Geçtiğimiz günlerde Twitter’dan yapılan açıklamaya göre Twitter Profesyonel Hesap özelliği herkese açık hale gelecek. Peki profesyonel hesap nedir? Avantajları nelerdir? Hangi kullanıcılar profesyonel hesap özelliğini aktif edebilirler?

Twitter’ın bir süre önce Beta formatta sınırlı sayıda ve belirli kıstaslara sahip kullancıılar için aktif ettiği “Profesyonel Hesap” özelliği bundan böyle global olarak tüm kullanıcılar için kullanılabilir olacak. Profesyonel Hesap özelliğini kullanan kişiler, diğer kullanıcılara açık olmayan çok sayıda özelliğe erişim sağlayabilecek. Peki Profesyonel Hesap nedir? Nasıl kullanılır? Hangi şartlar gerekiyor?

Twitter Profesyonel Hesap

Twitter tarafından geçtiğimiz günlerde kullanıcıların dikkatini çeken bir açıklamada bulundu. Buna göre Twitter bir süre evvel beta olarak kısıtlı kullanıcıya sunduğu Profesyonel Hesap özelliğini herkese açık hale getirdi. Peki Profesyonel Hesap nedir?

Twitter’ın yeni özelliğe ilişkin açıklaması şöyle;

“Twitter’daki Profesyonel Hesaplara yönelik Twitter politikası hakkında bilgi almak üzere zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz! Profesyonel Hesap sayesinde:

  • Kendinizi Twitter’da bir kurumsal veya profesyonel içerik oluşturucu olarak öne çıkarmanızı sağlayan bir Profesyonel Profil oluşturabilirsiniz.
  • İçeriklerinizi Twitter Reklamları aracılığıyla tanıtmanın en hızlı yolu olan Hızlı Tanıtım özelliğini kullanabilirsiniz.
  • Bu sayfada ayrıntıları verilen uygunluk gereklilikleri ve özellik politikaları, kişilerin ve kuruluşların Twitter’da herkese açık sohbetlere özgürce ve güvenli bir şekilde katılmasını sağlar.”

Profesyonel Hesap Şartları Nelerdir? 

Evet, Twitter kullanım deneyimine katkı sağlayacak olan bu yeni özelliğe dair Twitter’ın yaptığı kısa bilgilendirme böyleydi. Peki bu özelliği kullanmanın şartları neler? İşte detaylar;

  • Twitter Kullanıcı Sözleşmesini defalarca ihlal etme geçmişiniz olmamalıdır.
  • Hesap adı, kişisel bilgiler ve profil resmini içeren eksiksiz bir profiliniz olmalıdır.
  • Gerçek kimliğiniz Profilinizde açık olmalıdır. Profilinizde başka bir kişinin, markanın veya kuruluşun kimliği bulunmamalı ya da başkalarını kandırmaya yönelik sahte bir kimlik kullanılmamalıdır. Doğrudan markanız veya kuruluşunuzla bağlantılı olmadığı sürece hayvanları veya kurgusal karakterleri içeren profiller uygun değildir. Parodi ve hayran hesapları Profesyonel Hesap için uygun değildir.

Bu arada geçtiğimiz hafta bu konuyu değerlendiren Branding Türkiye Kurucusu Ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam, Profesyonel Hesap özelliğinin efektif olarak mutlaka bir ekstrası olduğunu fakat aşırı bir anlam yüklememek gerektiğini belirtti. Sağlam, ayrıca bu yeni özelliğin özellikle imaj ve itibar açısından önemli olduğunu da ekledi.

Branding Türkiye Twitter’da

Bütünleşik Pazarlama Ve İş – Ekonomi Mecrası Branding Türkiye Twitter’da! Twitter topluluğumuza katılarak anlık bilgi paylaşımı ve son dakika gelişmeleri takip edebilirsiniz.

@BrandingTurkiye


A’dan Z’ye Twitter

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.