Facebook’tan Türkiye’deki Kobi’lere büyük destek! Popüler sosyal ağ, birkaç ay evvel başlatmış olduğu “Facebook İle Güçlü KOBİ’ler” adlı destek programının Türkiye ayağını faaliyete geçirdi. Hibe programına son başvuru tarihi ise 26 Ağustos!

Yaklaşık 1 yıldır devam eden Koronavirüs salgını nedeniyle bir hayli zor günler yaşayan KOBİ’ler için devletlerin yanı sıra bazı global firmalar da çeşitli hibe programları başlattı. Bunlardan biri de Facebook tarafından birkaç ay önce başlatılan “Facebook İle Güçlü KOBİ’ler” adlı destekti.

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip ve en popüler sosyal ağı olan Facebook tarafından başlatılan hibe programının Türkiye ayağı ise geçtiğimiz günlerde faaliyete geçirildi. Diğer bir ifadeyle 30’dan fazla ülkede 30 bin civarı KOBİ’ye sağlanacak olan toplam 100 milyon dolar değerindeki hibe programına artık Türkiye’deki KOBİ’ler de dahil olabilecek.

Facebook’tan Türkiye’deki Kobi’lere 7 Milyon TL

Global düzeyde toplamda 100 milyon dolarlık bir desteği kapsayan ve “Facebook ile Güçlenen KOBİ’ler” olarak adlandırılan bu hibe kapsamında Türkiye’deki bazı KOBİ’lere, toplamda 7 milyon TL destek sağlanacak. Bu arada 7 Milyon TL; hibe programına dahil olan KOBİ’lere nakit ve reklam desteği olarak sağlanacak. Ancak bu programdan yararlanmak için bazı şartları karşılıyor olmak gerekiyor.

Hibe Programına Katılım Şartları

Son başvuru tarihi 26 Ağustos olan Facebook İle Güçlü Kobi’ler adlı hibe programından yararlanmak için bazı şartları sağlamış olmak gerekmektedir.

İşte o şartlar;

  • Kar amacı güden bir işletme olmak
  • 2 ile 50 arasında çalışana sahip olmak
  • Bir yıldan fazla bir süredir faaliyet gösteriyor olmak
  • COVID-19 salgını sebebiyle zorluk yaşamış olmak
  • İstanbul’da yer almak

Ayrıca Facebook bir takım belgeler talep ediyor. Hibe programına katılmak için aşağıdaki belgelere ihtiyaç duyacaksınız:

  • Kuruluş belgesi
  • Ticaret sicil memurluğundan işletme tescili
  • 2019 mali tabloları

Bu arada hibe programından yararlanmak isteyen KOBİ’lerin Facebook, Instagram ya da WhatsApp gibi ürünleri kullanmasına gerek yok. Diğer bir ifadeyle Facebook ya da Facebook’a bağlı ürünleri / sosyal ağlar kullanmıyor olsanız bile bu hibe programına dahil olabiliyorsunuz.

Nasıl Başvurulur?

Facebook, 7 Milyon TL tutarındaki bu hibeden yararlanmak isteyen Kobi’ler için özel bir sayfa oluşturdu. Buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilir ve hibe programına başvuru yapabilirsiniz. Bu ve benzeri güncel içerikleri anlık olarak takip etmek içinse buradan Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.


Facebook İle Güçlü Kobi’ler I Hakkında

Sınır ötesi faaliyetlerde bulunan şirketler başta olmak üzere, işletmenizin global COVID-19 salgınının bir sonucu olarak aksaklıklar yaşıyor olabileceğini biliyoruz. Küçük bir finansal desteğin bile oldukça yararlı olabileceğini öğrendik. Bu nedenle, bu zor zamanlarda yardımcı olması için 100 milyon dolar nakit hibe ve reklam kredisi sunuyoruz.


💡 Koronavirüs Sonrası İş Hayatı Raporu (Ücretsiz)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.