Branding Türkiye’nin sevilen yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları”nda bu hafta Nisan 2018’e dair reklamları inceleyeceğiz. İşte karşınızda Nisan ayının birinci haftasını kapsayan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Nisan1”

Merhaba sevgili Branding Türkiye okuyucuları, Nisan ayının birinci haftası boyunca televizyonlarda ve Youtube gibi internet mecralarında yayınlanan ve ilgimi çeken reklamları sizlere aktaracağım.

Kendi kendime “Bu hafta çok televizyon izleme fırsatım mı olmadı acaba?” diye sormam neden olan bir haftaydı. Kendime böyle bir soru sormamdaki en büyük etken, yeni ve kaliteli reklamların az olması nedeniyleydi. Yine de bu hafta birkaç reklamı burada anlatmak için sınırları zorlayacağım. Herkese iyi okumalar.

Haftanın Reklamları #Nisan1

Nisan ayının birinci haftası boyunca yayınlanan reklamları incelediğimiz “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Nisan1”de 7 farklı reklama yer verdik. Bunlar; Ziraat Bankası, Algida, Koçtaş ve Mercedes Benz‘e ait reklamlar oldu. Bu arada bu hafta Ziraat Bankası’nın hazırladığı birden fazla reklam olduğunu belirtelim.

Bu haftaki detayları paylaştığımıza göre artık bu haftanın öne çıkan reklamlarını izleyelim. İşte karşınızda Nisan ayının 1. haftasında dikkatleri üzerine çeken reklamlar!

Ziraat Bankası / Altın Tahvili – Dünyanın En İyi Futbolcusu

Haftanın tartışması en iyi reklamı bence buydu. Futbol ve Ibrahimoviç sevdamızdan mıdır bilmem ama bu reklam beni çok keyiflendirdi. Bu zamanda dünyanın en iyi topçusu maç boyunca kulübede oturtulur mu? Bu arada Ziraat Bankası Altın Tahvili reklam serisinin diğer örneklerini listenin sonuna ekleyeceğim.

ALGIDA – Evde Algida Keyif Varsa #DeğmeKeyfime

Algida’nın bu haftaki reklamını izleyince kendi kendime “Bu nedir arkadaşım? Oyuncuları pazardan mı buldunuz?” diyesim geldi. Reklamın sonunda “ben ne izledim ya?” etkisiyle yüzümde oluşan sırıtmaya engel olamadığımı da belirteyim.

KOÇTAŞ – Güzel Fikir

Koçtaş, yaratıcılığımıza olumlu katkı yapıyor ve karşılığında evlerimizi beraber güzelleştirmemize imkan veriyor. Gerçekten mesaj çok sade ve basit. Mükemmel. Konuşmuyorum. Ben bir şey demiyorum…

Mercedes Benz Finansal Hizmetler – Baba Nasıl Yaptın?

Yılın ilk aylarında hep kadınlarımız için güzel reklamlar yapılırken, Mercedes ailelerimizin kahramanı olan babalarımız için güzel bir reklam filmi yayına alarak bir farklılık yapmış. Anneler Günü’nün ardından babalara yönelik bu tip reklamları önümüzdeki süreçte sıkça göreceğimizden hiç şüphem yok.

Yazının başında ilk reklamı verdiğimiz sırada Ziraat Bankası’nın Altın Tahvili reklamlarını listenin sonuna ekleyeceğimi belirtmiştim. Şimdi bu reklamların başlıklarını sırayla veriyor ve bu haftayı kapatıyoruz. Hoşça kalın, bir sonraki hafta yeniden görüşmek üzere.

İlgili reklamların başlıkları şöyle;

  • Ziraat Bankası Altın Tahvili – Adres
  • Ziraat Bankası Altın Tahvili – Diyet
  • Ziraat Bankası Altın Tahvili – Esas Oğlan

Reklam filmlerini izlemek için video platformlarından bu reklamların başlıklarını yazarak arama yapabilirsiniz.

Branding Türkiye’nin keyifle takip edilen yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları” temalı yazı dizisinde hafta boyunca beğenilen, ilgi çeken reklam filmlerini sizlerle paylaşıyoruz. Bir sonraki hafta görüşmek üzere.

Bu arada yakında, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayın hayatına başlayan “Branding Türkiye Tv”de, haftanın reklamlarını yorumlamaya başlayacağız. Kanalımıza abone olmak için tıklayın.


💡 Haftanın Reklamları #Nisan2

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.