Ankara Üniversitesi Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Topluluğu organizasyonuyla gerçekleştirilecek olan Yapay Zeka Ve Görüntü İşleme Günleri (YAZGİG) Etkinliği için sayılı günler kaldı! İşte etkinliğe dair tüm detaylar!

Ankara Üniversitesi’nin aktif toplulukları arasında yer alan Yapay Zeka Ve Görüntü İşleme Topluluğu, teknoloji ve yapay zeka ekosistemini 16 – 17 Mayıs 2024 tarihlerinde Ankara’da buluşturmaya hazırlanıyor. Ankara Üniversitesi’ndeki etkinlik sektörün öncü markalarını üniversiteli gençlerle bir araya getirecek.

Yapay Zeka Ve Görüntü İşleme Günleri (YAZGİG) Etkinliği

Yapay zeka ve görüntü işleme alanındaki öncü isimler 16 – 17 Mayıs 2024’te Ankara’da buluşuyor. YAZGİG kapsamında bir araya gelecek olan ekosistem paydaşları etkinlikte uzman isimlerin bilgi ve deneyim paylaşımına şahitlik edecek. Yapay zeka alanındaki son gelişmelerin konuşulacağı etkinlik, Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde bulunan ATAUM Konferans Salonu‘nda düzenlenecek.

Üniversiteli gençlerin katılım göstereceği etkinlikte sektör liderleri, akademisyenler ve uzmanlar tarafından gelecek trendleri üzerine değerlendirmeler yapılacak. YAZGİG’te konferans ve panellere ek olarak interaktif oturumlar ve atölye çalışmaları da olacak. Konuşma aralarında ise katılımcılar hem konuşmacılarla hem de diğer katılımcılarla networking yapabilecek. Ayrıca YAZGİG katılımcıları, geniş fuaye alanında destekçi firmaların temsilcileriyle tanışma imkanı da elde edecekler.

Yapay zeka ve görüntü işleme alanlarında kendini geliştirmek, bu alanlar odağında yeni fikirler keşfetmek ve sektördeki son gelişmelerden haberdar olmak isteyen herkesin katılımına açık olan YAZGİG’in resmi medya sponsoru ise Branding Türkiye oldu.

Üniversitelilerin genel katılımına açık olan etkinliğe ücretsiz olarak kaydolmak için burada yer alan katılım formunu eksiksiz doldurmanız gerekiyor.

Yapay Zeka Ve Görüntü İşleme Topluluğu Hakkında

Ankara Üniversitesi Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Topluluğu (YAZGİT), geleceğin teknolojilerine yön veren ve bu alandaki meraklı zihinleri bir araya getiren dinamik bir öğrenci topluluğudur. YAZGİT, yapay zeka ve görüntü işleme alanlarında öğrenmeye, paylaşıma ve yeniliklere odaklanarak üyelerine geniş bir bilgi ağı ve işbirliği fırsatları sunar. Topluluğumuz, yapay zekanın hızla gelişen dünyasında öğrencilerin bilgi birikimini artırmayı, deneyim kazanmayı ve en güncel teknolojilere ayak uydurmayı hedefler. YAZGİT, düzenlediği etkinlikler, seminerler, atölye çalışmaları ve konferanslar aracılığıyla üyelerine yenilikçi teknolojileri tanıtma ve bu alanlardaki becerilerini geliştirme şansı sunar.

Görüntü işleme, nesne tanıma, doğal dil işleme, makine öğrenimi gibi yapay zeka disiplinlerine odaklanan YAZGİT, üyelerine teorik bilgiyi pratik uygulamalarla birleştirme fırsatı sunar. Bu sayede üyeler, gerçek dünya problemlerine çözümler üretebilme yeteneklerini geliştirirken aynı zamanda sektörün önde gelen isimleriyle etkileşim kurma ve ağ oluşturma imkanı bulurlar.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.