Bütünleşik pazarlama mecrası Branding Türkiye’nin prodüksiyon sponsoru belli oldu. Kişi, kurum ve kuruluşlara iletişim stratejileri odağında hizmet veren MG İletişim Stratejileri Ajansı, Branding Türkiye’nin prodüksiyon sponsorluğunu üstlendi.

Bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip; fikir, fayda ve farkındalık odaklı yeni nesil bir mecra olan Branding Türkiye,  akademik ve sektörel içeriklerle ekosistemi desteklemeyi sürdürürken bir taraftan da gerçekleştirdiği marka işbirlikleri / sponsorluklarla da adından söz ettiriyor.

Branding Türkiye’nin Prodüksiyon Sponsoru MG İletişim Oldu

Branding Türkiye alt markalarıyla (Branding Türkiye Etkinlik, Branding Türkiye Kariyer, Branding Türkiye Yayınları, Branding Türkiye Fm, Branding Türkiye Tv, Branding Meetup, Dijital Markalaşma Eğitimi I DME, Dijital Markalaşma Okulu I DMO) birlikte kapsamlı ve etkileşimli bir yapıya bürünürken bir yandan da misyonunu özetleyen “3F Fenomeni”ne uygun bir kültürle yayın hayatını sürdürüyor.

Aynı olgu (3F Fenomeni) ışığında hareket eden, kişi ve kurumlara başta; strateji planlama, markalaştırma, kurumsal kimlik yönetimi, kampanya stratejisi ve prodüksiyon / yapım başta olmak üzere hizmet veren Ankara merkezli MG İletişim Stratejileri Ajansı, Branding Türkiye’nin prodüksiyon ile ilgili tüm süreçlerini gerçekleştirmek üzere prodüksiyon / yapım sponsorluğunu üstlendi.

Kendilerini “Biz öykü anlatıcısıyız” şeklinde tanımlayan ve bir reklam ajansından ziyade iletişim ajansı gibi davranıp, reklamı da iletişimin bir parçası olarak gören MG İletişim Stratejileri Ajansı, gerçekleştirdiği yerel, ulusal ve uluslararası işlerle başarısını göstermektedir.

Hedeflerini; “Doğruluk, İlham, İnsanlık, Topluma Hizmet” olarak özetleyen ve aynı zamanda bunları şirketin bakış açısı olarak yorumlayan MG İletişim Stratejileri Ajansı, sosyal sorumluluk projelerine destekleriyle de ön plana çıkmış olan Türkiye’deki ender ajanslardan biri olma özelliğini taşıyor. Sivil toplum kuruluşlarına (dernek, vakıf ve platform) çözüm ortağı olarak hizmet verdiğini belirten ajansın bu davranışı “Topluma Hizmet” hedefinin sözde kalmadığını göstermektedir.

Branding Türkiye Tv

MG İletişim Stratejileri Ajansı, Branding Türkiye’nin prodüksiyon sponsoru oldu. Böylece şirket, değer odaklı hizmet anlayışının yanında etkin bir marka işbirliğine de örnek teşkil etmiş oldu. Branding Türkiye‘nin Youtube’da oluşturduğu Branding Türkiye TV‘de yayınlanacak olan içeriklerin uygulayıcısı olan MG Yapım, profesyonel olduğu bu alanda (prodüksyion / yapım) süreci a’dan z’ye üstlenerek ekosisteme artı değer katmayı sürdüreceğini de kanıtlamıştır.

Branding Türkiye’nin Sahibi Ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam bu işbirliğine dair yaptığı açıklamada konuya ilişkin fikirlerini paylaştı;

“Branding Türkiye, bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör uzmanları tarafından değerlendirildiği bir mecra. Kısacası odağımızda ‘içerik’ var. Ancak bu tekdüze değil. Yani bizler yalnızca yazılı içerik üretmiyoruz. Aynı zamanda görsel, işitsel ve video içerikler de üretiyoruz. Bunun içinse alt markalarımız mevcut. Branding Türkiye Tv, Branding Türkiye Fm gibi… MG ile yaptığımız sponsorluk anlaşması Branding Türkiye Tv’de yayınlanacak videoların hazırlanmasına yönelik. Ben bu sponsorluk anlaşmasını önemsiyorum çünkü Ankaralı bir firmanın bu vizyona sahip olması önemli. Ayrıca içerik çeşitliliğimiz için de bu işbirliğinin olması gerekliydi. İki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum.”

