Mikroblog odaklı popüler sosyal ağ Twitter’dan yeni özellik geldi! Bir süredir sosyal ağ pazarındaki sert rekabette ayakta kalma mücadelesi veren Twitter, bu süreçte yeni güncellemelerle varlığını sürdürmeye çalışıyor. Twitter’ın son güncellemesi Twitter Bookmarks oldu.

Twitter, bir süredir sosyal ağ kategorisinde yaşanan sert rekabete direnmeye çalışıyor. Hatta bu yüzden bir takım güncelleme ve yeniliklere başvuruyor. Twitter bu şekilde hem var olan kullanıcılarına daha iyi bir Twitter deneyimi yaşatmak istiyor hem de potansiyel kullanıcılara ulaşmayı amaçlıyor.

Bu hafta duyurularak aktif edilen “Twitter Bookmarks” adlı özellik tam da hedefleneni sağlayan cinsten bir hamle diyebiliriz. Zira Twitter’ın bu güncellemesi kullanıcıları sevindirecek gibi gözüküyor. Ayrıca bu güncelleme sayesinde Twitter, potansiyel kullanıcılara ulaşma noktasında da epey yol kat etmiş olacak.

Twitter Bookmarks Nasıl Kullanılır

Twitter’dan Yeni Özellik: Bookmarks

Bookmarks, yer imleri anlamına geliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar daha sonra okumak üzere ya da hatırlamak istedikleri tweetleri profilde arşivleyebilecek. Twitter bu güncellemeyi duyururken şöyle bir tanıtım metni yayınladı;

“Tarihi bir şeyler mi buldun?

Bir şakayı unutmak mı istemiyorsun?

Daha sonradan okumak istediğin bir makalemi var?

Bookmarks ile tweeti kaydet ve ona ne zaman istersen geri dön. Senin bookmarks’larını yalnızca sen görebilirsin.” 

Booksmarks ile arşivlenmiş olan tweetler, retweet ve beğenin aksine diğer kullanıcılar tarafından görülemeyecek. Arşivlenen tweetler sadece o profilin sahibi tarafından “yer işaretleri” kısmında görülecek. Ayrıca arşivlenen tweetler istendiğinde silinebilecek. Bu arada yeni özellik yalnızca masaüstü ekranlarda değil mobilde de geçerli olacak.

Bookmarks Nasıl Kullanılır?

Twitter’ın yeni duyurduğu güncellemesi “Twitter Bookmarks”ı kullanırken şu adımları izlemeniz yeterli;

  • Beğendiğiniz bir tweeti daha sonra yeniden okumak için yukarı ikonuna tıklayın.
  • Ardından tweeti yer işaretlerine ekleyin. Böylece tweeti kaydetmiş olacaksınız.
  • Bookmarks özelliği sayesinde kaydettiğiniz tweetleri okumak içinse profilinizdeki “yer işaretleri” ikonuna tıklayın. Hepsi bu!

Twitter hakkında detaylı bilgi edinmek için “Sosyal Ağlar” yazı dizisi kapsamında hazırladığımız Twitter “Tarihi: Twitter Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?” başlıklı makaleyi okuyabilirsiniz. Ayrıca popüler bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’yi Twitter’da takip etmek isterseniz buraya tıklamanız yeterli.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.