Instagram Hikayelerde yeni bir gelişme var. Zaten birçok özelliğe sahip olan Instagram Hikayelere şimdi de kartlar özelliği eklendi. Bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar artık sevdiklerine hoş sürprizler yapabilecekler.

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal ağlarından biri olan ve Facebook’un sahibi olduğu popüler fotoğraf ve video paylaşım mecrası Instagram yine bir gelişmeyle kullanıcılarının karşısına çıktı. Instagram son zamanlarda sıkça yaptığı gibi yine hikayelere yeni bir özellik getirdi.

Son 1 yılda “hikayeler“i olabildiğince geliştirmeye odaklanan ve bunu başarılı bir biçimde uygulayan Instagram son güncellemesinde “Kartlar” olarak adlandırılan bir özelliği aktif etti. Bu özellik Instagram kullanıcılarına, arkadaşlarıyla olan geçmişlerini hikaye haline getirmesi konusunda yardımcı oluyor. Daha önce “Haftanın Teknoloji Haberleri”nde Instagram’ın böyle bir güncelleme yapacağından bahsetmiştik. İşte, bir süredir test aşamasında olan özellik nihayet kullanıma açıldı.

#TBT ve/veya #TB etiketlerinin profesyonel kullanımı şeklinde yorumlayabileceğimiz “Kartlar” özelliği epey ilgi çekeceğe benziyor.

Instagram Hikayelere Kartlar Geldi

Hikaye paylaşırken “Oluştur” kısmına tıklandığında çıkan menüde kullanıcıların karşısına çıkan “Kartlar” adı verilen bu yeni özellik kullanıcılara 4 ayrı seçenek sunuyor.

Bunlar;

  • Doğum Günü
  • Mutlu Yıldönümleri
  • İsimsiz
  • Teşekkürler

Kartlar menüsündeki “İsimsiz” adlı kısım herhangi bir sebep olmaksızın Kartlar özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar için tasarlanmış. Özetlemek gerekirse Instagram hikayelere Kartlar özelliği eklenmesinin en önemli sebebi #TBT ve #TB etiketlerine olan yoğun ilgi diyebiliriz. Instagram bunu destekleyici bir özellik geliştirerek kullanıcılara aslında başka bir kullanıcıyla birlikte yapılan paylaşım(lar)ı hikaye şekline getirme şansı veriyor.

Yeni özellik, iOS ve Android için kullanılabilir durumda diyerek, uygulamayı güncelleyip Kartlar özelliğini kullanabileceğinizi hatırlatalım.

Her zaman dile getirdiğimiz gibi sosyal ağların büyüme stratejileri iyi gözlemlenirse her marka kendine bir sonuç çıkarabilir. Instagram, sahip olduğu kitleyi mecrada sürekli aktif tutmak için her yolu deniyor. İşte, markalar da bu stratejiye uygun davranarak sahip oldukları kitleyi (tüketici / takipçi) canlı tutacak kampanyalar, yenilikler, güncellemeler yapmalıdır. Aksi halde yerinde sayan bir marka olurlar ki günümüz dünyasında hareket halinde olmayan her şey veya herkes kaybetmeye mahkumdur.

Türkiye’nin en popüler bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye’yi Instgaram’da takip ederek topluluğumuzun bir parçası olabilirsiniz. Branding Türkiye’yi Instagram’da takip etmek için buraya tıklayın.


💡 Instagram Hikayelere Grup Sohbet Özelliği

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.