Türkiye’nin tek günlük basılı ekonomi yayını olarak faaliyet gösteren ancak bir süredir ekonomik sıkıntılarla gündeme gelen Dünya Gazetesi Hakan Güldağ’a satıldı.

Gazeteciliğe 1987 yılında Dünya Gazetesi’nin Dış Haberler Servisi’nde başlayan Hakan Güldağ aynı gazetede 11 yıl genel yayın yönetmenliği yaptı. Öte yandan Şubat ayında gazete yönetimiyle karşılıklı anlaşarak görevi bırakan Hakan Güldağ, bugünse gazetenin yeni sahibi oldu.

Dünya Gazetesi Hakan Güldağ’a Satıldı

Türkiye’nin basılı günlük ekonomi yayını yapan tek gazetesi olan Dünya satıldı! Gazetenin yeni sahibi, Dünya Gazetesi’nde 11 yıl boyunca genel yayın yönetmenliği yapmış olan Hakan Güldağ oldu. Böylece bir süredir ekonomik sıkıntılarla gündeme gelen ve maaş krizlerine bağlı olarak işten çıkarmaların da yaşandığı Dünya Gazetesi’nde yeni bir dönem başladı desek yanlış olmaz. Bundan sonraki süreçte Dünya Gazetesi ailesini neler bekliyor hep birlikte göreceğiz.

Bu arada gazetecilikten gelen ve işin mutfağında bulunmuş birinin gazete patronu olması, Türk basınının eski günlerini anımsattı. Zira bu satın almayla birlikte belki yeniden gazetecilerin gazete sahibi olduğu döneme giriş yaparız.

Hakan Güldağ - Dünya Gazetesi

Satışa Dair Resmi Açıklama

Gazetenin, Hakan Güldağ’a satışıyla alakalı olarak Dünya Gazetesi’nin Sahibi ve Kurucusu Nezih Demirkent’in kızı Didem Demirkent tarafından kamuoyuna bir açıklama yapıldı.

İşte Didem Demirkent tarafından gazetenin satışına dair yapılan o açıklama.

“Şirketimiz hepimizin bilgisi dahilinde uzun süredir gerek Türkiye ekonomisinin daralması gerek kendi borçlarımızın artarak devam etmesi ile çalışamaz duruma gelmiştir. Varlıklarımızın devri veya tasfiyesi bizim için zorunlu olmuştur.

‘Dünya’ adının yaşaması adına bize gelen teklifler içinde Hakan Güldağ’ın bizim ilkelerimizde devam edeceğine inanarak kendisinden gelen teklif kabul edilmiştir. Hakan bey 01.09.2019 tarihi itibariyle ‘Dünya Gazetecilik İşletmesi’nin’ tüm hak ve borçları ile devralmıştır. Bu kapsamda iş sözleşmeleri de kendisine devredilmiştir. Geçmişe yönelik maaş alacaklarınız tarafımızca ödenecektir. Aynı tarih itibariyle diğer departmanlarımız da iş yükünün kapanması nedeniyle tasfiye olacaktır. Gerekli tüm bilgileri avukatımız Sayın Burak Alp tarafından öğrenebileceksiniz.

Hepinize bundan sonraki yaşamınızda başarılar dilerim. Yolunuz açık olsun. Dualarım sizinle olacaktır.”

Bu vesileyle Branding Türkiye ailesi olarak biz de Hakan Güldağ’a ve Dünya Gazetesi ailesine bu yeni başlangıç için hayırlı olsun diyoruz. 🙂


💡 Vatan Gazetesi Kapandı

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.