Tıme Dergisi Yine Satıldı

Yaklaşık 8 ay önce Meredith Corporation’a satılan dünyanın en saygın haber ve politika dergilerinden birisi olan Time Dergisi, yine başkasına satıldı.

İş dünyası tarafından yakından takip ettiği Forbes‘in yaptığı habere göre, bulut bilişim teknolojisi alanında faaliyet gösteren Salesforce.com’un CEO’su Marc Benioff ve eşi Lynne Benioff, Time Dergisi’ni 190 milyon dolara satın aldı. Böylelikle Time Dergisi’nin yeni sahipleri Marc Benioff ve Lynne Benioff oldu.

TIME dergisinin yayın yönetmeni Edward Felsenthal yeni patronlarının teknoloji yatırımları ile dergi yatırımlarını birbirinden ayıracağını belirtti. Marc Benioff ise bu konuyla ilgili Twitter üzerinden açıklama yaptı. Benioff yaptığı açıklama şöyle; “Time’ın tartışmasız her zaman hepimizi etkileyen gücü, bizi birbirimize bağlayan konuları ele alması ve insanların hikayelerini özgün bir şekilde anlatmasındaydı. Kültür ve tarihimizin bir hazinesi. Bu kuruma derin bir saygımız var ve bu ikonik markanın yöneticileri olmaktan onur duyuyoruz.”

Forbes’in yaptığı habere göre, 6.7 milyar dolarlık serveti olan Marc Benioff Time dergisini satın alarak basılı medya kuruluşlarını satın alan diğer ABD (Amerika Birleşik Devleti)’li milyarderler arasına katılmış oldu. Tüm dünyanın yakından takip ettiği TIME’ın bundan sonraki süreçte yayın çizgisinde herhangi bir değişiklik olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz.

 

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Bir Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir