Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Nisan2

Merhaba sevgili Branding Türkiye takipçileri. Nisan ayının ortasına geldiğimiz şu günlerde geçtiğimiz haftanın öne çıkan reklamlarını ele alacağımız bir yazı ile daha sizlerleyim.

Bu hafta genel olarak güzel reklamlar izlediğimizi düşünüyorum. Yılmaz Morgül’lü Emlak Jet reklamları çıkınca kanalı değiştirdiğim doğrudur. Ama genel olarak başarılı işlerin ortaya konduğunu söyleyebilirim. Bu hafta özellikle bir reklam var ki, yazıma taşımak için sabırsızlıkla beklediğimi söylemek isterim.

Bu vesileyle haftanın reklamlarına da yavaş yavaş geçiş yapmış olalım. İyi seyirler.

Haftaya görüşmek üzere.

Bir Çocuk İçin İstenebilecek Tek Şey Eğitim! – YAPI KREDİ

İşte bu haftanın beni benden alan işi. İzleyiciyi nasıl da ters köşe yapıyor bu reklam. İlk izlerken kamu spotu havasında. Biliyorsunuz ki, o küçük kız çocuğu gelin olmayacak reklamın sonunda. Ama, bilim kadını olacağını da düşünemiyorsunuz. Nasıl da duygusal oyunculuk Bravo ekip, bravo Yapı Kredi…

Bu Bahar IKEA'ya Gelin, Evinizin Havasını Değiştirin – IKEA

Gelelim haftanın bir diğer güzel reklamına. Burada sık sık IKEA reklamlarını ele alıyoruz. Çünkü, gerçekten güzel işler yapıyorlar. Ajansları da vizyonları da kendini izlettirecek reklamlar çıkarıyor her seferinde. Bu defa kendilerinden beklenmeyen bir biçimde ünlü bir isimle çektikleri reklam, yine diğerleri gibi çok güzel olmuş. Ersin Korkut’lu IKEA reklamı şimdi karşınızda.

Dünyanın Dört Bir Yanında İstikbal Demek Ev Demek! – İSTİKBAL

Dünya markaları çıkacak ki, ekonomi düzelecek. Bu klişe sözün ardından İstikbal’in dünya markası olma yolunda adımlarını pekiştirdiği yeni reklamını izliyoruz.

Seve Seve – IKSV

Sanat için çekilen cefanın kutsallığına ilgi çekmek ve İKSV’nin sanata verdiği desteklere göz atmak için vurucu bir reklam filmi hazırlanmış. Ne demişler; “sanat için seve seve”

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir