Widgate İçerik Yönetimini Kolaylaştırıyor

İTÜ Çekirdek bünyesinde geliştirilen Widgate, yapay zekalı alt yapısıyla sektörün ihtiyacını karşılayacak bir algoritmaya sahip. Sosyal medya yönetiminde yeni bir dönem başlatacak olan Widgate içerik yönetimini de kolaylaştırıyor.

Sosyal medya yönetiminin en önemli süreçlerinden birisi içerik yönetimidir. İçeriğin oluşturulması, medya türünün seçilmesi, içeriğin belirli bir takvime göre ayarlanması gibi birçok alt değişkene sahip olan içerik yönetimi, sosyal medya uzmanlarının en çok zorlandıkları alanlardan birisidir.

Özel günlerde içerik üretme, içeriğin ülke ve kültüre göre değişiklik göstermesi, yönetici kontrolü ve onayı gibi zaman alan ve bazen atlanan püf noktaları sosyal medya çalışmasını aksatabilmektedir.

İşte bu tip sorunları en aza indirecek yapay zeka destekli sosyal medya yönetim uygulaması Widgate kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamayı vaad ediyor. İTÜ Çekirdek bünyesinde geliştirilen Widgate, yapay zeka desteği ve sektörün ihtiyacını karşılayacak bir algoritmaya sahip. Sosyal medya yönetiminde yeni bir dönem başlatacak olacak bu girişim, içerik yönetimini de kolaylaştırıyor.

Widgate İle İçerik Takvimi Hazırlamak Çok Kolay

Araç, kullanıcılarına sunduğu içerik takvimi hazırlama özelliğiyle zamana ve mekana uygun içeriklerin oluşturulmasını sağlıyor. Örneğin, Türkiye hedefli sosyal medya yönetimi yapan bir ajans, Widgate’i kullanarak Türkiye’nin sosyal ve kültürel konumuna göre içeriklerini hazırlama imkanı buluyor.

Araç aynı zamanda dini ve milli bayramlar, önemli günler gibi özel içeriklerin oluşturulması için kullanıcıya uyarı vererek aynı zamanda bu içerikler için fikir sunuyor. Araç ayrıca, içerik oluşturan sosyal medya uzmanına zaman kazandırıyor. Diğer yandan içerikleri denetleyen yöneticilere de büyük kolaylık sağlıyor.

İçerik Öneri Sistemi

Ülke veya sektör odaklı içerik takvimleri ve Widgate kullanıcılarının oluşturduğu içeriklere ek olarak Widgate kendi içerik öneri sistemine sahip. Dolayısıyla bu araç, kullanıcılarına içerik fikri önerisinde bulunuyor. Kullanıcılar da bugün ne paylaşsam derdinden kurtulmuş oluyor.

Buna ek olarak Widgate farklı ülkeler için de benzer şekilde öneriler sunabiliyor. Yapay zeka destekli altyapısıyla orta ve uzun vadede; hava durumu, kriz anı durumlarında uyarılarla real time içerik fikirleri de sağlayacak.

Global Düzeyde İçerik Üretimi

Sadece Türkiye değil dünya çapında birçok ülkeye yönelik içerik fikri üretebilen Widgate bu ülkelere ek olarak sağlık, gıda, teknoloji, donanım, bilişim teknolojileri ve hazır giyim kategorilerinde de içerik fikri üretebiliyor.

Widgate’e üye olarak içerik takvimi hazırlamak ve ilk deneyimleyenlerden biri olmak için widgate.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir