Facebook Kripto Para Çıkarıyor

2 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Facebook kripto para çıkarıyor. Şöyle bir gerçek var ki Facebook yalnızca bir sosyal ağ değil. Facebook aynı zamanda dünyanın en büyük e-ticaret platformu olmaya aday bir platform.

Evet, Facebook’u sadece bir sosyal ağ olarak algılarsak Facebook’a haksızlık etmiş oluruz. Facebook dünyanın en büyük gazetesi, en büyük radyosu, en büyük reklam alanı, en büyük televizyonu, en büyük blogu, en büyük topluluğu vs… Bunları artırabiliriz. Şimdi tüm bunların yanına bir de “Facebook dünyanın en büyük e-ticaret sitesi” ifadesini eklememiz gerekecek. Zira Facebook kripto para çıkarmaya hazırlanıyor.

Facebook Kripto Para Çıkarıyor 

Libra Projesi olarak adlandırılan, Facebook’un kripto para çıkarmak üzere başlattığı projenin detayları kamuoyuna düşmeye başladı. Wall Street Journal‘ın haberine göre; Facebook, kripto para temelli bir ödeme sistemi geliştirmek üzere başlattığı projede, dikkate değer bir yol kat etti.

Haberin devamında, Facebook’un dünya genelindeki kullanıcıların platform üzerinden kullanabileceği bir kripto para geliştirmek üzere birçok finansal kurumla ve online satıcıyla görüşmeler yaptığına dair iddialar yer alıyor. Görüşülen firmalar arasında Visa ve Mastercard gibi önemli markaların olduğu belirtiliyor.

Fiyat Dalgalanmaları Olmayacak

Kripto paralar yapı itibariyle herhangi bir para birimini baz almıyor. Dolayısıyla tahmin edilemez aşırı bir dalgalanma söz konusu oluyor. Bu da kripto para yatırımını hala büyük risk grubunda tutuyor. Facebook kendi çıkaracağı kripto parada bu durumu önlemek için bir çözüm geliştirdi. Buna göre Facebook, çıkaracağı kripto paraya karşılık belli oranda dolar rezervi ayıracak. Bu sayede diğer kripto paraların aksine belli bir fiyat istikrarı yakalanmış olacak.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir