İTÜ Çekirdek bünyesinde geliştirilen Widgate, yapay zekalı alt yapısıyla sektörün ihtiyacını karşılayacak bir algoritmaya sahip. Sosyal medya yönetiminde yeni bir dönem başlatacak olan Widgate içerik yönetimini de kolaylaştırıyor.

Sosyal medya yönetiminin en önemli süreçlerinden birisi içerik yönetimidir. İçeriğin oluşturulması, medya türünün seçilmesi, içeriğin belirli bir takvime göre ayarlanması gibi birçok alt değişkene sahip olan içerik yönetimi; sosyal medya uzmanlarının en çok zorlandıkları alanlardan birisidir. Zira özel günlerde içerik üretme, içeriğin ülke ve kültüre göre değişiklik göstermesi, yönetici kontrolü ve onayı gibi zaman alan ve bazen atlanan püf noktaları sosyal medya çalışmasını aksatabilmektedir.

İşte bu tip sorunları en aza indirecek yapay zeka destekli sosyal medya yönetim uygulaması Widgate, kullanıcılarına büyük kolaylık sağlamayı vaad ediyor. İTÜ Çekirdek bünyesinde geliştirilen Widgate, yapay zeka desteği ile sektörün ihtiyacını karşılayacak bir algoritmaya sahip. Sosyal medya yönetiminde yeni bir dönem başlatacak olacak bu girişim, içerik yönetimini de kolaylaştırıyor.

Widgate İle İçerik Yönetimini Kolaylaştırıyor

Bu araç, kullanıcılarına sunduğu içerik takvimi hazırlama özelliğiyle zamana ve mekana uygun içeriklerin oluşturulmasına olanak sağlıyor. Örneğin, Türkiye hedefli sosyal medya yönetimi yapan bir ajans, Widgate’i kullanarak Türkiye’nin sosyal ve kültürel konumuna göre içeriklerini hazırlama imkanı buluyor.

Araç aynı zamanda dini ve milli bayramlar, önemli günler gibi gerçek zamanlı özel içeriklerin oluşturulması için kullanıcıya uyarı vererek, bu içeriklerin hazılanmasına ilişkin çeşitli fikirler sunuyor. Bu yönüyle Widgate, içerik oluşturmak ve yönetmek zorunda olan sosyal medya uzmanlarına zaman kazandırıyor. Diğer yandan dinamik yapısıyla Widgate, oluşturulan içerikleri denetleyen yöneticilere de büyük kolaylık sağlıyor.

İçerik Öneri Sistemi: Widgate

Ülke veya sektör odaklı içerik takvimleri ve Widgate kullanıcılarının oluşturduğu içeriklere ek olarak Widgate kendi içerik öneri sistemine de sahip. Dolayısıyla bu araç, kullanıcılarına içerik fikri önerisinde de bulunabiliyor. Bu sayede yani bir içerik öneri sistemi olarak çalışan Widgate ile kullanıcılar da bugün ne paylaşsam derdinden kurtulmuş oluyorlar. Bu arada Widgate yapay zekalı alt yapısı sayesinde farklı ülkeler için de benzer şekilde öneriler sunabiliyor.

Global Düzeyde İçerik Üretimi

Sadece Türkiye değil dünya çapında birçok ülkeye yönelik içerik fikri üretebilen Widgate bu ülkelere ek olarak sağlık, gıda, teknoloji, donanım, bilişim teknolojileri ve hazır giyim kategorilerinde de içerik fikri üretebiliyor. Widgate’e üye olarak içerik takvimi hazırlamak ve ilk deneyimleyenlerden biri olmak için widgate.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


💡 Yerli İleri Teknoloji Girişimi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.