Otobüs Firmaları İkramları Kaldırıyor

Ekonomide son zamanlarda yaşanan sıkıntılardan şehirler arası otobüs firmaları da etkilendi. Bazı firmalar seyahat boyunca verdiği ikramları azalttı ya da tamamen ikramı kaldırdı.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Başkanı Mustafa Yıldırım otobüs firmaları hakkında kamuoyuna bir açıklama yaptı. Yıldırım, bazı otobüs firmalarının ücretsiz verilen ikramları durdurduğunu ve ilerleyen günlerde de şehir içi yolcu servislerinin kaldırılacağını onun yerine ücretli servislerin geleceğini söyledi.

Son zamanlarda akaryakıttaki zamlar ile köprü, otoyol ücretlerine gelen zamlar otobüs firmalarını epey zora soktu. Bu nedenlerle sıkıntıya giren bazı otobüs firmaları ise yolculuk sırasında ücretsiz olarak verilen ikramları dahi kaldırdı. Sosyal medyanın gündemini de meşgul eden bu konuyla ilgili Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Başkanı Mustafa Yıldırım bir açıklama yaptı: “Otobüs sektöründeki maliyetler çok fazla arttı. Bazı otobüsfirmaları kısa mesafede ikram vermeyi durdurdu. Ayrıca Bayrampaşa Otogarı’ndaki şehir içi servisleri de kaldırılıyor. Ortak servis planı yaptık aynı Havaş gibi ücretli olacak”

Havayolu Sektörü Büyüyor

Mustafa Yıldırım, otobüs sektöründeki ekonomik daralmanın yüzde 40 oranlarına ulaştığını da yaptığı açıklamada belirtti. Yıldırım bu konuyla ilgili açıklamasına şu şekilde devam etti: “Sektörümüzdeki daralma yüzde 40 oranına ulaştı. Havayolu sektörü ise tam tersi şekilde gittikçe büyüyor. Çok sayıda firma zor durumda. İster istemez bazı firmalar kendilerince tedbir alamaya çalışıyor. Artık uzun mesafe yolcu taşımacılığı kalmadı insanlar hep uçağı tercih ediyorlar. ” dedi.

Yıldırım,otobüs şoförlerinin eskisi kadar çok fazla para almadığını belirterek konuşmasını şu sözlerle sona erdirdi: “Sürücülerin maaşları eskisi kadar iyi değil. Zaten bu işi yapmak isteyen çok fazla insanda kalmadı. Eskiden şoför bolluğu varken şimdi sürücü bulunmuyor. Bu nedenle de trafik güvenliği zor duruma düşüyor”

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir