Küçük işletmelerin düşük maliyetli ve kolay bir şekilde video içerikler ve reklamlar oluşturması için tasarlanan Youtube Video Builder geçtiğimiz günlerde kullanıma sunuldu! Peki Youtube Video Builder nedir? Nasıl kullanılır?

Youtube, geçtiğimiz günlerde Youtube Video Builder adlı bir aracı / uygulamayı yayına aldı. Bir süredir test aşamasında olan bu özellik sayesinde bilhassa küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) birkaç dakikada kendi video içeriklerini hazırlayabilecekler.

Youtube Video Builder Nedir?

Youtube tarafından geliştirilen ve birkaç aydır test sürecinde olan Video Builder, geçtiğimiz günlerde kullanıma sunuldu. Test sürecindeki uygulama; Havenly (İç Mimarlık), Which Wich (Sandviç), Central Market (Market Zinciri) gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmalar tarafından hali hazırda bir süredir zaten kullanıyordu. Geçtiğimiz günlerde beta sürümün duyurulmasıyla birlikte ise artık herkes uygulamayı deneyimleyebilecek.

Uygulama Niye Önemli?

Video Builder ile işletmeler 6 – 15 saniyelik videoları birkaç dakikada ve herhangi bir teknik bilgi olmaksızın hazırlayabilecekler. Sanıyoruz ki aracın en önemli tarafı bu!

Video Builder Nasıl Kullanılır

Aracı kullanmaksa oldukça basit. Zira yapılması gereken tek şey; işletmeyi tanıtan görselleri ve kullanıcıları harekete geçirecek mesajları derleyip, uygun bir biçimde şablona eklemek. Bu arada Youtube Müzik Kütüphanesi aracılığıyla Video Builder ile hazırlanacak videoya müzik eklemek de mümkün.

Tek sorun çeşitliliğin az olmaz. Yani şimdilik sınırlı sayıda şablon olduğu için bir süre sonra kullanıcılar sürekli aynı şablonlara maruz kalmaktan dolayı sıkılabilirler. Ancak zamanla bu araca alternatif şablonlar eklenecektir. Tekrar hatırlatalım, uygulama henüz Beta sürümde. Yani Video Builder halen geliştiriliyor

Youtube Reklamları Ürün Yöneticisi Ali Miller, Google’ın resmi blogunda konuya ilişkin yazdığı makalede uygulama ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

“Her işletme; bir reklam kampanyası, web sitesi veya e-posta aracılığıyla bağlantı kurduğu müşterileri Video Builder ile hazırladığı içeriklerle / videolarla bilgilendirebilir.”

Youtube Video Builder Nasıl Kullanılır?

Youtube Reklamları Ürün Yöneticisi Ali Miller, Youtube Video Builder ile ilgili detaylı bilgi için kılavuzun incelenmesini öneriyor. Kılavuzu buradan okuyabilirsiniz. Ayrıca Youtube’un küçük işletmeler için hazırladığı bu araç hakkında detaylı fikir sahibi olmanızı sağlayacak videoyu da izleyebilirsiniz.

Son olarak Video Builder’ın beta sürümünü denemek isterseniz, buradan erişim talep edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken mail adresinizi yazmak ve Google Ads Müşteri ID bilginizi girmek. Zira beta sürüm için talepte bulunanlara 5 iş günü içerisinde dönüş yapılıyor.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.