Yaklaşık 8 ay önce Meredith Corporation’a satılan dünyanın en saygın ve popüler haber ve politika dergilerinden birisi olan Time Dergisi yine satıldı.

Time, Fortune ve Sports Illustrated dergilerini bünyesinde bulunduran dünyanın en prestijli medya gruplarından Time Dergi Grubu 190 milyon dolara Silikon Vadisi zenginlerinden Marc Benioff’a satıldı.

Time Dergisi Yine Satıldı

İş dünyası tarafından yakından takip edilen Forbes’in yaptığı habere göre, bulut bilişim teknolojisi alanında faaliyet gösteren Salesforce.com’un CEO’su Marc Benioff ve eşi Lynne Benioff, Time Dergisi’ni 190 milyon dolar karşılığında satın aldı. Böylelikle Time Dergisi’nin yeni sahipleri Marc Benioff ve Lynne Benioff çifti oldu.

Kültür Ve Tarihimizin Hazinesi

Dünyanın en popüler yayın organlarından biri olan Time Dergisi’nin yayın yönetmeni Edward Felsenthal yeni patronlarının teknoloji yatırımları ile dergi yatırımlarını birbirinden ayıracağını belirtti. Marc Benioff ise bu konuyla ilgili Twitter üzerinden açıklama yaptı.

Marc Benioff tarafndan Twitter’da yapılan açıklama şöyle;

“Time’ın tartışmasız her zaman hepimizi etkileyen gücü, bizi birbirimize bağlayan konuları ele alması ve insanların hikayelerini özgün bir şekilde anlatmasındaydı. Kültür ve tarihimizin bir hazinesi. Bu kuruma derin bir saygımız var ve bu ikonik markanın yöneticileri olmaktan onur duyuyoruz.”

Forbes’in yaptığı habere göre, 6.7 milyar dolarlık serveti olan Marc Benioff Time dergisini satın alarak basılı medya kuruluşlarını satın alan diğer ABD (Amerika Birleşik Devleti)’li milyarderler arasına katılmış oldu. Tüm dünyanın yakından takip ettiği Time Dergisi’nin bundan sonraki süreçte yayın çizgisinde herhangi bir değişiklik olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Time Hakkında

Time, haftalık bir haber dergisidir. 1923 yılında Briton Hadden ve Henry Luce tarafından ABD’nin ilk haftalık haber dergisi olarak kurulmuştur. Dünyanın en saygın haber ve politika dergileri arasında yer alan Time Dergisi, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli bir yayın kuruluşudur. Avrupa sürümü olan Time Europe, eski adıyla Time Atlantic, Londra’da basılmaktadır. Time Europe, Orta Doğu, Afrika ve Latin Amerika’yı da kapsamaktadır. Ayrıca Time Dergisi’nin Asya sürümü, Kanada sürümü, Okyanusya sürümü de bulunur. İngilizce olarak yayımlanan derginin günümüzde haftalık tirajı 4 milyonun üzerindedir. (Wikipedia)

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.