Dünya ve Türkiye gündeminden derleyerek hazırladığımız “Teknoloji Haberleri”nde bu hafta teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişmeye yer verdik. İşte Haziran ayının dördüncü ve son haftasını kapsayan Haftanın Teknoloji Haberleri (22 – 30 Haziran 2020)

Haziran ayının dördüncü ve son haftasını bitirdik. Bu hafta da yine teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişme yaşandı. Diğer bir ifadeyle bu hafta da her zamanki gibi gerek yerel gerekse global markaların gündemi belirleyen aksiyonlarına şahit olduk. Bu arada Branding Türkiye’nin YouTube özelinde faaliyet gösteren alt markası Branding Türkiye Tv, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayınlarını sürdürüyor.

Bütün bunlarla birlikte işte, Haziran’ın 4. haftasını kapsayan “Haftanın Teknoloji Haberleri (22 – 30 Haziran 2020)”

Teknoloji Haberleri (22 – 30 Haziran 2020)

Bu haftanın (22 – 30 Haziran 2020) öne çıkan dijital ve teknoloji odaklı haberleri arasında şu başlıklar yer alıyor; 

  • Google’dan Pinterest Benzeri Platform: Keen
  • Natro, Team.Blue Tarafından Satın Alınıyor
  • Instagram 2 Katlı Hikayeleri Test Ediyor
  • TikTok For Business Aktif Edildi
  • Otobüslerdeki İkramlara Düzenleme
  • Mürsel Ferhat Sağlam İşin Ehl-i Canlı Kariyer Sohbetleri’nde
  • Mürsel Ferhat Sağlam Girişim XYZ’de
  • Ekonomik Güven Endeksi (Haziran 2020)
  • AB’ye Seyahat Kısıtlamalarının Kalkacağı Ülkeler

Evet, geride bıraktığımız hafta; teknoloji odaklı yenilikler, uygulamaların yeni sürüm güncellemeleri, yeni uygulamaların piyasaya çıkması, hisse senetlerindeki düşüşler / yükselişler ile dijital dünyadaki gelişmelerle birlikte oldukça hareketli geçti.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan haftanın öne çıkan teknoloji haberlerine şimdi daha detaylı bir şekilde hep birlikte göz atalım.

Google Keen

Google’dan Pinterest Benzeri Platform: Keen

Teknoloji devi Google’dan Pinterest benzeri yeni bir sosyal ağ platformu geldi. Keen adlı bu sosyal ağda tıpkı Pinterest’te olduğu gibi görsellik ön planda. Şimdilik sadece web ve Android için kullanılabilir olan Keen’de Türkçe dil desteği olmadığını da belirtelim. Ancak uygulama popülerleştikçe bu eksiklikler de tamamlanacaktır.

Teknoloji Haberleri (22 - 30 Haziran 2020) - Natro Team Blue

Natro, Team.Blue Tarafından Satın Alınıyor

Teknoloji Haberleri’nde bu hafta en çok konuşulan olaylardan biri Natro’nun Danimarka merkezli Team Blue tarafından satın alınıyor olmasıydı desek yanlış olmaz. 1999 yılında kurulan Türkiye’nin önde gelen hosting sağlayıcılarından biri olan Natro’nun 120 binden fazla müşterisi ve 500 binden fazla alan adı kaydı bulunuyor. Tüm bunlar Natro’yu pazarda önemli bir konuma getiren unsular arasında yer alıyor.

Teknoloji Haberleri (22 - 30 Haziran 2020) - Instagram 2 Katlı Story

Instagram 2 Katlı Hikayeleri Test Ediyor

Popüler sosyal ağ Instagram, “Hikayeler” özelliğini efektif hale getirmek için her geçen gün başka bir güncellemeyle karşımıza çıkıyor. Bilindiği üzere bir süredir 2 katlı hikayeler özelliğini test eden Instagram bu özelliği şimdi de Türkiye’de test etmeye başladı. Özelliğin yakın zamanda tüm kullanıcılar için aktif edileceği planlanıyor.

