Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi – film – belgesel platformu Netflix bir süre önce Türkiye’de pasifleştirdiği 30 Günlük Deneme Süresi uygulamasını yeniden açtı.

Netflix bir süre önce Türkiye’nin de dahil olduğu bazı ülkelerde 30 Günlük Deneme Süresi uygulamasını kaldırmıştı. Buna gerekçe olarak ise “kötüye kullanım” gösterilmişti. Popüler dizi – film platformu, yaptığı açıklamayla bu uygulamanın Türkiye’de yeniden aktifleştirildiğini duyurdu.

Netflix 30 Günlük Deneme Süresini Yeniden Açtı

Son zamanlarda yayınladığı içerikler nedeniyle sık sık gündeme gelen ve eleştirilerin odağında olan Netflix, Türkiye odağında yeni bir karar aldı. Popüler platform bir süre önce kötüye kullanım nedeniyle kapattığı “30 Günlük Deneme Süresi” uygulamasını Türkiye’de yeniden açtı. Fakat eskiye nazaran ufak bir fark var.

30 Günlük Deneme Süresi Ücretli Oldu

Evet Netflix Türkiye’de 30 Günlük Deneme Süresi uygulamasını yeniden aktif etti. Fakat yeni dönemde bu sürüm eskisi gibi ücretsiz olmayacak. Çünkü Netflix, deneme süresi boyunca platformdan yararlanmak isteyen “yeni” kullanıcılardan ufak bir ücret talep ediyor.

Tam bu sırada deneme sürümünü kullanmak için ne kadar ücret ödeyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Ancak buna dair kesin bir bilgi veremiyoruz. Çünkü “Netflix'”n bu yeni uygulamasından yararlanmak istediğinizde karşınıza her defasında farklı bir fiyat çıkabiliyor.

235 Milyon Kullanıcının Hesabı Sızdırıldı

Öte yandan normal şartlarda yeni dönemde 30 Günlük Deneme Sürümü’nden yararlanmak isteyenler Netflixe 1,99 TL ödemesi gerekiyor. Lakin az önce belirttiğimiz gibi farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Çerezleri silip deneme sürümünden yararlanmayı denediğinizde bu defa karşınıza 0,20 TL çıkabiliyor. Hatta bazı kullanıcılar herhangi bir ücretle karşılaşmadıklarını bile söylüyorlar. Sanıyoruz ki ufak bir hata söz konusu.

Bakalım Netflix bu uygulamayla, ücretsiz sürümden yararlanmak için sürekli yeni bir kredi kartı ya da sanal kartla üyelik açan kullanıcıların önüne geçilebilecek mi? 🙂

Ücretsiz sürümden yararlanmak ve deneme sürümü için Netflix’e kaydınızı oluşturmak için buraya tıklayabilirsiniz. Karşınıza çıkan ekranda ilgili kısma e-posta adresinizi yazdıktan sonra üyelik adımlarını takip ederek kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

💡 Dipnot

Netflix tarafından Türkiye’de yeniden aktif edilen deneme sürümü uygulamasından sadece yeni kullanıcıların yararlanabildiğini hatırlatalım.


💡 Tarihte Son Bulmamış Salgın Yoktur

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.