Kuruluşundan bugüne çağın gerektirdiği tüm dönüşümü ilk uygulayan bir medya kuruluşu olan “Anadolu Ajansı”nın internet sitesi yenilendi.

6 Nisan 1920‘de yani Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) açılmadan 17 gün önce kurulan Anadolu Ajansı, Türkiye Cumhuriyeti tarihi ile özdeş bir kurumdur. Zira Anadolu Ajansı, TBMM’nin çıkardığı ilk yasaları duyurmasıyla, Milli Mücadele’nin ve Kurtuluş Savaşı’nın her aşamasında yer almasıyla ve Cumhuriyet devrimlerine, Atatürk’ün inkilaplarına tanıklık ederek bunları halka duyurmasıyla bilinen en milli markalarımızdan biridir.

Anadolu Ajansı İnternet Sitesi Yenilendi

Türkiye’nin en önemli medya kuruluşlarından biri olan ve tarafsız, özgün, hızlı haber anlayışıyla güvenilirliğini hiçbir zaman yitirmeyen AA’nın resmi web sitesi olan aa.com.tr yenilendi. Anadolu Ajansı’nın yenilenen ara yüzü; daha sade ve daha dinamik. Ayrıca yeni tasarımda görselliğin ön planda olduğunu görüyoruz.

Kullanıcı Dostu Tasarım

Anadolu Ajansı’nın resmi web sitesi bu günlerde Beta formatta yayın yapıyor. Yani aa.com.tr her an daha da geliştiriliyor diyebiliriz. Bu arada AA’nın yeni hali daha sade ve daha dinamik. Bunun yanında yeni site, kullanıcı dostu bir görünüme sahip. Ayrıca kullanıcıların istediği içeriğe kolayca ulaşabileceği bir kullanım deneyimi de AA’nın yenilenen web sitesinde ilk göze çarpan özellikler arasında yer alıyor.

13 dilde yayın yapan AA, yenilenen ve dinamik hale gelen yapısıyla, Türkiye’den ve dünyadan tüm gelişmeleri anında okuyucuyla buluşturmayı sürdürecek.

Branding Türkiye ailesi olarak dijitalin dinamiklerine anlık uyum sağlayan ve dijital dönüşüm konusunda kendi alanında bir rol model olan Anadolu Ajansı’nın yeni web sitesini çok sevdiğimizi belirtmek isteriz. Ayrıca bu yeni tasarımın herkes için hayırlı olmasını diliyoruz. 🙂


AA Tarihçe

Anadolu Ajansı’nın tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihi ile adeta özdeştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmadan 17 gün önce 6 Nisan 1920’de kurulan Anadolu Ajansı, TBMM’nin çıkardığı ilk yasaları duyurdu; Milli Mücadele’nin ve Kurtuluş Savaşı’nın her aşamasına, Cumhuriyet devrimlerine tanıklık etti.

Atatürk’ün, yakın bir arkadaş grubunu, Anadolu Ajansı’nı Batılı anlamda bir haber ajansı kimliğine kavuşturmakla görevlendirmesiyle 1 Mart 1925’te “Anadolu Ajansı Türk Anonim Şirketi” kuruldu. O tarihlerde, Batı ülkelerinde bile örneği görülmeyen böyle bir yapılanmayla Anadolu Ajansı, özerk statüye kavuştu.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.