Instagram Hikayelere Kartlar Özelliği Geldi

Popüler sosyal ağ Instagram’da yeni bir gelişme var. Zaten birçok özelliğe sahip olan Instagram hikayelere kartlar özelliği de eklendi. Kartlar özelliğiyle kullanıcılar sevdiklerine hoş sürprizler yapabilecek.

Son 1 yılda “hikayeler“i olabildiğince geliştirmeye odaklanan ve bunu başarılı bir biçimde uygulayan Instagram, yine hikayelere yeni bir özellik ekleyerek gündeme geldi. Son güncellemeyle kullanılabilecek olan bu yeni özellik “Kartlar” olarak adlandırılıyor. Bu özellik Instagram kullanıcılarına, arkadaşlarıyla olan geçmişlerini hikaye haline getirmesi konusunda yardımcı oluyor.

#TBT ve/veya #TB etiketlerinin profesyonel kullanımı şeklinde yorumlayabileceğimiz “Kartlar” özelliği ilgi çekeceğe benziyor.

Instagram Hikayelere Kartlar Eklendi

Hikaye paylaşırken “Oluştur” kısmına tıklandığında çıkan menüde kullanıcıların karşısına çıkan “Kartlar” adı verilen bu yeni özellik kullanıcılara 4 ayrı seçenek sunuyor. Bunlar;

  • Doğum Günü
  • Mutlu Yıldönümleri
  • İsimsiz
  • Teşekkürler

Kartlar menüsündeki “İsimsiz” adlı kısım herhangi bir sebep olmaksızın Kartlar özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar için tasarlanmış. Özetlemek gerekirse Instagram hikayelere Kartlar özelliği eklenmesinin en önemli sebebi #TBT ve #TB etiketlerine olan yoğun ilgi diyebiliriz. Instagram bunu destekleyici bir özellik geliştirerek kullanıcılara aslında başka bir kullanıcıyla birlikte yapılan paylaşım(lar)ı hikaye şekline getirme şansı veriyor.

Yeni özellik, iOS ve Android için kullanılabilir durumda diyerek uygulamayı güncelleyip kullanabileceğinizi hatırlatalım.

Türkiye’nin en popüler bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’yi Instgaram’da takip ederek güncel gelişmeleri anında öğrenebilirsiniz. Takip etmek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli.

@BrandingTurkiye

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir