Arka Kapak

Teknoloji Ve Hayat

Melih Bayram Dede tarafından kaleme alınan Teknoloji Ve Hayat kitabının arka kapak metni;

“Elinizde tuttuğunuz bu eser, mobilitenin artışıyla birlikte her yaştan ve her meslek grubundan insanın cebine kadar giren teknolojinin, toplumsal hayata etkilerini ele alıyor ve bu konuda artı ve eksileri ortaya koyarak yol gösterici olmayı amaçlıyor.

Özellikle sosyal medyanın toplumsal etkileri gözle görünür biçimde pek çok şeyi değiştiriyor. Gerçeklikten sanallığa yöneliş, çoğu zaman yüz yüze temasın azalmasını ve bunun yan etkilerini beraberinde getiriyor.

Tüm bunların yanında, konvansiyonel medyanın baskın rolünü hızla sosyal medya şirketlerinin alması, bu platformların bireyleri sadece ‘kullanıcı’ olarak görmesi ve daha fazla kâr elde etmek için bireysel mahremiyetin hiçe sayılması gibi nedenler, durup düşünmemiz gereken konulardan sadece birkaçı.”

Kitabın Özellikleri

Yayınevi: Liz Yayınları

Yayın Tarihi: 20.06.2023

ISBN: 9786057208231

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 128

Boyut: 13.5 x 21 cm

Tür: Teknoloji


Liz Yayınları I Hakkında

Liz Yayınları 2020’de kurulmasına rağmen yayıncılık tecrübesi yıllara dayanan bir geçmişe sahip. Rayiha (1996-1999) İlmek, Tutku, Taşra Edebiyat, Sakızağacı matbu dergilerimizden sonra halen yayınlanmakta olan elektronik yayıncılık alanındaki ilk dergimiz olan DergiZan ile kültür ve sanat alanında çıkardığımız sayılarla birlikte birçok şair, yazar ve kalem erbabının kitaplarını da neşrederek yayıncılık alanında faaliyetlerimizi Liz Yayınları ile taçlandırdık.

Çeyrek asırlık bir geçmişe dayanan yayın hayatımızda yaşadığımız / şahit olduğumuz tüm olumsuzlukları, kitap ehli ve kalem erbabı dostlarımıza yaşatmamak için ilkelerimizi belirledik ve herşeyi yazar ve şairlerimizin lehine olacak şekilde planladık. Sizin çıkaracağımız eserlerimizin baskı öncesindeki editörlük başta olmak üzere, kitabınızın ismine varıncaya kadar her anlamda fikirlerimizi ve tecrübelerimizi dahil ediyor, sizlere lüks bir baskıdan sonra satış, tanıtım ve reklam konusunda da destek veriyoruz.

Fuar ve imza günlerinde sizi davet edip prestijinizi artırıcı ve kitap satışlarını destekleyici faaliyetlerle de sizinle olmak için yayıncı paydaşlarımızla birlikte hareket ediyoruz. Yazarlarımızın memnuniyetleri için elimizden gelen her türlü çözüme hazır olduğumuzu belirtir; “Tarihte İz Bırakmak İçin…” sizleri de yayınevimize bekliyoruz.


Yılın Özeti (2023)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.