Teknoloji Haberleri (22 - 30 Haziran 2020) - TikTok For Business

TikTok For Business Aktif Edildi

Son zamanların popüler sosyal medya platformu TikTok, markalar için “TikTok for Business” Platformunu yayına aldı. TikTok for Business adlı platformda; markaların reklam kampanyalarını videolarda nasıl etkili kullanacaklarına dair çeşitli kaynaklar ve araçlar yer alıyor.

Otobüslerdeki İkramlara Düzenleme

Otobüslerdeki İkramlara Düzenleme

Koronavirüs (Kovid-19) sonrası normalleşme adımları kapsamında, şehirlerarası seyahat sırasında verilen otobüslerdeki ikramlara düzenleme geldi.

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

Mürsel Ferhat Sağlam İşin Ehl-i Canlı Kariyer Sohbetleri'nde

Mürsel Ferhat Sağlam İşin Ehl-i Canlı Kariyer Sohbetleri’nde

Instagram odağında gerçekleştirilen “İşin Ehl-i Canlı Kariyer Sohbetleri” temalı canlı yayınların bu haftaki konuğu Branding Türkiye’nin Sahibi Ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam olacak.

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

Mürsel Ferhat Sağlam Girişim XYZ'de

Mürsel Ferhat Sağlam Girişim XYZ’de

Bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’nin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam Girişim XYZ’de! Girişimcilik ekosisteminin bilgi kaynağı olma misyonuna sahip Girişim XYZ’de Elif İrem Yavuzer’in sorularını yanıtlayan Sağlam; dijital markalaşma ve girişimcilik başta olmak üzere sektörel birçok soruya yanıt verirken kitaplarına ve girişimlerine dair soruları da cevapladı.

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

Ekonomik Güven Endeksi (Haziran 2020)

Ekonomik Güven Endeksi (Haziran 2020)

Teknoloji Haberleri’ne önemli bir raporla devam ediyoruz. TÜİK tarafından her ay hazırlanan ve kamuoyuyla paylaşılan Ekonomik Güven Endeksi, Haziran 2020 için yayınlandı. Buna göre Haziran 2020’de Ekonomik Güven Endeksi’nin bir önceki aya göre arttığı gözlemlendi.

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

AB Seyahat Kısıtlamalarının Kalkacağı Ülkeleri Açıkladı

AB’ye Seyahat Kısıtlamalarının Kalkacağı Ülkeler

Teknoloji Haberleri’ni Koronavirüs ile ilgili gelişmeyle bitiriyoruz. Mart ayında Koronavirüs salgını nedeniyle sınırlarını kapatan Avrupa Birliği – AB 1 Temmuz itibariyle seyahat kısıtlamalarının kalkacağı 14 ülkeyi açıkladı. İşte o ülkeler!

Konuyla ilgili detaylı okuma yapmak için buraya tıklayın.

Teknoloji Gündemini Değerlendirdik

Dijital ve teknoloji dünyasında gerçekleşen hareketli bir haftayı daha bitirdik. Aynı zamanda Haziran (2020) ayının dördüncü ve son haftasını da (15 – 21 Haziran 2020) geride bıraktık. Şunu söyleyebiliriz ki Haziran’ın 4. haftası teknolojik gelişmeler adına epey hareketli geçti. Ayrıca yeni teknolojilerin ve girişimlerin olduğu bir haftaydı. Buna ek olarak Branding Türkiye’de de dikkate değer gelişmeler oldu. Ve hepsini bu köşeden sizlere aktardık.

Markaların teknoloji / dijital odağında sundukları güncellemeleri, değişimleri gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdürüyoruz. Bir sonraki hafta Temmuz 2020’deki gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz. Yeni haftada, haftanın teknoloji haberleri köşemizde görüşmek üzere.


💡 Teknoloji Haberleri (15 – 21 Haziran 2020)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.