İşletmeniz için bir e-posta adresi oluşturmak basit görünebilir, ancak kurumsal e-posta hizmeti mi satın alacaksınız yoksa ücretsiz bir e-posta servis sağlayıcı mı kullanacaksınız, bunu belirlemeniz gerekir. Peki kurumsal e-posta hizmeti nedir? Kurumsal e-posta alınır? Avantajları nelerdir? İşte tüm detaylar!

E-posta; bir yandan çalışanlarınızla, diğer yandan müşterilerinizle iletişim kurmanın tartışmasız en etkili yoludur. Tüketicilerin %72’sine göre, e-posta, en tercih edilen pazarlama iletişimi biçimidir. Ek olarak, e-posta, potansiyel müşteri edinme ve dönüştürme için sosyal medyadan 40 kat daha etkilidir. Bu nedenle işletmeler için e-posta iletişimi kesinlikle vazgeçilmez bir iletişim aracıdır.

Peki işletmeler profesyonel bir e-posta iletişimi için neler yapmalıdır?

İlk adım olarak bir e-posta adresine sahip olmanız gerekir. İşletmeniz için bir e-posta adresi oluşturmak basit görünebilir, ancak kurumsal e-posta hizmeti mi satın alacaksınız yoksa ücretsiz bir e-posta servis sağlayıcı mı kullanacaksınız, öncelikle bunu belirlemeniz gerekir.

Hotmail, Gmail veya Yahoo gibi ücretsiz e-posta servis sağlayıcıları, kurumsal e-posta ihtiyaçlarınız için kolay bir çözüm gibi görünse de, ücretsiz hesaplar, kurumsal bir e-posta adresinin profesyonelliğinden ve kalitesinden yoksundur. Fakat, şirketinizin adının yanında sizin adınızı da taşıyan bir kurumsal e-posta hesabınız olduğunda, bu, markanızın güvenilirliğinin artmasına ve bir marka imajı oluşturmanıza yardımcı olur.

Kurumsal E-posta Hizmeti Neden Önemlidir?

“@gmail.com” veya “@outlook.com” ile biten kişisel bir e-posta adresi, arkadaşlarınızla iletişimde kalmak ya da web sitelerine abone olmak için uygundur. Ancak işletmeniz için bir web varlığı oluşturduğunuzda, daha ciddi bir şeye ihtiyacınız var: Kurumsal bir e-posta adresi.

Bunun için de kurumsal bir e-posta hizmetine ihtiyacınız var.

Kurumsal bir e-posta hizmeti öncelikle işletmenize, alan adınızı kullanabileceği, isim.soyad@isletmeadiniz.com gibi kurumsal bir e-posta adresi sağlar.

Kurumsal e-posta adresi kullanmak birkaç nedenden dolayı hayati önem taşır:

  • Kurumsal bir e-posta adresi güvenilirlik sağlar ve müşterilerinizin sizin meşru bir işletme olduğunuzu bilmesine olanak tanır.
  • Alan adınızı içeren bir e-posta adresi benzersiz ve akılda kalıcıdır.
  • Ayrı bir iş e-posta’sı, düzeninizi korumanıza, kişisel ve iş görevlerinizi birbirine karıştırmamanıza yardımcı olur.
  • Kurumsal bir e-posta, yeni çalışanlar için e-posta’ları kolayca etkinleştirmenize ve eski çalışanlar için e-posta’ları devre dışı bırakmanıza olanak tanır.

İşletmeniz İçin Kurumsal Bir E-posta Hizmeti Almanın Alternatif Yolları

Kurumsal e-posta hizmeti edinmek için uygulayabileceğiniz birkaç yaklaşım vardır. Ya mevcut hosting şirketinizdeki hosting planına bakarak planınıza özel bir e-posta hizmeti eklenip eklenmediğine bakabilir ya da alternatif olarak bir e-posta servis sağlayıcısı bulabilirsiniz.

Niobe Hosting, işletmeniz için kurumsal bir e-posta hizmetinin değerli olduğunu bilir. Bu yüzden sadece web hosting planlarında değil, ayrı bir hizmet kalemi olarak da kurumsal e-posta planları sunar. Şu anda bir Niobe Hosting müşterisi olmasanız bile, web sitenizi taşımadan düşük bir maliyetle, “Kurumsal E-posta” planlarınızdan yararlanabilirsiniz.

Kurumsal E-Posta

Niobe Hosting Kurumsal E-posta Hizmetinin Sunduğu Ayrıcalıklar Nelerdir?

Kurumsal e-posta’nızı ve web hosting hizmetinizi birleştirdiğinizde, web hosting hizmetinizin sunduğu her türlü özelliği elde edersiniz.

Fakat üçüncü taraf bir e-posta hosting hizmeti satın alacaksanız, göz önünde bulundurmanız ve değerlendirmeniz gereken birçok özellik vardır. Neyin önemli olduğu işletmeden işletmeye değişir. Örneğin, sağlık ve bankacılık sektöründeki işletmeler, bir pazarlama ajansı için çok önemli olmayabilecek katı uyumluluk düzenlemelerine sahiptir. Bu nedenle, kurumsal e-posta hizmet sağlayıcınızın premium özelliklerle donatılmış olması gerekir.

Seçiminiz Niobe Hosting’den yana olursa, kurumsal e-posta hizmeti ile birlikte kavuşacağınız ayrıcalıklar aşağıdaki şekildedir:

Özel Alan Adları: Niobe Hosting şirketinizin alan adını kullanarak e-posta hesapları oluşturmanıza olanak tanır.

7/24 Destek: Personelinizde halihazırda bir sistem yöneticiniz yoksa, yalnızca e-posta’larınızı yönetmek için bir çalışana sahip olmanız gerekmez. Niobe Hosting; 7/24 ticket, canlı satış desteği ve telefon desteği sunar.

Güvenlik Özellikleri: Kaspersky AntiVirus, çift katmanlı doğrulama ile giriş, gelişmiş spam filtresi ile güvenli bir e-posta yönetimi sağlar.

E-posta Depolama: Seçtiğiniz kurumsal e-posta planına bağlı olarak, 5 GB’tan 500 GB’a kadar depolama alanına sahip olabilirsiniz.

%100 Regülasyon Uyumlu Yerli E-posta: Niobe Hosting’de, yedekleriyle birlikte kurumsal e-posta sunucularının hepsi Türkiye sınırları içindedir. Bu sayede verileriniz ülke sınırları içinde kalır.

Gelişmiş E-posta Özellikleri: Ücretsiz servis sağlayıcıların aksine, Niobe Hosting Kurumsal E-posta Paketleri ile gelişmiş e-posta yönetim ekranlarınızdan ortak takvim yönetimi yapabilir, dosyalarınızı düzenleyebilir, ekibiniz ile mesajlaşabilir, video konferans görüşmelerini başlatabilirsiniz. Ayrıca Outook’ta olan gelişmiş özelliklerin hepsi ve daha fazlası bu paketlerde mevcuttur.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.