Psikoloji, eğitim ve kişisel gelişim başta olmak üzere psikiyatri, sosyoloji, NLP, PDR gibi kategorilerinde de içerik üreten psikoloji ve eğitim odaklı bir blog olan Psikopedia yayın hayatına başladı.

Günümüzde içerik odaklı projeler, mecralar, dijital ağlar, bloglar, portallar vs bir hayli popüler. Eskiden gazete ve dergilerin internet versiyonu önemliyken, şimdilerde tematik mecralar dikkat çekiyor. Diğer bir ifadeyle belli bir alana odaklanmış olan içerik odaklı niş mecralar yahut internet siteler kullanıcılar tarafından daha çok seviliyor.

Eğlence, magazin, marka – pazarlama, eğitim, spor, burç, kitap, edebiyat, sanat vs. gibi alanlara dair tematik mecraların yanında artık psikoloji, tarih, sosyoloji, arkeoloji, tıp gibi sosyal ve sayısal bilimlere yönelik tematik mecralar da kurulmaya başladı.

Psikoloji Ve Eğitim Odaklı Mecra

Geçtiğimiz günlerde tematik mecralara bir yenisi eklendi. Psikoloji ve eğitim odaklı bir mecra olarak kurgulanan Psikopedia yayına başladı.

Alanında uzman psikologlar, akademisyenler ve eğitim uzmanlarının yazar olarak yer aldığı Psikopedia, en çok suistimal edilen alanlardan biri olan psikoloji, eğitim ve kişisel gelişim alanlarında doğru bilgi üretimine odaklanan yeni nesil bir mecra olma özelliği taşımaktadır.

Dijitalin dinamiklerine uygun bir yayın politikasına sahip olan Psikopedia’da yalnızca akademik makaleler ya da uzmanlar tarafından kaleme alınan farkındalık odaklı içerikler değil, aynı zamanda uzman görüşleri, röportajlar ile birlikte bu alanlara dair güncel haberler ve etkinlik / eğitim duyuruları da yer almaktadır.

Okul Tanıtım Ve Öneri

Her seviyede (anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise) eğitim veren kolejler, etüt merkezleri ve destekleyici özel kurslar başta olmak üzere yaz sezonunda daha aktif olan ve çocukların yeteneklerini geliştirme ve keşfetme amacıyla faaliyet gösteren alternatif kurslar (yaz okulları, spor ve sanat merkezleri vb.) Psikopedia’da “Okul Tanıtım & Öneri” kategorisinde değerlendirilerek ebeveynlere rehber olmaktadır.

Psikopedia’da yazar olmak için siteye giriş yapıp “Yazar Ol” butonuna tıklayarak yazarlık başvurusu yapabilirsiniz. Psikopedia ile ilgili merak ettiğiniz tüm konular için “İletişim” sayfası üzerinden Psikopedia editörleri ve temsilcileriyle temas kurabilirsiniz.

Psikopedia; içerik üretimi ve yönetimi süreçlerini Türkiye’nin ilk Dijital Markalaşma Ajansı olan Ajans Paradise‘a emanet etti. Kurumsal blog, mecra yönetimi, kurumsal dergi gibi alanlarda da tecrübeye sahip olan Ajans Paradise; bu odaktaki kurumsal müşteri portföyünü artırmayı sürdürüyor.


💡 Okullarda Tasarım Beceri Atölyeleri

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.