların yapısı ve etki alanının genişliği nedeniyle oldukça fazla ve çeşitlidir. O yüzden markalar, sürdürülebilir bir dijital konumlama için etkili bir dijital monitoring aracı kullanmak ve işin uzmanı ekiplerle çalışmak zorunda! Bu durum aynı zamanda monitoring sürecinin daha verimli olmasını da sağlıyor. Örneğin Medya Takip Merkezi’nin sosyal medya dinleme ve ölçümleme servisi DigiLUP gibi bir araçla sosyal medya monitoring ile ilgili tüm süreçleri otomize etmek mümkün!

Çeşitli sektörlerdeki birçok marka gibi sigorta firmaları için de ideal bir araç olan DigiLUP, barındırdığı özel analizlerle, şirketler için ideal bir yol arkadaşı konumunda! DigiLUP, sahip olduğu teknik alt yapı sayesinde; marka analizi, rakip analizi ve sektörel analizler gerçekleştirerek markaların işini de kolaylaştırıyor.

Özelleştirilmiş Data

DigiLUP ayrıca sosyal medya verilerini özelleştirerek, mevcut datayı sigorta firmalarına fayda sağlayacak hale getiriliyor. Diğer bir ifadeyle DigiLUP ile marka, rakip ve sektör analizlerinin yanı sıra, departmanlara özel analizler hazırlanabiliyor. Böylece dijital medyadan edinilen tüm sonuçlar, yapay zeka desteğiyle gerçek zamanlı ve anlık olarak analiz edilebiliyor.

Sosyal medya takip aracıyla aynı zamanda özel raporlamalar, ihtiyaca uygun özelleştirilmiş servisler, kriz takibi, anlık izleme gibi birçok çözüme erişmek mümkün. Sigorta firmalarının departmanlarına özel hazırlanan analizlerde ise; Satış & Pazarlama, İnsan Kaynakları, Hukuk gibi birçok birimin çalışmalarına özel bilgi sağlanıyor.

Evet, günümüzde artık olmazsa olmaz olarak görülen sosyal medya takibi; sermayesi, büyüklüğü, etki alanı fark etmeksizin sosyal medyada yer alan ve dijital sürdürülebilirlik hedefi olan her marka için büyük bir önem taşıyor.


Dünya Geneli 57 Dijital Pazarlama Uzmanı Açıkladı

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.