ShiftDelete organizasyonuyla 27 – 28 Nisan 2024 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen SDN Summit 2024’te neler oldu? İşte teknoloji ekosistemini buluşturan etkinliğe dair tüm detaylar!

Nisan ayının son hafta sonu teknoloji, inovasyon, girişimcilik, dijital markalaşma, yapay zeka ve çok daha fazla başlıkta konunun gündeme alındığı, 7500’den fazla katılımcının ziyaret ettiği SDN Summit tamamlandı. Peki etkinlikte neler oldu? Konuşmacılar hangi konulardan bahsetti? Ziyaretçilerin yoğun olarak ilgilendiği stantlar hangileriydi? Hepsi ve daha fazlasını sizler için derledik. İşte, Branding Türkiye’nin medya sponsoru olduğu SDN Summit 2024’e dair tüm merak edilenler!

SDN Summit 2024’te Neler Oldu?

Tüketici elektroniği sektörüne yönelik alanında ekosistemi SDN Summit çatısı altında buluşturan etkinlik, ShiftDelete.net tarafından düzenlendi. 7500’den fazla teknoloji tutkunu, 50’den fazla deneyim alanında en yeni teknolojileri keşfederken bir yandan da startup’ları ziyaret etme imkanı buldu.

Bu arada 52 uzman konuşmacının bilgi ve deneyim paylaşımına bulunduğu SND Summit’te 40’tan fazla girişimse, inovatif ürünlerini ve hizmetlerini sergilemek için fırsat buldu.

ShiftDelete.Net’in kurucusu Hakkı Alkan’ın yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan zirve, teknoloji ve girişimcilik dünyasından önemli isimleri bir araya getirdi. Etkinlikte, Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, SDN Summit’in, Türkiye için taşıdığı önemi vurgulayarak gelecek senelerde etkinliğin büyüklüğünün iki katına çıkması gerektiğini dile getirdi. Bakan Kacır ayrıca, yapay zeka odaklı eğitim ve çalıştayların gençler ve kadınlar için yaygınlaştırılacağını belirtti. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu ise Türkiye’nin uluslararası yatırımlar açısından sunduğu fırsatları anlattı ve teknolojinin küresel ekonomide oynadığı rolün önemine dikkat çekti.

Zirvenin ana sponsorlarından olan Hepsiburada, SDN Summit’te drone ile teslimat sistemi üzerinde yaptığı çalışmaları tanıttı. Turkcell CEO’su Ali Taha Koç ise yaptığı konuşmada Amerika’daki deneyimlerini paylaşarak 5G, yapay zeka ve quantum computing gibi alanlarda yaşanan gelişmeleri anlattı. Ayrıca Turkcell’in 30. yılına ilişkin önemli veriler de aktardan Ali Taha Koç, şirketin pazardaki aksiyonlarına dair önemli metrikler paylaştı.

Finansal teknolojiler panelinde, MasterCard Türkiye Genel Müdürü Avşar Gürdal, Türkiye’de dijital ödemelerin durumu hakkında bilgi verdi. Tüm bunların yanı sıra oldukça hareketli bir fuaye alanına sahip olan SDN Summit’teki deneyim alanları katılımcıların yoğun ilgisini çekti.

30 Dakikada 10 Girişim

SDN Summit, sadece tüketici elektroniği ya da teknoloji tutkunları için değil startup ekosistemi için de önemli bir etki oluşturdu. “30 Dakikada 10 Girişim” konseptiyle etkinlik kapsamında 10 farklı girişimci, kurdukları girişimi binlerce kişiye anlatma fırsatı buldu. İşte o girişimler;

  • Navlungo
  • Helimore
  • Coridor
  • Utilify
  • Wisersense
  • Newky
  • Octovan
  • esular
  • Wyseye
  • Tamamliyo

Öncü Markalar SDN Summit’i Destekledi

ShiftDelete.Net’in 27 – 28 Nisan 2024 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdiği SDN Summit, öncü markalar tarafından desteklendi. İşte “SDN Summit 2024″ü destekleyen markalar!

Ana Sponsorlar

Hepsiburada, Turkcell

Platin Sponsorlar

Binance, Mastercard

Altın Sponsorlar

ASPower, Continental, DESİ, DJI l Karacasulu, egaranti, Google, Global IT, HAVELSAN, Monster Notebook, Portuma, Segway – Ninebot Türkiye, Ticimax, TikTok, Turan, Zore.

Gümüş Sponsorlar

CAR MEKAN, E-Garaj, Gökçe Avukatlık Ortaklığı, TEZ Elektronik, THEADX, Tumurly, Solarçatı

Oturum Sponsoru

Vestel

Ulaşım Sponsorları

BiTaksi, GetirAraç

Girişimcilik Alanı Sponsorları

Arz Portföy, GOSB Teknopark, İTÜ ARI Teknokent, KADEM

Destekleyenler

BTCHaber, Branding Türkiye, CNN Türk, Postuby, Inc Türkiye, Startup Teknoloji, Turkuvaz Medya, Worldef


ShiftDelete.Net organizasyonuyla Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen SDN Summit’e dair ayrıntılı okuma yapmak için SDN Summit İle Teknoloji Şölenine Hazır Mısınız? başlıklı haberi okuyabilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.