16 yıldır yayın hayatına devam eden Vatan Gazetesi kapandı. Gazete, 1 Kasım itibarıyla yayınladığı son sayısında “Bu Vatan Size Minnettar” manşetini kullandı.

Geleneksel Türk medyasından bir mecra daha ayrıldı. Vatan Gazetes, 16 yıldır süren yayın hayatını 1 Kasım itibariyla sonlandırdı. 

Vatan Gazetesi Kapandı

Demirören Medya Grubu, Vatan Gazetesi’nin kapatılmasına ilişkin yaptığı resmi açıklamada gazetenin basılı yayına devam etmeyeceğini ancak e-gazete uygulamasının devam edeceğini vurguladı. Bu arada yapılan açıklamada yer alan bilgiye göre; Vatan Gazetesi, bundan böyle yine Demirören Medya Grubu bünyesindeki Milliyet Gazetesi’nin hafta sonu eki olarak verilecek.

Vatan Gazetesi Hakkında

Vatan Gazetesi, 2002 yılında Doğan Medya bünyesinde yayın hayatına başlamıştı. 2011’de ise Demirören Medya Grubu tarafından satın alınarak, devredilen beş gazeteden biri olmuştu. Geçtiğimiz günlerde Demirören Medya Grubu İcra Başkanlığı’nın yaptığı bir açıklama ile kapatılma kararı alan gazete, 16 yıllık yayın hayatının ardından 1 Kasım’da son sayısını yayınladı.

Geçtiğimiz ay Habertürk Gazetesi de kapatma kararı alıp basılı yayıncılıktan çıkmış ve internet yayıncılığına geçmişti. Gazetelerin art arda kapatma kararı almalarındaki başlıca sebeplerden biri de kağıt fiyatlarının yükselmesi…

Habertürk Gazetesi’nin ardından Vatan Gazetesi’nde de benzer bir sürecin yaşanmış olması, piyasalarda özellikle de dijital medya mensupları tarafından “kağıt medya bitti!” şeklinde yorumlandı. Daha önce TÜİK gibi kurumlar tarafından yapılan yazılı medya istatistikleri araştırmalarında da görüldüğü üzere gerçekten de kağıt medya günden güne bitiyor.

Vatan Gazetesi Son Baskı

Vatan Gazetesi’nin Son Sayısı

“BU VATAN SİZE MİNNETTAR

Halktan kopmadan, kimseden korkmadan sloganıyla 16 yıl önce başladığımız yolculuğa bugün nokta koyuyoruz. Bizi bu habercilik serüveninde yalnız bırakmayan tüm okurlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. VATAN artık yazılı basında olmayacak ancak genç ve dinamik haberciliği internette gazetevatan.com’da ve hafta sonları Milliyet’in eki olarak devam edecek.

E-Gazete Uygulaması Devam Edecek

Demirören Medya Grubu’nun yaptığı açıklamada Vatan’ın e-gazete uygulamasının devam edeceği ifade edildi Gazete bundan böyle “GazeteVatan.com”da dijital olarak yayınlarını sürdürecek.

Gazete yönetimi bu şekilde bilhassa genç okuyucuların dijital ortamda ilgisini çekmeyi hedefliyor. Buna ek olarak başta da belirttiğimizü üzere; Vatan, 1 Kasım itibarıyla artık Milliyet’in hafta sonu eki olarak da yayınlanacak

Gazeteciler Hak Kaybına Uğramayacak

Gazetenin kapatılmasının ardından çalışanların durumunun ne olacağı merak konusu oldu. Bu konuyla ilgili olarak Demirören Medya Grubu yaptığı açıklamada Vatan’da çalışan kişilerin hak kaybına uğramamaları için gereken azami özenin gösterileceğini belirterek bu konuda kimsenin kuşkusu olmaması gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca gazete yönetimi, gazetecilere şu zamana kadarki tüm emekleri için teşekkürlerini iletti.

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.