Geçtiğimiz günlerde internet medyasına yansıyan bilgilere göre Instagram’a yakın zamanda repost özelliği gelebilir. İşte detaylar! 

META bünyesindeki sosyal ağlardan Instagram, beklenen bir özelliği yakında kullanıma sunabilir. Buna göre Instagram’a repost özelliği gelebilir.

Instagram’a Repost Özelliği Mi Geliyor?

Popüler sosyal ağ Instagram, hemen her hafta yeni bir güncelleme ve özellik ile karşımıza çıkıyor. Yaptığı yenilik ve güncellemelerle neredeyse her hafta düzenli olarak dijital gündemde yer almayı başaran Instagram’a bu defa çok kilit bir özellik gelebilir. İnternet medyasına yansıyan bilgilere göre Instagram, yakın zamanda repost özelliğini kullanıma sunacak.

Bilindiği üzere Instagram’da repost özelliği yok. Diğer bir ifadeyle bir kullanıcının paylaşımını (fotoğraf, video vs.) kendi profilimizde direkt olarak yayınlayamıyoruz. Daha doğrusu bunu yapmak için üçüncü parti uygulamaları kullanmak durumunda kalıyoruz. Bu ise bazı güvenlik sorunlarını beraberinde getiriyor. İşte, Instagram bu durumun önüne geçecek bir özellik üzerinde çalışıyor olabilir. Yani yakın gelecekte Instagram’a repost özelliği gelebilir.

Konuya dair haberi ilk olarak mobil uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi duyurdu. Buna göre Paluzzi, Instagram tarafından geliştirilen repost güncellemesi hakkında bazı bilgiler paylaşarak özelliğin nasıl çalışacağını da anlatmış oldu.

Repost Özelliği Nasıl Kullanılır?

Normal şartlarda Instagram’da bulunmayan “repost” butonu yakın gelecekte platforma entegre edilecek gibi görünüyor. Bir başka deyişle, hali hazırda üçüncü parti uygulamalarla gerçekleştirilen repost, yeni güncellemeyle birlikte Instagram’a getirilecek. Uygulama içerisinde yer alan paylaşım menüsüne eklenecek olan yeni buton WhatsApp Status, Instagram Stories, SMS gibi diğer paylaşım seçeneklerinin hemen yanında yer alacak.

Daha açık anlatmak gerekirse; bir kullanıcı yeniden paylaşmak istediği gönderinin sağ üst köşesinde yer alan menü düğmesine tıklayarak özelliği aktif edebilecek. Ekrana gelen seçenekler arasında bulunan repost ikonuna tıklandığında, paylaşılmak istenen fotoğraf / video, kullanıcının kendi profilinde yayınlanacak.

Bu arada repost edilen içerikler ayrı bir sekmede yer alacak. Böylece kullanıcıların paylaşımlarıyla repost ettikleri birbirine karışmamış olacak. Kullanıcı deneyimi açısından önem arz eden bu detaya ek olarak repost edilen gönderide içerik sahibinin adı da gözükecek.

Yakın zaman önce TikTok‘ta kullanılmaya başlanan repost özelliği Instagram odağında etkileşimlilik ve paylaşımlılık olgularına yeni bir boyut kazandıracağı kesin. Henüz kullanımda olmayan repost özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı ise bilinmiyor.

Branding Türkiye Instagram’da

Bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’yi Instagram’da takip ederek topluluğumuzun bir parçası olabilirsiniz. Hemen takip etmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

@BrandingTurkiye

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.