Göz yakmayan şampuan olarak bilenen Dalin ve AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı) işbirliği yaptı. Amaç; okul öncesi çocuklara el yıkama alışkanlığını kazandırmak!

Dalin ve AÇEV çocuklara el yıkama alışkanlığı kazandırmak için işbirliği yaptı. Sosyal sorumluluk odaklı bu işbirliği için “Eğlenceli El Yıkama Kitabı – Arkadaşım Cikcik” ve el yıkamayı öğreten “El Yıkama Şarkısı” gibi materyaller hazırlandı.

Dalin Ve Açev İşbirliği Yaptı

Bu kampanya kapsamında ebevyenler, çocuklarına eğlenerek ‘doğru el yıkama’ alışkanlığını kazandırabilmek için Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV)‘nın “Okuyan Bir Gelecek” programı kapsamında çocuklarla buluşacak. Çocuklar, kampanya kapsamında hazırlanan şarkıya eşlik ederek el yıkama alışkanlığı kazanacaklar.

Okuyan Bir Gelecek Programı

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), “Okuyan Bir Gelecek” programını ve bu programın kimlere ve hangi amaçlara yönelik tasarladığına dair bir kamuoyu açıklaması yaptı.

AÇEV programın, ihtiyaç sahibi bölgelerde yaşayan 5-8 yaş arası çocuklara yönelik tasarlandığını ve program amacının; çocukların dil becerilerini geliştirmek, okuma sevgisini ve alışkanlıklarını geliştirmek ve ebeveynlere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandırmak için tasarlandığını açıkladı.

AÇEV’ in bu program için hazırladığı “Yıkama Kitabı-Arkadaşım Cikcik” adlı kitap ise proje kapsamında düzenlenen okuma gruplarında ücretsiz olarak dağıtılacak.

Okuyarak, Öğrenerek, Eğlenerek El Yıkama

Dalin Pazarlama Direktörü Sibel Çağlar bu konuyla ilgili mutluluğunu dile getirerek şöyle bir açıklama yaptı.

“Bundan yaklaşık bir yıl önce, Türkiye’de çocuklar eğlenerek el yıkama alışkanlığı edinseler, biz de Dalin olarak bu konuda ebeveynlerin gizli yardımcısı olsak gibi bir vizyonla yola çıktık. Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ile yollarımız kesişti ve bu harika işbirliği doğdu! Okul öncesi çocuklara el yıkama alışkanlığını kazandırmak için el ele verdik. Bu işbirliğinden, çocuk kitabı “Eğlenceli El Yıkama Kitabı-Arkadaşım Cikcik” ve çocukların keyifle söyleyecekleri bir şarkı doğdu. www.dalin.com.tr‘den de dinlenebilen bu şarkı ile çocuklar hem doğru el yıkama alışkanlıklarını öğrenecek hem de şarkıyı bir kez söyleyince el yıkama için gereken 30 saniyeyi doldurmuş olacaklar. “Eğlenceli El Yıkama Kitabı-Arkadaşım Cikcik” kitap ile anne babaların çocuklarıyla birlikte okuyarak, öğrenerek ve eğlenerek keyifli vakit geçirmelerini diliyoruz.”

Okuyan Bir Gelecek

AÇEV Erken Çocukluk Eğitimleri Birimi Direktörü Duygu Yaşar ise kampanyaya dair yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“AÇEV olarak, erken yaş grubu çocuklara ve ailelerine yönelik uyguladığımız eğitimlerde çocuğun gelişim alanlarını bir bütün olarak desteklemeye çalışıyoruz. Çünkü bu dönemde çocuklar büyük bir hızla gelişiyor; fiziksel, zihinsel ve dil gelişimleri birbirini tamamlıyor. Dalin’le işbirliğinde geliştirdiğimiz kitap serisi, çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmayı, onların hijyen ve özbakım becerilerini güçlendirmeyi hedefliyor. Serinin ilk kitabı olan “Eğlenceli El Yıkama Kitabı-Arkadaşım Cikcik”, AÇEV’in ‘Okuyan Bir Gelecek’ programında yapılacak tüm okuma gruplarında ücretsiz olarak dağıtılacak. Bu vesileyle, Dalin’e ‘Okuyan Bir Gelecek’ programına destek verdikleri için çok teşekkür ediyoruz. Çocukların erken yaşta okuma alışkanlığı kazanmaları çok önemli. Okula başladıklarında çocuklar arasında görülen akademik başarı farklılıkları, okuma sayesinde kapanabiliyor. Evde her gün 10 dakika kitap okumak, masal anlatmak çocukların gelişiminde önemli bir fark yaratıyor” dedi.

El Yıkama Takvimi

Kampanya kapsamında “El Yıkama Takvimi” de hazırlanmış. Böylece haftanın her günü ve gerçekleştirilen her faaliyet (uyanınca, yemekten önce, hayvanları sevince vb.) için ellerin yıkanması gerektiği hatırlatılmış.

Aşağıdaki görselde tablonun bir kısmını görebilirsiniz. Detaylar için Dalin’in resmi web sitesini ziyaret edebilir ve “El Yıkama Takvimi”ni de indirebilirsiniz.

Dalin El Yıkama Takvimi

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.