Turkcell’den yeni girişim. Türkiye’nin en büyük GSM şirketlerinden biri olan Turkcell yemek kartı şirketi kurmayı planlıyor. Şirket ayrıca “Turkcell Vakfı” adını taşıyan bir vakıf kuracağını duyurdu.

Hepimizde “Turkcell yine yaptı yapacağını” hissi uyandıran Turkcell’in yeni girişimi birkaç gün önce kamuoyuyla paylaşıldı. Turkcell bu defa da ortak ödeme şirketi ile yemek kartı şirketi kurma kararı aldı. Turkcell’den yeni girişim yorumlarına neden olan bu habere ek olarak şirket bir de “Turkcell Vakfı”adında bir vakıf kuracağını duyurdu.

Turkcell’den Yeni Girişim

Komisyon ücretlerinin yüksek olması nedeniyle son dönemde esnafın bir hayli tepkisini çeken yemek kartı şirketlerine yönelik tartışmalar hala güncelliğini korurken, Turkcell ilginç bir hamle yaparak yemek kartı şirketi kurma kararı aldığını duyurdu..

Turkcell Vakfı Logo

Turkcell kamuoyuyla paylaştığı bu yeni girişim ile ilgili haberin ardından, deyim yerindeyse tüm dikkatleri üzerine çekti.

Yeni Girişim KAP’a Bildirildi

Turkcell’in yemek kartı girişimi, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirildi. Açıklamada ayrıca Turkcell Vakfı detayına da yer verilmiş. Açıklamanın tam metni şöyle;

“Şirketimiz Yönetim Kurulu;

Şirketimiz bağlı ortaklığı Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.’nin (“TÖHAŞ”), ve/veya başka bir Turkcell Grup şirketinin, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan alınacak faaliyet izni kapsamında, sistem işletmeciliği ve 6493 sayılı Kanun’un izin verdiği diğer faaliyetleri yürütebilmek amacıyla özel ve kamu şirketleri ile birlikte kurulması planlanan ortak ödeme şirketine kurucu olarak iştirak etmesine,

Şirketimiz bağlı ortaklığı TÖHAŞ’ın ve/veya başka bir Turkcell Grup şirketinin, kamu ve/veya özel şirketler ile birlikte eşit paya sahip olması şartı ile ortak bir yemek kartı şirketi kurmasına,

Şirketimiz ve bağlı ortaklıklarının, sosyal sorumluluk faaliyetlerinin daha kapsamlı ve nitelikli olarak yürütülmesi ve idareler tarafından yürütülen kamu hizmetleri yükünün bu yolla azaltmasına katkı sunulması amacıyla “Turkcell Vakfı” adı altında vakıf kurulmasına karar verilmiştir.”

Teknolojinin her alanında yer almaya çalışan Turkcell’in vakıflaşmaya yönelik kararı ve yemek kartı projesiyle ilgili diğer gelişmeler yakın gelecekte kamuoyuyla paylaşılacaktır. Biz de Branding Türkiye‘de tüm gelişmeleri sizlere anlık olarak duyuracağız. Bu arada yerli girişimlerin destekçisi olduğumuzu hatırlatarak, Turkcell’in yemek kartı girişimini tebrik ediyoruz. 


💡 Yemek Kartı Girişimi AnadoluPass

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.