Haftanın Öne Çıkan Teknoloji Haberleri #Eylül2

Merhaba değerli Branding Türkiye okurları… Eylül (2018) ayının ikinci haftasını geride bıraktık. Branding Türkiye’nin büyük bir sempatiyle takip edilen yazı dizileri arasında yer alan “Haftanın Öne Çıkan Teknoloji Haberleri” kategorisinde bu hafta yine haftanın dijital ve teknoloji odaklı gelişmelerini sizler için derledik. 

Bu haftanın öne çıkan dijital ve teknoloji odaklı haberleri arasında Facebook, Youtube, TUSAŞ, Pinteres, Xiaomi firmalarına ait gelişmeler yer alıyor. Dilerseniz hiç vakit kaybetmeden bu haftaki dijital – teknolojik gelişmelere hep birlikte göz atalım.

Facebook Jobs Türkiye’de

Facebook Jobs özelliği iş fırsatları adı altında Türkiye’ye açıldı. Bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar kendi lokasyonlarındaki iş ilanlarını görebiliyor. Ayrıca kullanıcılar kendi sayfalarında / profillerinde iş ilanları da yayınlayabiliyor. Konum, sektör gibi filtrelerin yardımıyla daha spesifik ilanlar ve aramalar gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca “Abone Ol” seçeneği ile oluşturduğunuz filtrelere uygun iş ilanlarından da haberdar olabiliyorsunuz.

Youtube Reklamlarında Yeni Bir Dönem: Dikey Reklamlar

İnternet kullanımın büyük ölçüde mobil cihazlara kaymaya başlaması Youtube’u harekete geçirdi. Youtube mobil cihazlara için daha verimli olacağını düşündüğü dikey reklam dönemini başlatıyor. Reklamveren markaların Youtube’un bu hamlesine nasıl aksiyon göstereceklerini yayınlanacak dikey reklamlarla hep birlikte göreceğiz.

Yerli Yolcu Uçağı Yapılıyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil yaptığı açıklamada uluslararası sektörde 70-120 yolcu kapasiteli uçak pazarında açık olduğunu belirtirken bu alanda girişimde bulunacaklarını ve 10 yıllık bir faaliyet planı hazırladıklarını da sözlerine ekledi.

Uçak gövdesinin termoplastikten yapılacağını söyleyen Kotil, termoplastik teknolojisinin kullanışlı, hafif ve daha ekonomik olduğunun da altını çizdi.

Pinterest 250 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

Kullanıcı sayısını ve içerik zenginliğini her geçen gün arttırmaya devam eden görsel arama motoru Pinterest, aktif kullanıcı sayısının 250 milyona ulaştığını açıkladı. Türkiye’de pek yaygın olmasa da dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından biri olan Pinterest’e dair merak ettiklerinizi Branding Türkiye’de yayınlanan “A’dan Z’ye Pinterest: Pinterest Nedir? Pinterest Nasıl Kullanılır? Pinterest Niye Önemlidir?” ve “Kıymetini Bilemediğimiz Mecra: Pinterest Ve Önemi” makaleleri aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Branding Türkiye’yi Pinterest’te takip etmek için buraya tıklayın.

Xiaomi Türkiye’deki İlk Mağazasını Açıyor

Çin teknoloji devi Xiaomi, Türkiye’deki ilk mağazasını 16 eylülde Vadi İstabul’da açıyor. Böylece Türkiye’ye dünyaca ünlü bir teknoloji firması daha giriş yapmış olacak. Bu durum hem yerel hem de global rakipleri harekete geçirecek gibi görünüyor.

Dijital ve teknoloji dünyası için oldukça hareketli geçen bir haftayı daha geride bıraktık ve önemli gelişmeleri sizlerle paylaştık. Dijital dünya için önemli yere sahip olduğunu düşündüğünüz ancak makalemizde yer almayan dijital / teknoloji odaklı haberleri yorum olarak bizlere bildirmeniz haber eleme aşamasında daha dikkatli olmamız açısından bize fayda sağlayacaktır. Önümüzdeki hafta dijital dünyanın öne çıkan teknolojik gelişmeler ile tekrar buluşmak dileği ile…

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir