Türkiye’nin önemli futbol kulüplerinden Trabzonspor, dijital ödeme sistemi Papara Card ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Türk futbolunda dört büyükler olarak adlandırılan futbol takımlarından biri olan ve Süper Lig’de geçmişten bugüne Anadolu takımlarını temsil eden Trabzonspor Papara Card ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Trabzonspor Papara Card İle Sponsorluk Anlaşması Yaptı

Trabzonspor Medical Park Stadyumu‘nda gerçekleştirilen Trabzonspor ile Papara Card arasındaki sponsorluk anlaşmasına ile ilgili bir imza töreni düzenlendi. İmza törenine Papara Card Genel Müdürü İlker Diker ile Trabzonspor futbolculardan Batuhan, Zargo Toure, Jose Sosa ve Abdülkadir Ömür katıldı.

Trabzonspor’un Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu Trabzonspor’un Papara Card ile sponsorluk anlaşması yaparak yine bir ilki başardığını belirtti. Asbaşkan Hacısalihoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Bunda emeği geçen kulüp personeli arkadaşlarımız var. Hepsine teşekkür ediyorum. Umuyorum ki Trabzonspor için bu ilk hadise çok başarılı olacak. Yeni değişen seyirci ve taraftar profiliyle yaş oranının 15 ile 21 arasına isabet etmesi, çoğunluk olarak bu oranda taraftar olması bu kartın kullanımındaki kolaylıkla Trabzonspor’a ve kullanıcına büyük fayda sağlayacaktır. 18 yaşından genç arkadaşlarımızın başka bankalardan kart almaları mümkün değil. Bu kartın özelliğiyle böyle bir imkân var. Trabzonspor yine bir ilki sağlıyor. Her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum.”

Sponsorluğun Önemi

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, sponsorlukların ekonomik sorunları çözümlemek için vazgeçilmez olduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti:

“Son 15 yılın futboldaki en önemli hadisesi sportif futboldan endüstriyel futbola geçilmesidir. Bunun da vazgeçilmezi sponsorlukları kulüp bünyesinde toparlamak, bunların gelirleriyle kulübü büyük ölçüde dönüştürmek, ekonomisine yardımcı olmak. Bu anlamda Papara Card da yeni bünyemizde birlikte çalışacağımız bir hadise. Başka birçok sponsorluklarla birlikte kulübün ekonomisini düzeltmeye çalışacağız. Genel sıkıntıları hepimiz biliyoruz. Bunları çözümlemek için bu yol vazgeçilmez bir hadise. Bunun gibi forma, araç, giyim gibi çeşitli kurumlarla sponsorluk ilişkilerini geliştireceğiz.”

Papara Card Genel Müdürü İlker Diker ise bu konuyla ilgili yaptığı açıklama,

“Trabzonspor ile gerçekleştirdiğimiz bu işbirliğiyle Trabzon’un heyecanlı taraftarına Papara’nın genç ve dinamik enerjisinin olumlu yansıyacağına inanıyor ve her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum. Trabzonspor Papara Card harcamalarından elde edilen gelirlerin tamamı Trabzonspor’a gelir olarak aktarılacak. Bu Türkiye’de bir futbol kulübünün taraftarına ilk kez sunduğu bir hizmettir. Şirketimiz ve Trabzonspor Kulübü’nün 31 Aralık’a kadar enflasyonla mücadele kapsamında aldığı bir karar var. Satın alınan bu kartlar 31 Aralık’a kadar kart bedelleri sahiplerine iade edilecek. Kart ücretleri hiçbir şekilde sahiplerine yansıtılmayacak.”

Konuşmaların ardından imza törenine katılan Trabzonsporlu futbolcular üzerinde “Papara” yazılı 61 numaralı kulübün yeni sezon formasını imzalayarak Papara Card Genel Müdürü İlker Diker’e hediye etti.  Hediyenin ardından hatıra fotoğraf çekildi ve imza töreni sona erdi.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.