Türk Telekom’un Milletvekili Tarifesi Büyük Tepki Çekti

Türk Telekom’un, yaklaşık 23 bin TL maaş alan milletvekilleri için uyguladığı özel tarife sosyal medyanın gündemine oturdu. İşte Türk Telekom’un milletvekili tarifesi ile ilgili detaylar. 

Türk Telekom, yine sosyal medyanın gündemine oturdu. Bu defa konu milletvekillerine uygulanan özel tarife.

Şirketin resmi web sitesinde “Milletvekili Tarifesi” olarak adlandırılan Türk Telekom’un milletvekilleri için uyguladığı özel paket, binlerce kullanıcıdan yoğun eleştiri aldı. Zira aynı paketi kullanmak isteyen normal vatandaşlar yaklaşık 2 kat fazla para ödemek zorunda. İşte ciddi bir tepkiye neden olan tarifenin detayları!

Türk Telekom’un Milletvekili Tarifesi

Türk Telekom’un resmi internet sitesinde “Milletvekili Tarifesi” başlığıyla yayınlanan ve “Vekillere Özel” ifadesinin kullanıldığı özel tarifenin fiyatı sadece 29 TL. Yaklaşık 23 bin TL maaş alan milletvekillerine uygulanan bu fiyat politikası Türk Telekom’u zor duruma düşürdü. Zira birkaç gündür sosyal medya ağırlıklı olmak üzere tüm medyada şirketin bu politikası konuşuluyor.

Milletvekili Tarifesi olarak adlandırılan paketin içeriği ise şöyle;

  • 8000 dakika
  • 1000 sms
  • 20 gb internet

Twitter başta olmak üzere tüm sosyal ağlarda tepkilerini dile getiren kullanıcıların odağında ise paketin fiyatından ziyade milletvekili olmayanlara uygulanan fiyattı. Buna göre 20 gb internetin yer aldığı paketi kullanmak isteyen normal vatandaşlar milletvekilleri için uygulanan tarifenin yaklaşık iki katını ödüyor. Normal kullanıcılar için Efsane Prime olarak adlandırılan bir paket var. Bu paketin içerisinde 20 gb internet, 1000 dakika, 1000 sms bulunuyor. Paketin fiyatı ise 45 TL. 

Şimdi Türk Telekom’un tepkileri dindirmek adına nasıl bir strateji izleyeceği merak konusu. Efsane Prime paketinin fiyatı mı düşürülür yoksa Milletvekili Tarifesi’nin fiyatı mı artırılır bilmiyoruz. Bunu zaman gösterecek.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir