Branding Türkiye’nin sevilen yazı dizilerinden biri olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları”nda bu hafta Mart 2018’e dair reklamları inceleyeceğiz. İşte karşınızda Mart ayının üçüncü haftasını kapsayan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Mart3”

Merhaba sevgili Branding Türkiye okuyucuları, Mart ayının üçüncü haftasında televizyonlarda ve Youtube gibi internet mecralarında yayınlanan ve ilgimi çeken reklamları sizlere aktaracağım.

Bahar ayına girdik, Nevruz’u kutladık derken bu ayında sonuna geliyor gibiyiz. Geçtiğimiz haftaki yazımda belirtmiştim. 18 Mart Çanakkale Zaferi için birçok markadan o güzel gün anısına iyi reklamlar beklemedim desem yalan olur. Ne yazık ki sadece bir markanın böyle bir reklamla ekranlarda boy gösterdiğini gördüm. Ayrıca, bu hafta çok fazla yeni reklamı da yayına almadılar gibi hissediyorum ama, neyse.

Haftanın Reklamları #Mart3

Mart ayının üçüncü haftası boyunca yayınlanan reklamları incelediğimiz “Haftanın Öne Çıkan Reklamları #Mart3”de 4 farklı reklama yer verdik. Bunlar; Doğtaş, Enuygun, Türk Telekom ve Dove‘a ait reklamlar oldu.

O halde artık bu haftanın öne çıkan reklamlarını izleyelim. İşte karşınızda Mart ayının 3. haftasında dikkatleri üzerine çeken reklamlar!

Doğtaş – Çanakkale Geçilmez

Birkaç farklı yük taşıyan gemi ve balıkçı teknelerinin farklı mürettebatıyla yapılan sohbette; “Gemiler seyri sırasında, seyir defterine her güzergah sonrası ‘x geçildi’ diye yazılır. Ama, bir yer hariç ‘Çanakkale Geçildi’ yazılmaz.” ifadeleri yer alıyor. Dış ses reklamın sonunda bize sesleniyor; “Adını tarihe yazdıran o kahramanları hangi kalp unutur? Tüm Türkiye’yi kahramanlarımızı anmak için Çanakkale’ye davet ediyoruz.”[

Enuygun – Uçak Bileti Alırken Macera Yaşamayın

Uçak bileti alırken kim sorun yaşamamıştır ki? Hele de teknolojinin böylesine gelişmediği dönemlerde. İşte, enuygun.com’da bizi o günlere götürüyor ve Harem Otogarı misali, bir uçak bileti alma yolculuğuna çıkarıyor. Haftanın neşeli ve keyifli reklamlarından birini izliyoruz.

Türk Telekom – Türk Telekom’un Yeni Selfy Dünyasına Hoş Geldin!

Güzel bir beste, sözler, müzik, renkler ve eğlence… Selfy tarafından keyifli bir reklam geldi bu hafta. Hem bizden hem de modern. Lafı çok uzatmadan reklama geçelim. İşte Türk Telekom’un Selfy reklamı!

Dove – Benim Güzelliğim #RakamlarınÖtesinde

Dove, kadınları rakamların kalıbına sokma ritüellerimize karşı çıkıyor ve güzel bir reklamla bu hegamonyaya yanıt veriyor. İşte bu haftanın farkındalık içeren reklamlarından Dove – Benim Güzelliğim #RakamlarınÖtesinde…

Branding Türkiye’nin keyifle takip edilen yazı dizilerinden biri olmaya aday olan “Haftanın Öne Çıkan Reklamları” temalı yazı dizisinde hafta boyunca beğenilen, ilgi çeken reklam filmlerini sizlerle paylaşıyoruz. Bir sonraki hafta görüşmek üzere.

Bu arada yakında, “Yeni Nesil Tematik Kanal” mottosuyla yayın hayatına başlayan “Branding Türkiye Tv”de, haftanın reklamlarını yorumlamaya başlayacağız. Kanalımıza abone olmak için tıklayın.


💡 Haftanın Reklamları #Mart4

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.