TCDD 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü kapsamında Demokrasi Treni temalı anı bileti uygulaması başlattı.

 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü kapsamında, vatan ve millet sevgisiyle demokrasi mücadelesi veren, başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere, tüm kahramanların anısını yaşatmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), “Demokrasi Treni” adlı bir internet sitesi oluşturdu. Bu site üzerinden 15 Temmuz tarihli temsili trenden anı bileti oluşturulabilmekte. Bu arada biletlerde 15 Temmuz’u temsilen görsellerin yer aldığını da belirtelim.

15 Temmuz’a Özel Demokrasi Treni

TCDD 15 Temmuz’a özel Demokrasi Treni adlı temsili bir yolculuk için web sitesi oluşturdu. Bu siteye www.demokrasitreni.com bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz. Siteye girdiğinizde karşınıza bir form çıkacak. Bu form; Gidiş Tarihi, Adınız ve Soyadınız olmak üzere 3 kısımdan oluşuyor. Bu arada Gidiş Tarihi 15 Temmuz olarak seçili. Dolayısıyla tarihle ilgili değişiklik yapmak mümkün değil. Çünkü bu platform zaten 15 Temmuz’a özel oluşturulmuştur.

Bu arada Demokrasi Treni için hazırlanan siteye girdiğinizde TCDD tarafından bu sitenin niye oluşturulduğuna dair kısa bir açıklama yayınlamış.

İşte o metin;

“Siz o gece yüreğinizdeki vatan sevgisi ve eşsiz cesaretle darbeye engel olmak, demokrasiyi geleceğe taşımak için sokaklarda, caddelerde tek yürek olup tarih yazdınız. Hep birlikte şahit olduğumuz bu destanı, anı biletiyle unutulmaz kılın!”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından dijital ortamda oluşturulan “Demokrasi Treni Anı Bileti” uygulamasına siyasiler, bürokratlar ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Hatırlarsanız daha önce Türk Hava Yolları (THY) 19 Mayıs’a özel Tarihi Yolculuk temalı böyle bir web sitesi oluşturmuş ve hatıra bilet uygulaması başlatmıştı. #TarihiYolculuk etiketiyle sosyal ağlarda paylaşılan bu konuya dair detayları THY İle 19 Mayıs’ta Tarihi Yolculuk başlıklı makaleden okuyabilirsiniz.

Kamu ve özel sektör kuruluşlarının, toplumun tamamına dokunan böylesi aksiyonlar alması ve bunları dijital ortamda gerçekleştirerek milyonlarca kişiye ulaşması takdir edilesi bir durum. TCDD’yi bu anlamlı projesinden dolayı tebrik ediyor, herkesi 15 Temmuz’a özel hazırlanan Demokrasi Treni için anı bileti almaya ve bu bileti başta Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin olmak üzere sosyal medyada paylaşmaya davet ediyoruz

Bitirmeden önce, 15 Temmuz’da demokrasi için mücadele eden ve bu uğurda can veren aziz şehitlerimizi saygıyla anıyor, devletimizin ve milletimizin bir daha böyle bir olayla karşı karşıya kalmamasını diliyoruz.


💡 Dijital Markalaşma Kitabı Çıktı

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.