Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Mart3

Merhaba sevgili Branding Türkiye takipçileri. Bahar ayına girdik, Nevruz’u kutladık derken bu ayında sonuna geliyor gibiyiz. Geçtiğimiz hafta yazımda belirtmiştim. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nden yazının ardından birkaç büyük firmadan bu güzel gün anısına yapılmış bir iki reklam beklemedim dersem yalan olur. Ama, sadece bir markanın böyle bir reklamla ekranlarda boy gösterdiğini gördüm. Ayrıca, bu hafta çok fazla yeni reklamı da yayına almadılar gibi hissediyorum ama, neyse.

Şimdi bu hafta gözüme ilişen ve iyi olduğunu düşündüğüm birkaç reklamı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Çanakkale Geçilmez – DOĞTAŞ

Birkaç farklı yük taşıyan gemi ve balıkçı teknelerinin farklı mürettebatıyla yapılan sohbette; “Gemiler seyri sırasında, seyir defterine her güzergah sonrası “x geçildi” diye yazılır. Ama, bir yer hariç “Çanakkale Geçildi” yazılmaz.” Dış ses reklamın sonunda bize sesleniyor; “Adını tarihe yazdıran o kahramanları hangi kalp unutur? Tüm Türkiye’yi kahramanlarımızı anmak için Çanakkale’ye davet ediyoruz.”

ENUYGUN - Uçak bileti alırken macera yaşamayın!

Uçak bileti alırken kim sorun yaşamadı ki daha evvel? Hele de teknolojinin böylesine gelişmediği dönemlerde. İşte, enuygun.com’da bizi o günlere götürüyor ve Harem Otogarı misali bir uçak bileti alma yolculuğuna çıkarıyor. Haftanın neşeli ve keyifli reklamlarından birini izliyoruz.

TÜRK TELEKOM - Türk Telekom'un Yeni Selfy Dünyasına Hoş Geldin!

Güzel bir beste, sözler, müzik, renkler ve eğlence. Selfy tarafından keyifli bir reklam geldi bu hafta. Hem bizden hem de modern.

DOVE - Benim Güzelliğim #rakamlarınötesinde

Dove, kadınları rakamların kalıbına sokma ritüellerimize karşı çıkıyor ve güzel bir reklamla bu hegamonyaya yanıt veriyor.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir