Dünya ve Türkiye gündeminden derleyerek hazırladığımız “Teknoloji Haberleri”nde bu hafta teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişmeye yer verdik. İşte Ekim ayının birinci haftasını kapsayan Haftanın Teknoloji Haberleri (1 – 7 Ekim 2022)

Ekim ayının birinci haftasını bitirdik. Bu hafta da yine iş, ekonomi, teknoloji ve dijital odaklı birçok gelişme yaşandı. Diğer bir deyişle bu hafta da her zamanki gibi gerek yerel gerekse global markaların gündemi yönlendiren faaliyetlerine şahit olduk. Bütün bunlarla birlikte işte, Eylül’ün 4. haftasını kapsayan “Haftanın Teknoloji Haberleri (1 – 7 Ekim 2022)”

Teknoloji Haberleri (1 – 7 Ekim 2022)

Bu haftanın (1 – 7 Ekim 2022) öne çıkan son teknoloji haberleri arasında şu başlıklar yer alıyor;

 • Tesla Optimus Tanıtıldı
 • Enflasyon Açıklandı (Eylül 2022)
 • Nobel Fizik Ödülü (2022)
 • Süpermarkalar Türkiye 2022 Raporu
 • Nobel Edebiyat Ödülü (2022)
 • Binance Saldırıya Uğradı
 • Hani Kurumsaldık İle Branding Türkiye Partner Oldu
 • Günün Gündemi (Temmuz 2022)
 • Açılış Etkinlikleri (2022)
 • Hani Kurumsaldık İle Branding Türkiye Yayınları Partner Oldu
 • Günün Gündemi (Ağustos 2022)
 • Hani Kurumsaldık İle Ajans Paradise Partner Oldu
 • Burhaniye Seyahatinde Tatmanız Gereken Lezzetler
 • Hani Kurumsaldık İle Dijital Markalaşma Eğitimi Partner Oldu

Evet, geride bıraktığımız hafta teknoloji haberleri açısından yenilikler, uygulamaların yeni sürüm güncellemeleri, yeni uygulamaların piyasaya çıkması, hisse senetlerindeki düşüşler / yükselişler ile dijital dünyadaki gelişmelerle birlikte oldukça hareketli geçti. İşte bu haftanın teknoloji gündemi!


Tesla Optimus Tanıtıldı

Elektrikli otomobil teknolojisinin öncü markası Tesla’nın Optimus adlı insansı robotu, “Tesla AI Day” etkinliğinde tanıtıldı. Tesla’ya göre şu anda sadece kaba bir prototip olan robot, etkinlik sırasında sahnede kalabalığa el salladı ve yavaş yavaş dans etti.

Enflasyon Açıklandı (Eylül 2022)

Teknoloji Haberleri temalı haftanın gündemine ekonomi odaklı bir haberle devam ediyoruz. Eylül ayı enflasyon rakamları açıklandı. TÜİK’e göre enflasyon yıllık %83,45 aylık ise %3,08 oldu. ENAG’a göre enflasyon yıllık %186.27 aylık ise %5.30 oldu.

Nobel Fizik Ödülü (2022)

Teknoloji Haberleri temalı haftanın gündemine önemli bir haberle devam ediyoruz.  2022 Nobel Fizik Ödülü‘nü kuantum mekanikleri konusundaki çalışmalarından ötürü Fransız fizikçi Alain Aspect, Amerikalı teorik ve deneysel fizikçi John F. Clauser ve Avusturyalı kuantum fizikçisi Anton Zeilinger kazandı.

Süpermarkalar Türkiye 2022 Raporu

Teknoloji Haberleri temalı haftanın gündemine önemli bir raporla devam ediyoruz. Superbrands tarafından hazırlanan “Süpermarkalar Türkiye 2022” raporu yayınlandı. Buna göre İlk 10’da yer alan markalar: BMW, Mercedes-Benz, Audi, WhatsApp, Apple, Volkswagen, YouTube, Google, THY ve Bosch oldu.

Nobel Edebiyat Ödülü (2022)

2022 Nobel Edebiyat Ödülü’nü Fransız yazar Annie Ernaux kazandı. İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi’nde düzenlenen basın toplantısında, ödülün Fransız yazara; “Kişisel hafızanın köklerini, yabancılaşmalarını ve kolektif kısıtlamalarını ortaya çıkarmadaki cesareti ve klinik duyarlılığı” için verildiği açıklandı.

Binance Saldırıya Uğradı

Teknoloji Haberleri temalı haftanın gündemine önemli bir haberle devam ediyoruz. Yaklaşık 30 milyon kullanıcısı bulunan, dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance 100 milyon dolarlık siber saldırıya uğradı. Saldırı nedeniyle para yatırma ve çekme işlemleri geçici olarak askıya alındı.

Hani Kurumsaldık İle Branding Türkiye Partner Oldu

Kurumsallaşma, markalaşma ve dijitalleşme ana temalı podcast odaklı yeni nesil mecra Hani Kurumsaldık’ın medya sponsoru belli oldu. Buna göre bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye ile Hani Kurumsaldık partner oldu!

Günün Gündemi (Temmuz 2022)

Dijital Dünyanın Marka Mecrası mottosuna sahip Branding Türkiye tarafından hazırlanarak sosyal medya özelinde yayınlanan #GününGündemi adlı konsept paylaşımlar, ilgili güne dair en önemli gelişmenin paylaşılması misyonuna sahip. Aynı zamanda bir “zaman tüneli” mantığına sahip olan Günün Gündemi içerikleri, bilindiği üzere her ayın sonunda “Günün Gündemi” başlığıyla yayınlanıyor. Böylece o ay özelinde gün be gün neler olduğuna dair arşivsel nitelikte özgün ve sürdürülebilir içerik üretilmiş oluyor. Bu yazıda ise Temmuz ayına dair “Günün Gündemi”ni okuyacaksınız. Devamını oku

Açılış Etkinlikleri (2022)

Kültür Kulübü, “2022-2023 Eğitim Yılı”na Açılış Etkinlikleri organizasyonu ile başlıyor. 4 Ekim Salı günü İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü’nde gerçekleşecek olan etkinlikte, kulüp bünyesinde bulunan 15 topluluğun başkanları yıl içerisinde yapacakları aktiviteleri ve etkinlikleri anlatmak için standlarında yeni aktif üyelerini bekliyor olacak.

Hani Kurumsaldık İle Branding Türkiye Yayınları Partner Oldu

Teknoloji Haberleri temalı haftanın gündemine önemli bir haberle devam ediyoruz. Kurumsallaşma, markalaşma ve dijitalleşme ana temalı podcast odaklı yeni nesil mecra Hani Kurumsaldık’ın kitap sponsoru belli oldu. Buna göre iş, yazılım, marka – pazarlama, dijital markalaşma odaklı yayınlarıyla bilinen Branding Türkiye Yayınları ile Hani Kurumsaldık partner oldu!

Günün Gündemi (Ağustos 2022)

Dijital Dünyanın Marka Mecrası mottosuna sahip Branding Türkiye tarafından hazırlanarak sosyal medya özelinde yayınlanan #GününGündemi adlı konsept paylaşımlar, ilgili güne dair en önemli gelişmenin paylaşılması misyonuna sahip. Aynı zamanda bir “zaman tüneli” mantığına sahip olan Günün Gündemi içerikleri, bilindiği üzere her ayın sonunda “Günün Gündemi” başlığıyla yayınlanıyor. Böylece o ay özelinde gün be gün neler olduğuna dair arşivsel nitelikte özgün ve sürdürülebilir içerik üretilmiş oluyor. Bu yazıda ise Ağustos ayına dair “Günün Gündemi”ni okuyacaksınız. Devamını oku

Hani Kurumsaldık İle Ajans Paradise Partner Oldu

Teknoloji Haberleri temalı haftanın gündemine önemli bir haberle devam ediyoruz. Kurumsallaşma, markalaşma ve dijitalleşme ana temalı podcast odaklı yeni nesil mecra Hani Kurumsaldık’ın dijital markalaşma ajansı sponsoru Tükiye’nin ilk dijital markalaşma ajansı olan Ajans Paradise oldu!

Burhaniye Seyahatinde Tatmanız Gereken Lezzetler

Balıkesir’in tatil için sıklıkla tercih edilen mekanlarından biri olan Burhaniye, lezzetli mutfağı ile de ön plana çıkar. Ana yemekleri ile oldukça meşhur olan Burhaniye özellikle tatlıları ile ön plana çıkar. Yöresel yemeklerin sıklıkla yapıldığı bu ilçe mantı, patlican gibi etli yemekleri ile gelenlere lezzetli tatlar sunar. Yeşil ve mavinin en güzel tonlarını içeren Burhaniye; köfte, kebap ve döner gibi yiyeceklerin lezzetli bir şekilde misafirlerine sunduğu bir bölgedir. Deniz ürünlerinde sıklıkla tercih edilip yenilebileceği en güzel bölge olan Burhaniye aynı zamanda çeşitli otelleri ile ön plana çıkar. Burhaniye otellerini neredekal.com üzerinden inceleyebilir bu bölgeye gitmede de oteller hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hani Kurumsaldık İle Dijital Markalaşma Eğitimi Partner Oldu

Kurumsallaşma, markalaşma ve dijitalleşme ana temalı podcast odaklı yeni nesil mecra Hani Kurumsaldık’ın eğitim sponsoru Dijital Markalaşma Eğitimi I DME oldu!

Teknoloji Gündemini Değerlendirdik

Dijital ve teknoloji dünyasında gerçekleşen hareketli bir haftayı daha bitirdik. Aynı zamanda Ekim (2022) ayının birinci haftasını da (1 – 7 Ekim 2022) geride bıraktık. Şunu söyleyebiliriz ki Ekim’in 1. haftası teknolojik gelişmeler adına epey hareketli geçti. Ayrıca yeni teknolojilerin ve girişimlerin olduğu bir haftaydı. Buna ek olarak Branding Türkiye’de de dikkate değer gelişmeler oldu. Ve hepsini bu köşeden sizlere aktardık.

Markaların teknoloji / dijital odağında sundukları güncellemeleri, değişimleri gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdürüyoruz. Bir sonraki hafta Ekim 2022’deki gelişmeleri sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz. Yeni haftada, haftanın teknoloji haberleri köşemizde görüşmek üzere.

Bu arada Branding Türkiye’nin YouTube özelinde faaliyet gösteren alt markası Branding Türkiye Tv, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayınlarını sürdürüyor. Takip ederek topluluğumuzun bir parçası olabilirsiniz.


Teknoloji Haberleri (22 – 30 Eylül 2022)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.