Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Malzeme Bilimleri Kulübü tarafından gerçekleştirilecek olan Malzeme Günleri 2020 için geri sayım başladı.

YTÜ Malzeme Bilimleri Kulübü tarafından organize edilen Malzeme Günleri 2020, bu yıl 2 – 3 Mart 2020’de Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Etkinlikte sektörün öncü firmaları yer alırken, etkinliğin resmi medya sponsoru, popüler bütünleşik pazarlama ve iş – ekonomi mecrası Branding Türkiye oldu.

Malzeme Günleri 2020

Savunma sanayi, otomotiv, polimer, seramik, metal, kompozit, kimya ve cam sektörlerinin dev firmalarını bir araya getirecek olan Malzeme Günleri 2020 için geri sayım başladı.

Malzeme Günleri Etkinliği 2020 - Afiş

“Malzeme Günleri 2020” etkinliği; değişen teknolojileri başarıyla üretim sürecine dahil eden firmaları ve deneyimli konuşmacıları ağırlayan gelenekselleşmiş bir etkinliktir. Bu etkinlik aynı zamanda hem teknik bilgiye hem de kariyer basamaklarında atılacak olan doğru adımların tayin edilmesine katkı sağlayan bir kariyer organizasyonu olma özelliği taşıyor.

Malzeme Günleri 2020 boyunca katılımcılar; oturumların dışında fuaye alanında bulunan şirket stantlarını inceleme, işe alım, staj konuları hakkında detaylı bilgileri edinme, mülakat deneyimi yaşama fırsatları yakalayacaklar. Buna ek olarak katılımcılar, firma yetkililerine akademik hayatta başarılı olmanın ipuçlarını sorarak eğitim hayatına yön verme imkanı da bulacaklar.

Katılım gösteren her dinleyicinin hem eğlenmesi hem de öğrenmesi amaçlanan Malzeme Günleri’nde interaktif oturumlar ve sürpriz çekilişler de olacak.

Herkesin katılımına açık, ücretsiz ve sertifikalı olan Malzeme Günleri’ne kayıt olmak zorunludur. Malzeme Bilimleri Kulübü tarafından düzenlenen etkinliğe kaydolmak için kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir. Etkinlik hakkında bilgi almak ve etkinliğe kaydolmak için kulübün resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz: ytumbk.com


Malzeme Bilimi Kulübü Logo

Malzeme Bilimleri Kulübü I Hakkında

İlk kez 2014-2015 eğitim ve öğretim yıllarında Seramik Üretim Yöntemleri dersinde ortaya çıkan kulüp fikirleri, daha sonra dersin öğretim üyesi ve öğrencilerin bir araya gelmesiyle gelişmeye başladı. 2015 yılında alınan kararla kulüpleşme adına yapılan çalışmalar hız kazandı. Kısa süre içinde rektörlüğün onayı ve Eczacıbaşı VitrA’nın da desteğiyle Seramik Kulübü kuruldu. Böylece kulüp, Türkiye’nin ilk seramik kulübü olma özelliğini kazandı.

Takip eden yılda yapılan organizasyonların fazlalaştı. Bu da hem öğrenciler tarafından hem de endüstri tarafından beklentilerin artmasına ve kulübün bu beklentilere daha donanımlı karşılık vermek istemesine neden oldu. Böylece 2016 yılının Eylül ayında alınan kararla kulüp, ismini Malzeme Bilimleri Kulübü olarak değiştirdi. Bu sayede ilgi alanına Metal, Kompozit ve Polimer gibi konuları da ekleyen kulüp daha geniş alanda çalışma fırsatına sahip oldu.


💡 NishNova Together Serisi – Dijital Markalaşma

Bülten Aboneliğinizi Aktifleştirin

Güncel makaleler, sektörel haberler ve ücretsiz etkinlikler için mail listemize abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir şeyler yanlış gitti.