Popüler sosyal ağ TikTok geçtiğimiz günlerde markalar için 2022 trendlerini açıkladı. What’s Next Report adıyla yayınlanan rapor 2022 özelinde markalara önemli ipuçları sunuyor. “Sırada Ne Var” olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz rapora dair detayları sizler için derledik. 

Eylül 2016’da ByteDance tarafından piyasaya sürülen TikTok, gelinen noktada 1 milyar kullanıcı barajını aşarak sosyal ağ pazarının en önemli oyuncularından olmayı başardı. TikTok For Business hamlesiyle gerek büyüme hedefi olan profesyonel içerik üreticilerine gerekse markalara yeni bir pencere açan TikTok geçtiğimiz günlerde ise What’s Next Report (Sırada Ne var) adlı bir rapor yayınladı.

TikTok Markalar İçin 2022 Trendlerini Duyurdu

TikTok, 1 milyar kullanıcı barajını aşarak sosyal ağ pazarındaki konumunu güçlendirirken bir yandan da kurumsal yapıları platforma çekmek için aksiyonlar almayı sürdürüyor. TikTok For Business başta olmak üzere markaları platforma çekmek için elinden geleni yapan TikTok bu kez de What’s Next Report yani Sırada Ne Var adlı bir rapor yayınladı.

Bu rapor ile birlikte TikTok, markalar için 2022 trendlerini duyurmuş oldu. Peki bu rapor ne sunuyor. Bundan önce TikTok Küresel Ticari Pazarlama Başkanı Sofya Hernandez‘in konuya ilişkin açıklamasına bakalım. İşte o değerlendirme;

“Ne yıldı! 2021 yılı TikTok için büyüme, öğrenme ve başarılarla dolu önemli bir oldu. TikTok, dijital anların gerçek dünya üzerinde bir etkisi olabileceğini ve bunun tersinin de olabileceğini kanıtladı. Rekor kıran bir TV şovunun platformumuzda çılgınlığı tetiklediğini hatırlıyor musunuz? TikTok, neşe ve aksiyonla dolu olma vaadiyle kültür, eğitim, eğlence ve yaratıcılık için gidilecek yer olarak yerini sağlamlaştırdı.

Bu raporlar, destansı bir 2022’ye doğru tam gaz ilerlemenize yardımcı olmak için 2021 performansına ilişkin kapsamlı bir geçmişe bakış sunmayı amaçlıyor. Bu çılgın yolculuğun bir parçası olduğunuz ve 2022’yi getirdiğiniz için teşekkür ederiz!”

What’s Next Report

TikTok tarafından yayınlanan What’s Next Report – 2022 adlı raporda markalar için 2022 trendleri yer alıyor. “Derin Bir Dalış – 2021’de bizim için öne çıkan konular hakkında bilgi edinin.” manşetiyle duyurulan raporda yer alan trendler ise şöyle;

  • Topluluk Ticareti
  • Sesin Evrimi
  • Yeni Yaratıcı Rüya Takımınız
  • Marka Güveni Oluşturma

Şimdi bu başlıklarda yer alan açıklamalara geçelim.

Topluluk Ticareti 

Topluluk Ticareti, TikTok’un eğlenceli, yaratıcı odaklı ağızdan ağza pazarlamasıdır ve 2021’de patladı.

Sesin Evrimi 

Sesin TikTok için farklılaştırıcı olduğu bir sır değil ve 2021 şimdiye kadarki en gürültülü yılımızdı.

Yeni Yaratıcı Rüya Takımınız 

TikTok’ta her zaman markalar için güvenilir bir ortam yaratmaya kendimizi adadık.

Marka Güveni Oluşturma

TikTok’ta her zaman markalar için bir güvenlik, şeffaflık ve hesap verebilirlik temeli üzerine kurulmuş güvenilir bir ortam yaratmaya kararlıyız. Çünkü marka güvenliği hakkında konuştuğumuzda, her şey içeriklerinin nerede göründüğüne güvenen markalara ve reklamverenlere geri döner. Bu güveni inşa etmek için dört stratejik sütunda TikTok’ta marka güvenliğine bütünsel bir yaklaşım getirdik.

Rapora dair detaylı okuma yapmakk için buraya tıklayın.

Branding Türkiye TikTok’ta 

Bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye TikTok’ta. İçerikleri toplamda 900 binden fazla izlenme alan ve şimdilik 8000+ kişi olan TikTok topluluğumuza katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.


TikTok Çalma Listesi Nasıl Oluşturulur?

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.