Instagram, Whatsapp ve Facebook ile başlayan sosyal ağlar aracılığıyla alışveriş yani e-ticaret trendi Twitter’a da sıçradı. Twitter’da alışveriş dönemi Twitter Shops ile başlıyor.

2019 sonlarında başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılarak pandemi halini alan yeni tip Koronavirüs (Kovid – 19) ile önemi artan “dijitalleşme” hız kesmeden sürüyor. Hem kullanıcılar hem de kurumsal ve kamusal markalar tarafından ekstra önemsenen dijitalin amiral gemisi diyebileceğimiz sosyal ağlar da bu dönemde kabuk değiştirerek başka bir hale büründü. Bazısı rakiplerinin özelliklerini kopalayıp mecrasına entegre ederken bazı sosyal ağlar ise e-ticarete doğru dikey bir büyüme hedefledi. Daha önce META’ya ait sosyal ağlar olan Instagram, Facebook ve Whatsapp’ta gördüğümüz sosyal ağlar aracılığıyla e-ticaret kervanına Twitter da katıldı. Evet, Twitter’da alışveriş dönemi başlıyor. Twitter Shops olarak adlandırılan bu yeni özelliğe dair ilk detaylar Twitter’ın resmi blogunda duyuruldu.

Twitter’da Alışveirş Dönemi

Geçtiğimiz günlerde Twitter’ın resmi blogunda duyurulan Twitter Shops ile ilgili ilk verilen bilgiler şöyle;

Bugün, Twitter Alışveriş ailesinin en yeni üyesi için bir beta denemesi başlatıyoruz: “Twitter Shops (Twitter Mağazaları)”. Twitter Shops ile tüccarlar, Twitter’da alışveriş yapanlara sergilemek üzere 50’ye kadar üründen oluşan bir koleksiyon seçebilir. Kullanımı ücretsiz olan özellik, insanlara en sevdikleri markaların profillerinden ürünleri görme şansı veriyor, böylece zaman tünelinde ürünler hakkında konuştuğunuzda ve keşfettiğinizde artık Twitter’da da onlara göz atabilirsiniz.”

Twitter Shops Nedir?

Şimdilik kısıtlı bir bölgede Beta sürümünde olan Twitter Shops ile ilgili önemli ayrıntılar ise şöyle özetlenebilir;

  • Twitter Shops’u etkinleştiren bir satıcının profilinde Tweetlerinin hemen üzerinde “Mağazayı Görüntüle” butonu yer alacak.
  • Mağazayı Görüntüle butonuna tıklayan kullanıcılar, mağazada yer alan öğeler arasında gezmek üzere satıcının mağazasına giriş yapmış olur.
  • Mağazadaki ürünleri satın almak isteyen kullanıcılar, ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek ve satıcının web sitesinde ödeme yapabilmek için bir uygulama içi tarayıcıya yönlendirilecek.
  • Mağaza Modülü, satıcıların doğrudan profillerinde beş adede kadar ürünü sergilemelerine olanak tanıyor.
  • Twitter Mağazaları, satıcılara daha uzun bir ürün kataloğunu öne çıkarmak için daha büyük, tamamen sürükleyici bir alan sağlıyor
  • Twitter Mağazaları, şimdilik Beta versiyonda. Dolayısıyla şuan sadece ABD’deki belirli satıcılar ve yönetilen ortaklar tarafından kullanılabiliyor. Kısacası Twitter Mağazaları şimdilik, ABD’de iPhone’larında İngilizce Twitter kullanan kişiler tarafından görüntülenebiliyor.

Twitter Shops ile ilgili yenilikleri Branding Türkiye‘de paylaşıyor olacağız. Anlık bilgi aktarımını takip etmek ve son dakika gelişmeleri kaçırmamak için Telegram kanalımıza BURADAN katılabilirsiniz.

Branding Türkiye Twitter’da

Bütünleşik Pazarlama ve İş – Ekonomi Mecrası Branding Türkiye, Twitter’da! 10 binden fazla kişinin takip ettiği Twitter topluluğumuzun bir parçası olmak için Twitter’da bizi takip edebilirsiniz.

Twitter’da Takip Et

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.