Kurumsal I MG İletişim Stratejileri Ajansı

Hakkında

Biz reklam yapıyoruz ama bir reklam ajansı değiliz. Biz bir iletişim ajansıyız. Reklamcılık, insanlara ulaşmak için kullandığımız çok sayıda iletişim aracından yalnızca biri. Bizim için önce fikir, sonra yöntem gelir. Bize göre, inanç olmadan kelimeler boş bir yankıdan ibarettir. Sonuç olarak, bizi tanımlayan şey ne yaptığımız değil, neye inandığımızdır. Biz öykü anlatıcısıyız. En güçlü öykü, doğruyu anlatan öyküdür. Örneğin reklam, hem biz hem de izleyicilerimiz için ustaca kelimelere dökülmüş doğrulardır ve biz doğruları hikâye olarak anlatmanın peşindeyiz.

“MG İletişim”in dört temel taşı vardır: İlham, doğruluk, insanlık, topluma hizmet. Dâhil olduğumuz her projede önce doğruyu ararız, sonra bu doğrudan bir ilham doğururuz. Ardından insani değerleri ve yansımaları uygularız. Son olarak, sosyal sorumluluk felsefesi doğrultusunda üretimlerimizi şekillendirmeye çalışırız.

Hizmetler 

 • Strateji Planlama
 • Markalaştırma
 • Kurumsal Kimlik
 • Kampanya Stratejisi
 • Prodüksiyon-Yapım
 • Kreatif Tasarım
 • Kriz Yönetimi
 • Proje Geliştirme ve Uygulama
 • Müşteri İlişkileri Yönetimi
 • Kurum İçi İletişim
 • Medya İlişkileri ve Satın Alma
 • Kamu ve Devlet İlişkileri
 • Halkla İlişkiler PR
 • Konsept Tasarımı
 • Sosyal Medya Yönetimi
 • Reklamcılık
 • Etkinlik Yönetimi

Hedefler

Doğruluk

MG İletişim stratejisi, insanları zaten inanmadıkları bir şeye inandırmaya zorlamak ya da kandırmaya çalışmak değildir. Buna gerek olmadığını düşünüyoruz. Biz, basitçe doğruyu öyküleştirmekten yanayız. Biz, onların hâlihazırda bildiği şeyi değişik içerik ve bakış açılarıyla anlatmaya uğraşıyoruz. Böylece ’eski’nin, ‘yeni’ bir anlayış getirebileceğine inanıyoruz.
Ve insanlar bizim öykülerimizi hissediyorlar. Biz, her bireyin kalbindeki konuşulmamış evrensel doğruluğun, çeviri gerektirmeyen tek dilin, güzelliğini paylaşıyoruz.

İlham

Doğruluk, “MG İletişim”inin harekete geçirici gücü iken; ilham, izleyicilerimizin anı odalarında yankılandırdığımız sestir. Ve bu ses ne kadar yüksekse izleyicilerimizin tepkileri de o kadar harika olacaktır. Bu bizim yeni nesillere aktardığımız ruhtur- dinamik, herkesçe kabul gören, keşkesiz insan ruhu… Bu ses duyulur, bu ses yok sayılamaz.

İnsanlık

MG iletişim stratejisi, gerçek dışı olasılıklardaki içgüdüsel temizliği arar. MG inanıyor ki, yaratıcılık sadece bir düşünce değildir; aynı zamanda harekettir. MG insancıl yaratıcılığın rüyasını kurar. İnsancıl yaratıcılık, insancıl harekettir. MG’nin hikâye anlatıcılığı insancıldır, değere yönelik ve değere odaklıdır.

Topluma Hizmet

MG, kurumsal sosyal sorumluluğu işlemeye uygun yaratıcı bir fikir olarak yorumlar. Bu, topluma ve insanlara hizmet etmeye ve katkıda bulunmaya yönelik bir fikirdir. Toplumsal, politik, ekonomik, çevresel, kültürel ve manevi unsurların her yönüyle iyileştirilmesi ve geliştirilmesi sorumluluğunu üstlenmek, yalnızca toplumun ve o toplumun üyelerinin yararına değildir, bunlar aynı zamanda kurumsal sosyal sorumluluğun köşe taşı kavramlarıdır. Biz, MG İletişim olarak kurumsal sosyal sorumluluğa inanıyor, her koşulda teşvik ediyor ve destekliyoruz. Bunu, izleyicilerimizle birlikte bir uyum örneği haline getiriyoruz.

Sosyal Sorumluluk

MG İletişim Stratejileri Ajansı, Ankara Kalkınma Ajansı “Sosyal Sorumluluk Platformu” akredite ajansıdır. (Detaylar: www.sosyalsorumluluk.org.tr) MG İletişim Stratejileri Ajansı ayrıca, sivil toplum kuruluşlarına (dernek, vakıf ve platform) çözüm ortağı olarak hizmet vermektedir.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.