NASA, 2020 Mars misyonu için dikkat çeken bir tanıtım kampanyası başlattı. “Mars 2020 Rover” olarak adlandırılan NASA’nın Mars 2020 görevi için başlattığı bu tanıtım kampanyası kapsamında hatıra amaçlı yolcu biletleri oluşturuldu.

Günümüzde her şey gibi reklam, pazarlama, iletişim kampanyaları da değişime uğradı. Artık yalnızca ürün, hizmet satışı veya pazarlaması için, marka bilinirliği amaçlı yahut şirket itibarı hedefiyle değil, bir misyona farkındalık sağlamak için de tanıtım kampanyası gerçekleştiriliyor.

Buna en güzel örnek bence NASA tarafından 2020 Mars misyonu için başlatılan kampanyadır. Bu kampanya kapsamında, isteyenler NASA’nın Mars 2020 görevi için adını yazdırabiliyor.

Adınız Mars’a Gitsin

NASA’nın resmi web sitesi üzerinde yer alan ve 2020 Mars misyonu için oluşturulan özel bir alanda “Send Your Name To Mars” ifadesiyle karşılaşıyorsunuz. Hemen altta şöyle bir form göreceksiniz.

NASA - Mars 2020 Misyonu

Bu forma adınızı, soyadınızı, ülkenizi ve posta kodunuzu yazıp ardından e-posta adresinizi giriyorsunuz. Sonrasında da size özel bir bilet hazırlanıyor.

Mars 2020 - Branding Türkiye

Evet, işte bu kadar!

Bu arada biz de Branding Türkiye olarak 2020’de Mars’a gidiyoruz. Siz de hiç vakit kaybetmeden NASA’nın Mars 2020 görevi için yerinizi ayırtın. Çünkü 30 Eylül 2019‘a kadar vaktiniz var.

Şu detayı da paylaşalım; Nasa, 2020’de Mars’a gitmek üzere kaydolan ve bu şekilde bilet alan herkesin ismini gerçekten de Mars’a götürecek. Şöyle ki; hazırlanacak olan özel bir çipe bu şekilde sisteme kaydolan herkesin ismi yazılacak. Ve bu çip 2020’de astronotlarla birlikte Mars’a gidecek.

NASA’nın Mars 2020 Görevi Niye Önemli?

2020 yılında hayata geçecek olan NASA’nın Mars misyonu, diğerlerine nazaran ayrı bir önem taşıyor. Bu makalenin konusu, “kitleleri projenize nasıl dahil edersiniz?”i örneklemek olsa da yeri gelmişken Nasa’nın Mars 2020 misyonunu da biraz anlatalım.

Nasa, 2020’de gerçekleşecek olan Mars misyonuyla birlikte gezegene gönderilecek olan insanlar Mars üzerine iniş yaparak bir takım araştırmalarda bulunacaklar. Daha ziyade gezegende yaşam belirtisi arayacaklar. Bu misyonu önemli kılansa, insanlığın ilk kez başka bir gezegene gidecek olması. Bu tarihi olaya dünyadaki herkesin bir şekilde dahil olması gerektiğine inanan NASA, işte böyle bir kampanya başlattı. Markaların bu kampanyadan çıkaracakları bir ders ve öğrenecekleri bir şeyler var diye düşünüyorum.

İsminizi yazdırmak ve biletinizi almak için ilgili web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.