Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan bugün “Tarihte Son Bulmamış Salgın Yoktur” odağında farkındalık içeren paylaşımlar geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs salgınının Türkiye’de görüldüğü ilk günden itibaren başta Twitter olmak üzere sosyal medyada sık sık Koronavirüs salgını odağında farkındalık içeren paylaşımlar yapıyor. Sağlık Bakanı’nın bugünkü paylaşımları ise ekstra bir motivasyon içeriyor desek yeridir. Tabi paylaşımlarda bir takım uyarılar ve tavsiyeler de var.

Fahrettin Koca’dan Farkındalık Odaklı Paylaşım

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde görülen ve çok kısa bir süre içerisinde tüm dünyaya yayılarak pandemi halini alan Covid-19 (Koronavirüs) tehlikesi devam ediyor. Hatta bugünlerde tüm dünyada salgına dair “ikinci dalga” endişesi yaşanıyor desek yeridir. Kısacası aşı çalışmalarıyla umutlanan insanlık, yeni vakaların hızla artmasından dolayı ise bir hayli endişeli. Durum böyle olunca da devletler bir takım yeni önlemler almaya mecbur kalıyorlar.

İlk vakadan itibaren salgınla etkin bir şekilde mücadele etmesiyle tüm dünyanın dikkatini çeken Türkiye de ikinci dalgayı yaşamamak için yapılması gerekenlere dair yeni önlemler almaya başladı. Bunlara ek olarak en üst düzey açıklamalarla konuya dair farkındalığı diri tutan bir kriz yönetimi anlayışına sahip olan Türkiye’de sürecin baş aktörü olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün de yine bir takım açıklamalarda bulundu.

İşte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter‘da yaptığı Koronavirüs salgınına dair umut veren ve farkındalık içeren o paylaşım.

Tarihte Son Bulmamış Salgın Yoktur

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Kontrollü Sosyal Hayat olarak adlandırılan yeni dönemin mottosu sayılabilecek önlemleri; maske, mesafe ve temizlik kuralları ile özetlerken bir yandan da bilime güvenmeyi tavsiye etti. Bakan Koca tarafından paylaşılan ve kurallara uymanın önemini vurgulayan açıklama, farklı görsellerle desteklenerek Twitter’da birkaç kez art arda paylaşıldı. İşte Bakan Koca tarafından yapılan o açıklama;

“Koronavirüs, gücünü, salgınla mücadele kurallarına uymadığımız ortamlardan alıyor. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarsak, vaka sayılarını kolaylıkla kontrol altına alır; yarın hastalığı yenebiliriz. Bilime güvenelim, kurallara uyalım. Tarihte son bulmamış salgın yoktur.”


💡 İzolasyon Tedbirleri Genelgesi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.