Popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp web sürümü için 4 yeni özelliği duyurdu. Bu özellikler arasında özellikle bir tanesi epey dikkat çekici. İşte Whatsapp Web’e getirilen yenilikler! 

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, geçtiğimiz günlerde 4 yeni özelliği duyurdu. Ancak bu özellikler Whatsapp’ın masaüstü yani web sürümüne geldi. Bunların arasında özellikle bir tanesi bir hayli dikkat çekti. Öyle ki, bu özellik sayesinde Whatsapp’ı, bilgisayarda kullanan kişiler, artık telefona ihtiyaç duymayacak.

Whatsapp Web Sürümü İçin 4 Yeni Özellik

Whatsapp, web sürümü için bir süredir konuşulup durulan bir özelliği duyurdu. Bununla birlikte web sürümüne 3 özelliği daha getiren Whatsapp’ın bu güncellemeyle birlikte hangi özellikleri kullanıma sunduğuna bir bakalım. İşte Whatsapp Web’e getirilen 4 yeni özellik;

  • Çevrimdışı Mesajlaşma Özelliği
  • Uçtan Uca Şifreleme
  • Çıkartma Önerisi
  • Fotoğraf Düzenleme

Evet, Whatsapp’ın web sürümüne getirilen özellikler böyleydi. Şimdi bu özellikleri kısaca açıklayalım.

Çevrimdışı Mesajlaşma Özelliği

Bilindiği üzere Whatsapp’ı masaüstünde (bilgisayar vs.) kullanmak için telefonun internete bağlı olması gerekiyor. Aksi halde Whatsapp Web’i kullanmak mümkün olmuyor. Daha doğrusu olmuyordu. Yeni güncellemeyle birlikte bu zorunluluk ortadan kalktı. Artık telefonunuz açık veya internete bağlı olmasa bile Whatsapp’ı webde rahatlıkla kullanabileceksiniz. Konuya ilişkin Whatsapp’ın resmi web sitesinde şu açıklama var;

“Artık telefonunuzu çevrimiçi tutmak zorunda kalmadan mesaj gönderebilir ve alabilirsiniz. Whatsapp’ı aynı anda 4 adede kadar bağlı cihazda ve 1 adet telefonda kullanın”

Uçtan Uca Şifreleme

Mobilde uzun zamandır kullanılan uçtan uca şifreleme özelliği bundan böyle Whatsapp Web’te de kullanılabilecek. Buna ek olarak WhatsApp, masaüstü sürümünde de gelen bağlantı linklerinin önizlemesi yapılabilecek. Bu sayede Whatsapp’ı masaüstünde kullananlar, bir linke linke tıklamadan önce bilgi alabilecek.

Çıkartma Önerisi

Kullanıcıların mesajlaşma sırasında çıkartma önerisi alma özelliği bundan böyle Whatsapp Web’te de mevcut.

Fotoğraf Düzenleme

Yapılan güncellemeyle birlikte bundan böyle Whatsapp’ın web sürümünde de tıpkı mobilde olduğu gibi görseller gönderilmeden önce düzenlenebilecek. Buna göre kullanıcılar artık Whatsapp’ı webte kullanırken de fotoğrafları istedikleri boyutta kesip, üzerine yazı ekleyebilecekler. Ayrıca görselin üzerine emoji eklemek de mümkün olacak. Kısacası mobilde bir fotoğraf gönderirken gerçekleştirilen tüm aksiyonlar artık web versiyonunda da yapılabilecek.


💡 Whatsapp Bu Telefonlarda Çalışmayacak

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.