Twitter, sınırlı sayıda karakterle fikirlerimizi ifade ettiğimiz, paylaşım yaptığımız bir mecra. Başta 140 karakter olan bu sınır sonradan 280 karaktere yükseltildi. Şimdiyse Twitter bu sınırı esnetmek için resim açıklaması adlı bir özelliği kullanıma sundu.

Mikroblog odaklı popüler sosyal ağ Twitter son zamanlarda gerek gerçekleştirdiği güncellemelerle gerekse aldığı yatırım veya hisse satışlarıyla gündemdeki yerini koruyor. En son geçtiğimiz günlerde Profesyonel Hesap özelliğini herkese açan Twitter’ı asıl gündemde tutan olaysa Elon Musk’ın Twitter’da hisse satın alması oldu.

Branding Türkiye’nin fenomen içerik konsepti Günün Gündemi’nde yer alan habere göre Elon Musk, Twitter’dan hisse alarak şirketin yönetim kuruluna girdi. İşte o habere dair 5 Nisan 2022’de yayınlanan Günün Gündemi paylaşımı;

“Amerikalı elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, Twitter’da yüzde 9,2’lik pasif hisse satın aldıktan sonra resmi olarak Twitter’ın Yönetim Kurulu’na dahil oldu.”

Twitter Resim Açıklaması Özelliği

Kurulduğu ilk günden bu yana temel misyonunu kaybetmeyen ve “sınırlılık” özelliğini koruyan Twitter geçenlerde Resim Açıklaması özelliğini duyurdu. Twitter’ın resmi blogunda yer alan detaylara göre Twitter’da bundan böyle görsellere bilgi notu eklenebilecek. Böylece görselli paylaşım yaparken karakter sınırına takılma problemi bitmiş olacak. Bu arada resim açıklaması özelliğinde de bir karakter sınırı var.

Peki bu özellik nasıl kullanılıyor?

Resim Açıklaması Nasıl Eklenir?

Twitter tarafından duyurulan Resim Açıklaması özelliği ile ilgili toplamda 4 adımdan oluşan bir paylaşım süreci var. İşte o adımlar;

1. Adım: Paylaşmak istediğiniz görseli Twitter’a yükleyin.
2. Adım: Görselin alt kısmında yer alan “Açıklama Ekle” butonuna tıklayın.
3. Adım: Maksimum 1000 karakter olacak şekilde görsele dair bir açıklama yazın.
4. Adım: Kaydet butonuna tıklayın.

İşte bu kadar! Artık görsel içeren tweetinizi rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Son olarak, açıklamalı görsellerin sol alt kısmında bir “ALT” rozeti bulunacak. Bu rozete tıklandığında görselin açıklaması okunabilecek.

Evet, Twitter tarafından duyurulan resim açıklaması özelliğine dair aktaracaklarımız bunlardı. Bakalım bu yeni özellik kullanıcılar ve daha da önemlisi markalar tarafından nasıl karşılanacak.

Branding Türkiye Twitter’da

Bütünleşik Pazarlama Ve İş – Ekonomi Mecrası Branding Türkiye Twitter’da! Twitter topluluğumuza katılarak anlık bilgi paylaşımı ve son dakika gelişmeleri takip edebilirsiniz.

@BrandingTurkiye

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.