Eylül ayının ikinci haftasındayız. Teknoloji dünyasına dair gelişmeleri derlediğimiz ve ilginizi çekecek birçok konunun yer aldığı teknoloji haberleriyle tekrar beraberiz. “Haftanın Öne Çıkan Teknoloji Haberleri #Eylül2″de yine birçok gelişme var.

Haftanın teknoloji haberleri köşesinde; en önemli, güncel ve dikkat çeken konuları sizlerle buluşturuyoruz. Eylül ayının ikinci haftasına geldiğimiz bu günlerde, Türkiye’de ve dünyada önemli gelişmeler yaşandı. Biz de sizler için tüm bunları bir araya getirdik. Bu hafta sizlere; Facebook, Youtube, TUSAŞ, Pinteres ve Xiaomi‘deki gelişmeleri aktaracağız.

Haftanın Teknoloji Haberleri #Eylül2

Eylül ayının ikinci haftasına geldiğimizde görüyoruz ki teknoloji, hız kesmeden ilerliyor. Biz de her hafta olduğu gibi tüm bunları sizler için derliyoruz.

Evet, geride bıraktığımız hafta; teknolojik yenilikler, uygulamaların yeni sürüm güncellemeleri, yeni uygulamaların piyasaya çıkması, hisse senetlerindeki düşüşler / yükselişler ile dijital dünyadaki gelişmelerle birlikte oldukça hareketli geçti.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan haftanın öne çıkan teknoloji haberlerine şimdi daha detaylı bir şekilde hep birlikte göz atalım. Bu arada listede olması gerektiğini düşündüğünüz bir yatırım haberi, teknolojik bir gelişme veya benzeri bir haber varsa lütfen yorumda belirtin. Bu sayede haberi güncelleme fırsatı bulabiliriz.

Facebook Jobs Türkiye’de

Facebook Jobs özelliği iş fırsatları adı altında Türkiye’deki kullanıcılar için açıldı. Bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar kendi lokasyonlarındaki iş ilanlarını görebiliyorlar. Ayrıca kullanıcılar kendi sayfalarında / profillerinde iş ilanları da yayınlayabiliyor. Konum, sektör gibi filtrelerin yardımıyla daha spesifik ilanlar ve aramalar gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca “Abone Ol” seçeneği ile oluşturduğunuz filtrelere uygun iş ilanlarından da haberdar olabiliyorsunuz.

Youtube’da Dikey Reklamlar Dönemi

İnternet kullanımın büyük ölçüde mobil cihazlara kaymaya başlaması teknoloji devi Youtube’u harekete geçirdi. Buna göre Youtube, mobil cihazlara için daha verimli olacağını düşündüğü dikey reklam dönemini başlatıyor. Reklamveren markaların Youtube’un bu hamlesine nasıl aksiyon göstereceklerini yayınlanacak dikey reklamlarla hep birlikte göreceğiz.

Yerli Yolcu Uçağı Yapılıyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil yaptığı açıklamada; uluslararası sektörde 70-120 yolcu kapasiteli uçak pazarında açık olduğunu belirtirken, bu alanda girişimde bulunacaklarını ve 10 yıllık bir faaliyet planı hazırladıklarını ifade etti. Uçak gövdesinin termoplastikten yapılacağını söyleyen Kotil, termoplastik teknolojisinin kullanışlı, hafif ve daha ekonomik olduğunun altını çizdi.

Pinterest 250 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

Teknoloji Haberleri’ne sosyal ağlarla ilgili haberle devam ediyoruz. Kullanıcı sayısını ve içerik zenginliğini her geçen gün arttırmaya devam eden görsel arama motoru Pinterest, aktif kullanıcı sayısının 250 milyona ulaştığını açıkladı. Türkiye’de pek yaygın olmasa da dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarından biri olan Pinterest’e dair merak ettiklerinizi Branding Türkiye’de yayınlanan “A’dan Z’ye Pinterest: Pinterest Nedir? Pinterest Nasıl Kullanılır? Pinterest Niye Önemlidir?” ve “Kıymetini Bilemediğimiz Mecra: Pinterest Ve Önemi” makaleleri aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Bu arada Türkiye’nin en büyük Pinterest topluluğuna sahip olan Branding Türkiye’yi Pinterest’te takip etmek için buraya tıklayın.

Xiaomi Türkiye’deki İlk Mağazasını Açıyor

Çin teknoloji devi Xiaomi, Türkiye’deki ilk mağazasını 16 eylülde Vadi İstabul’da açıyor. Böylece Türkiye’ye dünyaca ünlü bir teknoloji firması daha giriş yapmış olacak. Bu durum hem yerel hem de global rakipleri harekete geçirecek gibi görünüyor.

“Haftanın Öne Çıkan Teknoloji Haberleri #Eylül2”de markaların teknoloji ve dijital odaklı haberlerini sizler için derledik. Ortaklıklar, yatırımlar ve rekabetin ne kadar önemli olduğunu kanıtlayan bir haftaydı.  Bundan sonraki haftalarda da yine haftanın en dikkat çeken teknoloji haberlerini Branding Türkiye aracılığıyla sizlerle buluşturacağız. Bu arada aşağıdaki indeksten Eylül (2018) ayı boyunca yayınlanan “Teknoloji Haberleri”ne haftalık olarak ulaşabilirsiniz.


💡 Teknoloji Haberleri (15 – 21 Eylül 2018)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.