Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu TOGG’dan Yolunuz Açık Olsun Dijital Konvoyu kampanyası! Konuyla ilgili hazırlanan web sitesi üzerinden konvoya katılmak ve kargo uçağını özelleştirmek mümkün. 

TOGG, 18 Aralık 2021 tarihinde sosyal medyada yaptığı bir duyuruyla kurumsal logo tasarımını duyurdu. Bir anda gündeme oturan ve Branding Türkiye’nin fenomen içeriği Günün Gündemi’ne de konu olan bu logo değişikliğiyle ilgili detaylı değerlendirmeyi Branding Türkiye’de yapıyor olacağız. Şimdi yine Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu TOGG tarafından başlatılan real time (gerçek zamanlı) bir kampanyaya ilişkin detayları aktaracağız.

TOGG’dan Yolunuz Açık Olsun

TOGG, 19 Aralık 2021 tarihinde kurumsal sosyal medya hesaplarında www.yolunuzacikolsun.com adlı web sitesinin duyurusunu yaptı. Konuya ilişkin Twitter’da yapılan paylaşım şöyle;

“Dünya sahnesine çıkacağımız CES 2022’ye Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı Turkish Cargo ile gidiyoruz.

Siz de #Togg’u uğurlamak için uçuş günü gerçekleştireceğimiz dijital konvoya katılabilir, uçağınızı kişiselleştirerek destek mesajınızı iletebilirsiniz.

http://yolunuzacikolsun.com”

Bu web sitesine girildiğinde karşılama ekranında şu ifadeler yer alıyor;

“Yolunuz Açık Olsun!

TOGG, Las Vegas, Amerika’da gerçekleşecek olan CES 2022’de dünya sahnesine çıkıyor. TOGG’u uğurlamak için uçuş günü gerçekleştirilecek olan dijital konvoya uçağınızı tasarlayarak katılın.”

Bu açıklamanın hemen altında yer alan “Dijital Konvoya Katıl” butonuna tıklandığında karşınıza Ad, Soyad, E-Posta ve Şifre bilgilerinin yer aldığı bir form çıkıyor. Formadaki ilgili kısımları saniyeler içerisinde doldurup “Kayıt Ol” seçeneğine tıklayarak “Dijital Konvoy”a katılmak için ilk adımı atmış olacaksınız.

4 Adımda Uçağınızı Özelleştirin

Toplamda 4 adımdan oluşan “Dijital Konvoya Katıl” sürecinin birinci adımında “Gövde Tasarımını Seç” var. Bu adımda uçağın gövde tasarımını hazırlıyoruz. Burada Türk kültürüne ait sembollerin yanı sıra yalın renk tercihi de yapabiliyorsunuz.

Dijital Konvoy için ikinci adımda ise “Kanat Tasarımını Seç” var. Yine bu adımda da renk veya kültürel sembollerin yer aldığı ikonik giydirmeleri tercih edebilirsiniz.

Üçüncü adımda “Mesajını Seç” var. Burada 17 tane mesaj var. Bunlar arasında; Güle Güle Gidin, Gururumuzsunuz, Yolunuz Açık Olsun, Başarılar, Tüm Türkiye Sizinle, Çok Mutluyuz, Hep Birlikte Gidiyoruz, Daha Yolun Başındayız, İşte Büyük Yolculuk, Sağ Salim Gidin, Görüşmek Üzere, İyi Yolculuklar, Sağlıcakla Kalın, Türkiye’nin Gururu, Güzel Hikayelerle Dönün, Su Gibi Gidin Su Gibi Dönün ve Hep Yanınızdayız mesajları var.

Bunlardan birini seçtikten sonra dördüncü adıma geçiyoruz. Bu adımda “Uçuş Numarası Belirle” var. Örneğin TK2035 gibi. 4 haneli kodu girdikten sonra Konvoya Katıl butona tıklamanız gerekiyor.

Dijital Konvoy ile ilgili son adımda çıkan ekranda “Uçuş Kartını Hazırladık. Onaylıyor Musunuz?” ifadesi yer alıyor. “Onayla” butonuna tıklayıp işlemi tamamlayabilirsiniz. Sonraki ekranda Dijital Konvoy için hazırlanmış olan biletinizi indirebileceğiniz bir buton yer alıyor. Buraya tıklayarak hatıra biletinizi indirebilirsiniz. Ayrıca sosyal medyada paylaşmak isterseniz İNDİR butonunun aşağısındaki ikonlara tıklayarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Dijital Konvoya Katılmak İçin Tıklayın


Bu arada hatırlayacağınız üzere daha önce de yine Türkiye’den ve dünyadan kurumların bu tarz farkındalık kampanyalarına destek olmuş ve/veya Branding Türkiye’de bunlara yer vermiştik. İncelemek isterseniz işte o çalışmalara dair detayların yer aldığı haberler;

Sosyal Medyada Takip Edin

Bütünleşik Pazarlama ve İş – Ekonomi Mecrası Branding Türkiye’yi sosyal medyada takip etmek için link arşivinin yer aldığı mikro siteyi BURADAN ziyaret edebilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.