Pazarlamanın Yeni Atardamarı Whatsapp

Basit bir iletişim ihtiyacından doğmuş olan popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, günden güne etkisini katlayarak devam ettiren bir uygulama haline geldi. Uygulama üzerinden anlık fotoğraf paylaşımı, sesli mesaj, konum gönderme, görüntülü arama, kolay dosya paylaşımı gibi konularda klasik olan SMS ve MMS’i açık ara farkla geride bırakan Whatsapp sadece günlük hayatta değil iş hayatında da önemli bir role sahip. İş yaşamında sıklıkla kullanılıyor olması Whatsapp’ı özellikle pazarlama alanının yeni atardamarı haline getirmiş bulunmakta.

Küçük işletmeler için pazarlamayı ve müşteriler ile olan iletişimi kolaya indirgeyen Whatsapp pek çok avantajı da beraberinde getiriyor. İşletmeler açısından bakıldığında; hem pazarlama maliyetlerinde daha makul fiyatlarla daha etkili faaliyetlerde bulunuyorlar hem de geri bildirim almak adına daha hızlı ilerleyebiliyorlar. Böylelikle gerekli güncellemeleri çok daha kısa süreler içerisinde gerçekleştirip ürün yelpazelerini daha fazla kuvvetlendirebiliyorlar.

Tüketiciler açısından baktığımızda; işletmenin Whatsap hattının olması demek iletişim ve markaya ulaşılabilirlik anlamında tercih sebebi. Whatsapp üzerinden beğendikleri ürünün özelliklerini sorabiliyorlar ve böylece ürünü yakından görmeseler bile fikir sahibi olabiliyorlar. Yine ürünün fiyatı hakkında ilk elden bir bilgiye sahip olabiliyorlar. Diğer yandan herhangi bir sorunla karşılaştıklarında ulaşabildikleri ve sorunun çözümü için bire bir işletme ile iletişim kurabildikleri zaman o markayı tercih etmek için daha fazla sebepleri oluyor.

Whatsapp uygulamasının daha hangi alanlarda kolaylık sağlayacağı ya da ne gibi güncellemeler ile sektörlere yenilik getireceği bilinmez. Sadece görünen o ki; hali hazırda sahip olduğu özellikler ile birlikte iş dünyasında zirveye oturmuş durumda.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir