Branding Türkiye Etkinlik tarafından 17 Ekim 2018’de Ankara’da Genç Girişim Yönetişim Derneği üyelerine özel “Dijital Markalaşma” temalı bir etkinlik gerçekleştirildi. İşte “Dijital Markalaşmanın Önemi Etkinliği”ne dair etkinlik notları.

Bütünleşik pazarlamaya dair tüm olguların akademisyenler ve sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildiği, fayda odaklı yeni nesil bir mecra olan Branding Türkiye, yalnızca içerik odaklı bir yapılanma değil. Branding Türkiye aynı zamanda etkinlik odaklı alt markası Branding Türkiye Etkinlik aracılığıyla bütünleşik pazarlamanın kapsamına giren alanlarda zirve ve etkinlikler düzenlemektedir.

Bu etkinliğin ana teması ise “dijital markalaşma”ydı. Etkinliğin temel amacı ise GGYD özelinde, Ankara’daki firmaların ve uzmanların dijital markalaşma dinamiklerine adaptasyonu hakkında farkındalık sağlamaktı.

Dijital Markalaşmanın Önemi

Branding Türkiye Etkinlik, her ay farklı bir üniversitede gerçekleştirdiği zirvelerin yanı sıra sektör profesyonellerine yönelik ücretsiz etkinlikler de kurguluyor. En son 17 Ekim 2018 Çarşamba günü Öztuna Norman sponsorluğunda Genç Girişim Yönetişim Derneği üyelerine özel “Dijital Markalaşmanın Önemi Etkinliği” adlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Ankaralı iş insanlarından oluşan dernek üyelerinin etkinliğe ilgisi büyüktü.

Dijital Markalaşmanın Önemi – Etkinlik Notları

Etkinliğin konuşmacıları arasında Branding Türkiye’nin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam, G4A Studio&Workshops Kurucu Ortağı Hasan Yasin Türkyılmaz ve Ajans Paradise Dijital Pazarlama Uzmanı Aykut Öçal yer aldı.

Dikkat Çeken Noktalar

“Dijital Markalaşmanın Önemi Etkinliği”nde ilk olarak sahneye Branding Türkiye’nin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Mürsel Ferhat Sağlam çıktı. Sağlam; “Dijital Markalaşma Ama Neden?”, sorusuna yanıt aradığı konuşmasında dijital markalaşmanın kavramsallaşma sürecine ve bu kavramın önemine değindi.

Mürsel Ferhat Sağlam’ın ardından sahneye Aykut Öçal çıktı. Öçal “Dijital Markalaşma Ve İçerik Pazarlaması” başlıklı konuşmasında farklı bir bakış açısı geliştirerek meseleyi dijital markalaşmanın ilk 11’i şeklinde açıkladı.

Katılımcıların büyük ilgisini çeken bir değerlendirmenin akabinde konuşmasını bitiren Ayku Öçal’dan sonra ise “Dijital Markalaşma Ve İnternet Reklamcılığı” başlıklı konuşmasıyla Hasan Yasin Türkyılmaz sahneye çıktı. Türkyılmaz, internet reklamcılığının püf noktalarını tüm detaylarıyla anlattı ve yöneticilere internet reklamcılığının önemini aktarmakla birlikte internet reklamcılığı konusunda danışmanlık ve/veya hizmet alırken dikkat etmeleri ve sorgulamaları gereken noktaları da açıkladı.

Network Fırsatı

Genç Girişim Yönetişim Derneği (GGYD) idari kadrosu ve üyelerinin yer aldığı etkinlik boyunca verilen kahve molalarında konuşmacılarla bizzat tanışma ve onlara soru yöneltme imkanı bulan katılımcılar, etkinlik bitiminde de yine network fırsatı yakaladı.

Etkinlikten Kareler

Etkinliğe dair fotoğraflar için Branding Türkiye’yi ve Branding Türkiye Etkinlik’i Insntagram’da takip edebilirsiniz.

Slaytlar

Dijital Markalaşmanın Önemi Etkinliği kapsamında konuşmacıların sunumlarına aşağıdaki başlıkları kullanarak Branding Türkiye’nin kurumsal SlideShare hesabından erişebilirsiniz.

  • Dijital Markalaşma Ama Neden?
  • Dijital Markalaşma Ve İçerik Pazarlaması
  • Dijital Markalaşma Ve İnternet Reklamcılığı
Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.