Turkcell’den Yeni Girişim: Yemek Kartı Şirketi

Hepimizde “Turkcell yine yaptı yapacağını” hissi uyandıran Turkcell’in yeni girişimini birkaç gün önce duydum. Turkcell bu defa da ortak ödeme şirketi ile yemek kartı şirketi kurma kararı almış. Şirket buna ek olarak bir de “Turkcell Vakfı”adında bir vakıf kuracağını kamuoyuna duyurdu.

Komisyon ücretlerinin yüksek olması nedeniyle son dönemde esnafın bir hayli tepkisini çeken yemek kartları şirketlerine yönelik tartışmalar hala güncelliğini korurken, Turkcell ilginç bir hamle yaparak yemek kartı şirketi kurma kararı aldıklarını duyurdu. Turkcell kamuoyuyla paylaştığı bu yeni girişim ile ilgili haberle, deyim yerindeyse bütün dikkatleri üzerine çekti.

Turkcell’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada alınan kararlar şu şekilde duyuruldu:

“Şirketimiz Yönetim Kurulu;

Şirketimiz bağlı ortaklığı Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş.’nin (“TÖHAŞ”), ve/veya başka bir Turkcell Grup şirketinin, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan alınacak faaliyet izni kapsamında, sistem işletmeciliği ve 6493 sayılı Kanun’un izin verdiği diğer faaliyetleri yürütebilmek amacıyla özel ve kamu şirketleri ile birlikte kurulması planlanan ortak ödeme şirketine kurucu olarak iştirak etmesine,

Şirketimiz bağlı ortaklığı TÖHAŞ’ın ve/veya başka bir Turkcell Grup şirketinin, kamu ve/veya özel şirketler ile birlikte eşit paya sahip olması şartı ile ortak bir yemek kartı şirketi kurmasına,

Şirketimiz ve bağlı ortaklıklarının, sosyal sorumluluk faaliyetlerinin daha kapsamlı ve nitelikli olarak yürütülmesi ve idareler tarafından yürütülen kamu hizmetleri yükünün bu yolla azaltmasına katkı sunulması amacıyla “Turkcell Vakfı” adı altında vakıf kurulmasına karar verilmiştir.”

Teknolojinin her zerresinde yer almaya çalışan Turkcell’in vakıflaşma kararı ve yemek kartı projesiyle ilgili gelişmeler yakın gelecekte kamuoyuyla paylaşılacaktır. Biz de buradan tüm gelişmeleri size duyuracağız ve bu kararların analizini yapacağız.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir