Twitter’dan Yeni Özellik: Twitter Bookmarks

Twitter, bir süredir sosyal ağ kategorisinde yaşanan sert rekabete direnmeye çalışıyor. Twitter, Twitter Bookmarks gibi bir takım güncelleme ve yeniliklerle hem var olan kullanıcılarına daha iyi bir Twitter deneyimi yaşatmak hem de potansiyel kullanıcılara ulaşmak istiyor. Son olarak Twitter tarafından aktif edilen bir özellik Twitter kullanıcılarını sevindirecek türden. Twitter, kullanıma sunduğu yeni bir özelliği bu hafta açıkladı.

Twitter Bookmarks Nedir?

Bookmarks yani diğer bir adıyla yer imleri özelliği… Bu özellik sayesinde kullanıcılar daha sonra okumak üzere ya da hatırlamak istediği tweetleri profilinde arşivleyebilecek.

“Tarihi bir şeyler mi buldun?

Bir şakayı unutmak mı istemiyorsun?

Daha sonradan okumak istediğin bir makalemi var?

Bookmarks ile tweeti kaydet ve ona ne zaman istersen geri dön. Senin bookmarks’larını yalnızca sen görebilirsin.” 

şeklinde bir tanıtım yazısıyla Bookmarks, resmî Twitter hesabı üzerinden dünyaya duyuruldu.

Booksmarks ile arşivlenmiş olan tweetler, retweet ve beğenin aksine diğer kullanılar tarafından görülemeyecek. Arşivlenen tweetler “yer işaretleri” kısmında görülebilecek. Ayrıca arşivlenen tweetler istendiğinde silinebilecek. Yeni özellik yalnızca masaüstü ekranlarda değil mobilde de geçerli olacak.

Bookmarks Nasıl Kullanılır?

Beğendiğiniz bir tweeti daha sonra yeniden okumak için yukarı ikonuna tıklayın. Ardından tweeti yer işaretlerine ekleyin. Böylece tweeti kaydetmiş olacaksınız. Kaydettiğiniz tweetleri okumak içinse profilinizdeki yer işaretleri ikonuna tıklamanız yeterli.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir