Branding Türkiye’nin ilgiyle takip edilen yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları”nda bu hafta Nisan 2018’e dair reklamları inceleyeceğiz. İşte karşınızda Nisan ayının ikinci haftasını kapsayan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Nisan2”

Merhaba sevgili Branding Türkiye okuyucuları, Nisan ayının ikinci haftası boyunca televizyonlarda ve Youtube gibi internet mecralarında yayınlanan ve ilgimi çeken reklamları sizlere aktaracağım.

Bu hafta genel olarak güzel reklamlar izlediğimizi düşünüyorum. Yılmaz Morgül’lü Emlak Jet reklamları çıkınca kanalı değiştirdiğim doğrudur. Ama genel olarak başarılı işlerin ortaya konduğunu söyleyebilirim. Bu hafta özellikle bir reklam var ki, yazıma taşımak için sabırsızlıkla beklediğimi söylemek isterim.

Haftanın Reklamları #Nisan2

Nisan ayının ikinci haftası boyunca yayınlanan reklamları incelediğimiz “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Nisan2”de 3 farklı reklama yer verdik. Bunlar; Yapı Kredi, IKEA ve IKSV‘ye ait reklamlar oldu. Bu detayı da paylaştığımıza göre dilerseniz haftanın reklamlarına yavaş yavaş geçiş yapmış yapalım. İşte karşınızda Nisan ayının 2. haftasında dikkatleri üzerine çeken reklamlar!

İyi seyirler. Ve haftaya görüşmek üzere.

Yapı Kredi – Bir Çocuk İçin İstenebilecek Tek Şey Eğitim!

İşte bu haftanın beni benden alan işlerinden biri… İzleyiciyi nasıl da ters köşe yapıyor bu reklam. İlk başta, reklamı izlerken kamu spotu olduğunu sanıyorsunuz. O algıyla izlediğiniz için, o küçük kız çocuğunun gelin olmayacağını düşünüyorsunuz… Ama, bilim kadını olacağını da düşünemiyorsunuz. Nasıl da duygusal oyunculuk Bravo ekip, bravo Yapı Kredi…

IKEA – Bu Bahar IKEA’ya Gelin, Evinizin Havasını Değiştirin

Gelelim haftanın bir diğer güzel reklamına. Burada sık sık IKEA reklamlarını ele alıyoruz. Çünkü, gerçekten güzel işler yapıyorlar. Ajansları da vizyonları da kendini izlettirecek reklamlar çıkarıyor her seferinde… Bu defa kendilerinden beklenmeyen bir biçimde ünlü bir isimle çektikleri reklam, yine diğerleri gibi çok güzel olmuş. İşte Ersin Korkut’lu IKEA reklamı…

IKSV – Seve Seve

Sanat için çekilen cefanın kutsallığına ilgi çekmek ve İKSV’nin sanata verdiği desteklere göz atmak için vurucu bir reklam filmi hazırlanmış. Ne demişler; “sanat için seve seve”

Branding Türkiye’nin keyifle takip edilen yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları” temalı yazı dizisinde bu haftalık da yolculuğumuzun sonuna geldik. Bildiğiniz üzere burada hafta boyunca beğenilen, ilgi çeken reklam filmlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Bir sonraki hafta görüşmek üzere.

Bu arada yakında, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayın hayatına başlayan “Branding Türkiye Tv”de, haftanın reklamlarını yorumlamaya başlayacağız. Kanalımıza abone olmak için buraya tıklayın.


💡 Haftanın Reklamları #Nisan3

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.