Vatan Gazetesi Kapandı

16 yıldır yayın hayatına devam eden Vatan gazetesi 1 Kasım itibarıyla son sayısını yayınladı.

Demirören Medya Grubu’nun yaptığı açıklamada Vatan Gazetesi’nin e-gazete uygulamasının devam edeceğini ve Milliyet’in hafta sonu eki olarak verileceğini resmi olarak duyurdu.

Vatan Gazetesi, 2002 yılında Doğan Medya bünyesinde yayın hayatına başlamıştı. 2011’de ise Demirören Medya Grubu tarafından satın alınarak, devredilen beş gazeteden biri olmuştu. Geçtiğimiz günlerde Demirören Medya Grubu İcra Başkanlığı’nın yaptığı bir açıklama ile kapatılma kararı alan gazete, 16 yıllık yayın hayatının ardından 1 Kasım’da son sayısını yayınladı. Geçtiğimiz ay Habertürk Gazetesi de kapatma kararı alıp internet yayıncılığına geçmişti. Gazetelerin bu kapatma kararlarının başlıca sebeplerinden birinin kağıt fiyatlarının yükselmesiyle alakalı olduğu konuşuluyor. Bu son gelişme piyasalarda özellikle de dijital medya mensupları tarafından “kağıt medya bitti!” şeklinde yorumlandı.

İşte Vatan Gazetesi’nin 1 Kasım’da yayınlanan son sayısı:

E-Gazete Uygulaması Devam Edecek

Demirören Medya Grubu’nun yaptığı açıklama da Vatan’ın e-gazete uygulamasının ise devam edeceği açıklandı. Gazete bundan böyle “GazeteVatan.com”da dijital olarak yayınlarını sürdürecek. Gazete yönetimi bu şekilde genç kuşakların dijital ortamda ilgisini çekmeyi hedefliyor. Buna ek olarak Vatan, 1 Kasım itibarıyla artık Milliyet’in hafta sonu eki olarak da yayınlanacak

Gazeteciler Hak Kaybına Uğramayacak

Gazetenin kapatılmasının ardından çalışanların durumunun ne olacağı merak konusuydu. Bu konuyla ilgili olarak Demirören Medya Grubu yaptığı açıklamada çalışan arkadaşların hak kaybına uğramamaları için gereken azami özenin gösterileceğinden kimsenin kuşkusu olmaması gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca gazete yönetimi, gazetecilere şu zamana kadarki tüm emekleri için teşekkürlerini iletti.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir