Ulusoy Ulaşım İflas Etti

1937 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren köklü otobüs firmalarından biri olan Ulusoy Seyahat’in tüm marka hakkını alan ve konkordato başvurusu yapan bunun sonucunda da 3 ay mühlet verilen Ulusoy Ulaşım hakkında iflas kararı verildi.

Türkiye’nin köklü şehirler arası ulaşım şirketlerinden biri olan Ulusoy Ulaşım’ın konkordato talebi geçtiğimiz günlerde Anadolu 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde gerçekleştirilen duruşmada görüldü.

Duruşmaya Ulusoy Ulaşım’ın vekili Abidin Oğul ile alacaklılar İro Turizm, Temsa, Loukoil ile Akpet, Coca Cola, Mapar Otomotiv, Enerjisa, Osmanlı Turizm, Yapı Kredi Bankası’nın vekilleri katıldı.

Konkordato Yönünden Doğru Tespit Yapılmadı

Ulusoy Ulaşım’ın avukatı Abidin Oğul, komiser heyeti raporunda konkordato yönünden rakamın doğru tespit edilemediğini belirterek bu konuda bir açıklamada bulundu.

Abidin Oğul’un yaptığı açıklama şöyle; “Borca bataklık hesaplaması doğru değildir. Ayrıca markaların değerine ilişkin değerleme yapılmamıştır. Şirket iflas ettiği takdirde dosyada rehin alacaklıları dışında diğer alacaklılar mağdur olacaktır. Otobüs firmaları mevsime göre karlılık durumu değişen firmalardır. Özellikle kış aylarında genellikle zarar ederler. Kesin mehil verilmesini talep ediyoruz. Şirketin faaliyeti devam etmektedir”

Ulusoy Ulaşım İflas Etti

Mahkemede konuya ilişkin söz isteyen bir kısım alacaklı şirketlerin avukatları kesin mehil verilmesi talebini reddetti. İro Turizm ve Mapar Otomotiv’in avukatları ise kesin mühlet verilmesini istedi. Ancak mahkeme Ulusoy Ulaşım‘ın kesin mühlet talebini reddetti. Buna göre mahkeme Ulusoy Ulaşım’ın 20 Şubat 2018 itibarıyla iflasına karar verdi.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir