Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında, anlamlı etkinlik! İsteyen herkesin katılabileceği bu organizasyon için bir de “hatıra bileti” uygulaması hazırlandı.

Koronavirüs salgını nedeniyle 2020 boyunca tüm organizasyonlar, etkinlikler, zirveler, paneller, çalıştaylar, seminerler,  eğitimler, kutlamalar, anma törenleri, konserler, fuarlar, düğünler, mezuniyet törenleri, balolar vs. iptal edildi. Buna karşın dijital teknolojideki ilerleme sayesinde, fiziki olarak gerçekleştirilemeyen birçok etkinlik online ortamda düzenlenebildi.

Dijital Markalaşma Eğitimi’ne Korona Virüs Tedbiri

Böylece o günün anlam ve önemine dair paylaşımlar ve/veya kutlamalar online ortamda yapılmış oldu. Şimdi bu online etkinliklerin arasına 30 Ağustos kapsamında düzenlenecek olan ve Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen “30 Ağustos Zafer Konseri” de eklendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden 30 Ağustos Zafer Konseri

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “30 Ağustos Zafer Bayramı” kutlamaları için tüm hazırlıklarını tamamladı. Başkent’in cadde ve bulvarlarını Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle süsleyecek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, 28-30 Ağustos tarihleri arasında sergi, söyleşi, konser ve şehitleri anma programları olmak üzere birçok etkinlik düzenleyecek.

Pandemi süreci nedeniyle vatandaşlara kapalı olarak gerçekleştirilecek etkinlikler arasında dünyaca ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu’nun vereceği konser de var. Etkinlik ABB TV ve belediyenin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

30 Ağustos Zafer Konseri Hatıra Bileti

Başkentliler, Büyük Zaferin 98. yıl dönümü olan 30 Ağustos 2020 Pazar günü “50. Yıl Parkı”nda düzenlenecek olan “30 Ağustos Zafer Konseri”ni evlerinden izleyebilecekler. Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Tuluyhan Uğurlu‘nun saat 20.00’de vereceği “Mustafa Kemal Atatürk Güneşin Askerleri” isimli konserle zaferin ruhu müzik ziyafetiyle bütünleşecek.

30 Ağustos Zafer Konseri Hatıra BiletiBu arada hatıra bilet (e-bilet) uygulamasının da olduğu konser Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesaplarından veya ABB TV’den canlı olarak yayınlanacak. 30 Ağustos Zafer Konseri için hatıra biletinizi ise buraya tıklayarak oluşturabilirsiniz.

Hangi Etkinlikler Düzenlenecek?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında 1922’de Dumlupınar’da zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzun 98. yıl dönümünde ilk etkinlik 28 Ağustos Cuma günü saat 14.30’da Zafer Çarşısı’nda açılacak “Milli Mücadelemiz ve Atatürk” temalı karma sergi ile başlayacak. COVID-19 salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralına göre sınırlı sayıda vatandaşın içeri alınacağı sergi aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi internet sitesinde 4 Eylül tarihine kadar sanal turla gezilebilecek.

Sosyal mesafenin korunacağı ikinci etkinlik ise 29 Ağustos 2020 Cumartesi günü saat 20.00’da Milli Mücadelenin dönüm noktası olarak kabul edilen Duatepe’de yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları ve ABB TV’den canlı olarak yayınlanacak olan Akademisyen Prof. Dr. Tufan Gündüz’ün anlatımıyla “Zafere Giden Yol: Duatepe” isimli söyleşinin gerçekleştirileceği alana 50 genç ellerinde Türk Bayraklarıyla gelecek. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Muharrem ayına denk gelmesi sebebiyle katılımcılara aşure de ikram edilecek.


💡 Demokrasi Treni İçin Hatıra Bileti

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.